Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van a házasságodban "dugipénze...

Van a házasságodban "dugipénzed"? Ha igen, hogy csinálod, hol tartod, hogy nem derül ki?

Figyelt kérdés
2011. szept. 21. 14:54
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
50%
Mindkettőnknek van külön megtakarítása, nem válás esetére, hanem, mert megtakarítunk. A párom a bankba rakja, nekem kötvényem van. Egyszer úgyis a gyerekünké lesz, úgyhogy senkit nem lopunk meg.
2011. szept. 21. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:

nem tom nem voltam házas de van pár ismim akik szintén szeretnének pár figyinget félretenni,hátha a férj azt nem sörözi el vagy hasonlok.

ha van egy könyv ami nem kell és a férjednek eszébe sincs hozzányulni mert nem olvas vagy iylesmi akkor ragaszd össze a lapjait, vágd ki a közepét és ott az álcázott széf. ha nem turkál akkor beválhat. d elehet hüyleséget mondok :)

2011. szept. 21. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:

ezért nem kell összeházasodni :) így jogilag nem kifogásolható a dugipénz.


nos, nekem is van félretett pénzem, valamint a páromnak is. nem feltétlenül egyenlő az összeg, de nagyságrendileg hasonló.

mindkettőnk megdolgozott érte, én valahogy az általa megkeresett pénzt nem közösként kezelem, hiszen nekem nincs túl sok közöm hozzá. ugyanígy, ahogy neki sem ahhoz, amit én keresek.

közösen viseljük a lakás és az étkezés költségeit, ezen felül pedig mindenki úgy osztja be a maradék pénzét, ahogy jónak látja.


bírom, mikor a házasok büszkén domborítják a mellüket, h náluk közös kassza van, aztán folyton a pénzen megy a balhé...

2011. szept. 21. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
46%

Egy közönséges tolvaj vagy!

Ennek is egy súlyosabb változata, hiszen a párodat lopod meg!

Tehát: egy aljas tolvaj házi(szar)ka vagy!!!

2011. szept. 22. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
100%
Ha mondjuk te otthon ülsz és közös egyezség alapján gyerekeket nevelsz 5-10 évig, amíg a férj karriert épít és fizetése az egekbe megy, nem igazságos, ha külön számlán éltek. Amíg neked nyilván semmi nem marad hó végére, addig ő százezreket tartalékol a sajáton?! Ez nem mindig működhet. Ebben a helyzetben, ha válás is lehetséges a közeljövőben, kell tartalékolni, főleg a gyerekeknek, mert sok apa váláskor elfelejti, hogy a gyereknek nem csak enni-ruházkodni kell, de szeretnének majd lakást is, meg egyetemet végezni. Szerintem legjobb a startszámlákat max-on futtatni, rábeszélni, hogy ő is tegyen a fizetéséből félre a gyerekeknek, pl. ő fizesse a startot, te meg egy számlára, amit tudsz. Magamnak én nem gyűjtenék, azt lopásnak érezném én is. Ha váláskor lenyomozzák, a dugipénz is fele-fele, a gyerekek startszámlája nem.
2011. szept. 22. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
Nekem is van dugipénzem, de nem a válásra meg külön életre gyűjtök, hanem hogy ha jön a karácsony, tudjak belőle ajándékot venni, plussz arra hogy hajövőre suliba megy a gyerekem, legyen egy kis tartalék összeg. Nem értem a dugipénz miért lopás..........
2011. szept. 23. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
Pedig LOPÅS nagy betükkel! Nálam válóok lenne.
2011. szept. 24. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
Lopás? Te hü.ye vagy? Bele adja a közösbe amit kell, ha marad elrakja, ő kereste, miért ne rakhatná el. Más cipőre, fodrászra költi, ő takarékoskodik. Akkor minden nő tolvaj, mert ellopja a pénzt, ha kell neki valami, amiből a férfi nem részesül. Ma egyedül voltam a mekiben, mi lesz?
2011. szept. 24. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

Szerintem alapba nem normális ha egy házasságban nem közös kassza van! Ez az én pénzem, te pénzed, én kerestem, te kerested ez nem fér bele a házasság alapfogalmába, házasságban minden az utolsó szôgig közös.

Tehát ha én 200ezret keresek az asszony 100ezret, mindketten 100-at beteszünk abból élünk vásárolgatunk, nekem minden hónapban marad 100 amivel azt csinálok amit akarok???????

Nem ide tartozik, de a jog szerint is lopás.

2011. szept. 25. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!