Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van a házasságodban "dugipénze...

Van a házasságodban "dugipénzed"? Ha igen, hogy csinálod, hol tartod, hogy nem derül ki?

Figyelt kérdés
2011. szept. 21. 14:54
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nincs. Jó a házasságunk, a kiadásainkat átbeszéljük, nincs szükségem dugipénzre.
2011. szept. 21. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%
Nincs. Fölöslegesnek érzem. Közösen osztjuk be a pénzt, megbízunk egymásban. De ha nem így lenne, akkor sem maradna a hónap végén dugdosni való pénz.
2011. szept. 21. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%
Van saját, külön bejáratú bankszámlám, a férjem tud róla, de nem tudja, mennyi pénz van rajta. Nem is érdekli különösebben, hisz az én pénzem.
2011. szept. 21. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
80%

Nincs, nekünk külön kassza van.

Szerintem dugi pénz elég gáz. Soha nem dugnám el a párom elöl.

külön kassza van közös költségek, így ami marad mindenki arra költi amire akarja.


Volt egy barátnöm ott volt hogy közös kassza volt de férj mindent tiltott, így a csaj mindig eldugott kisebb összegeket, és ebböl vehetett magának, hajcsatot, vagy pl a gyereknek rajzlapot.

Nálunk ilyen baj nincs, mert hiába nem helyeselné a párom nem szolhat bele.

Habár szerintem ez csak magasabb fizetéseknél müködik, ahol a félretett pénz is elég magas, akik napról napra élnek ott nem müködik ez.

2011. szept. 21. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
71%
Nekem a külön kassza is gáz egy házasságban...
2011. szept. 21. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:
Persze nem arra gondolok, hogy amit te költesz, és amiből nem adsz a másiknak, hanem olyan pénzre, amit azért tartalékolsz, mert válásnál szükséged lesz rá.
2011. szept. 21. 15:03
 7/29 A kérdező kommentje:
Vagyis úgy értem, válásnál esetleg szükséged lehet rá.
2011. szept. 21. 15:04
 8/29 anonim ***** válasza:
89%

Nem nevezném dugipénznek, de... szóval a helyzet nálunk:


Mindkettőnk fizetése külön számlára megy, annyit veszünk ki, amennyi kell. Hozzáférünk egymás számlájához, de kérés vagy engedély nélkül nem nyúlunk hozzá. Minden költséget közösen állunk, a fizetésünk nagyjából egyforma. Mindkettőnknél van némi pénz, ami kizárólag a saját, független szórakozásunkra, hobbinkra, vagy egymásnak ajándékra megy. Az ebből megmaradó összeget külön kezeljük, és külön rakjuk félre, csak nagyságrendekben tudjuk, mennyi van a másiknak. Ezt használjuk fel, ha meg akarjuk lepni egymást valami évfordulón egy nagyobb ajándékkal, vagy utazással, stb. Emellett van hosszútávra lekötött közös megtakarításunk is.


Ha a kis elkülönített összeg, mely személyes célokra megy, vagy éppen félre, dugipénznek számít, akkor van mnidkettőnknek :)

2011. szept. 21. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
64%
Külön kasszán vagyunk,persze ha egyikünk meg szorul a másik ad kölcsönt,közös lónak túrós a háta szerintem,minden kapcsolatban külön kasszán voltam.Nem szeretek másoktól függeni,semmilyen téren...És így nem kell könyörögnöm egy csoki áráért,vagy dugnom a saját pénzem,mint sok nőnek aki rózsaszín álomvilágban él.
2011. szept. 21. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
83%

Van. 2-3000 euro az íróasztalomban, a többi a bankszámlámon.


A hogy csinálom része nem egészen tiszta. Egyrészt ugye vannak a házasságom előtti tartalékaim. Emellett, ha váratlan bevételem van, amire nincs szükség a családi költségvetésben, félreteszem, ha erre vonatkozott a kérdés. A hogy nem derül ki meg nyilvánvaló: nem turkál a férjem a holmimban és a bankszámlakivonatomban, hogy ellenőrizzen. Azzal tisztában van, hogy vannak tartalékaim, soha nem kérdezte, mennyi.

2011. szept. 21. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!