Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy előre bejelentett látogatá...

Egy előre bejelentett látogatásba mennyi késés fér bele?

Figyelt kérdés

Tegnap anyósék szóltak, hogy eljönnek majd iskola és munka után hozzánk. 5 körül várjuk őket. Ok gondoltuk jó lesz. Erre beállítottak este fél 7kor. mikor férjem azzal fogadta őket, hogy már elég késő van. annyi volt a válasz,hogy eddigre készültek el. ( Anyós, após nyugdíjas).

azért esett rosszul férjemnek,mert éppen vacsoráztunk, aztán mentek volna a fiúk fürdeni.. mert ilyenkor iskola időben fontos, hogy időben feküdjenek le, ne fáradjon el túlságosan. ( 8kor már ágyban vannak)


Sajnos ez az 1- 1,5 órás késés anyósnál rendszeres.... mit lehet tenni? azon kívül,hogy ezen bosszankodunk egész este miután elmentek?


2011. szept. 22. 14:00
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Legfeljebb annyi, hogy ha legközelebb 5-re várod őket, fél 4-et mondasz....
2011. szept. 22. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Ezt szoktuk csinálni.. de akkor sem mindig érnek ide.

most is azért egyeztünk bele az általuk mondott 5 órába, mert a gyerekekért 4-re kell menjünk és gondoltuk addigra pont mindenki otthon lesz. Férjem is én is 4 -ig dolgozunk.

2011. szept. 22. 14:05
 3/22 anonim ***** válasza:
93%
mi az, hogy mit? hát szóljatok neki. nyugodtan meg lehet mondani, hogy csókolom anyuka, ha 5 óra, az annyi is legyen, mert nektek is a gyerekeknek is borul a napirendjük. ha megsértődik, az ő baja. nyilván fontos a jó viszony a szülőkkel, de azért nem hímes tojások, felnőtt emberek, nem kell mindig agyonkímélni az érzéseiket. csak őszintén.
2011. szept. 22. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
71%
Nem lehet ezt megbeszélni velük? Végül is ők is szülők, csak képben vannak egy aktív család mindennapjaival. Ráadásul nyugdíjasként nehogy már ne tudjanak időben elkészülni, ha mennek valahová..
2011. szept. 22. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
73%

marha egyszerű

vagy megmondjátok nekik legközelebb, hogy ha nem jönnek időben, akkor ne is jöjjenek

vagy nem nyittok ajtót, ha késnek és kész

2011. szept. 22. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
84%
Én meg nem mondanék nekik semmit. kedvesen beinvitálnám őket, leültetném őket, még tányért is hoznék nekik, hogy egyenek. Ha befejeztük a vacsorát, akkor a gyerekeket elküldeném fürdeni. Iskolás korukra már nem kellek. Ha megfürödtek, akkor nagy puszi mindenkinek és nyomás aludni. A gyereknek se lesz semmi baja, ha ilyen szinten borul valamelyest az este. A nagyi is megfogja érteni, hogy 8 kor fekszenek a gyerekek, ha játszani akar velük akkor jön legközelebb előbb. én senkinek a vendégül látásából nem csinálok nagy cécót pláne anyósék, anyuék, sógornőék.
2011. szept. 22. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
43%
Megint a szokásos: téged zavar, de a férjed képtelen eréllyel fellépni. Neki kell szólnia a szüleinek, hogy vagy időben jönnek, vagy ne jöjjenek.
2011. szept. 22. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
67%

1. 5-re megfőzöd a vacsorát (lehetőleg anyós kedvencét, és ezt be is harangozod neki!), 7-re pont kihül, feltálalod hidegen, tönkrement állapotban, miközben szabadkozol kétségbeesetten, hogy saaaaaajnos te 5-re elkészítetted. Egyszer-kétszer kapnak valami kihült dolgot, majd megtanulják. :)

Ezen felül rendesen teszitek a dolgotokat, miközben ott vannak, minden alkalommal hangsúlyozottan bocsánatot kérve, hogy saaaaajnos késő van, a gyerekeknek fürödni, feküdni kell, eeeeelnézést.

2. Ha mégsem tanulják meg, hétvégére hívod őket, megmondod, hogy sajnos hétköznap este a suli miatt nem értek rá.

2011. szept. 22. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
91%

Mintha csak a mi helyzetünket írtad volna le, csak nálunk ovis és 2,5 éves gyerekek vannak... Nálunk is mindig 7 után jönnek látogatóba, amikor vacsoráznánk, éhesek vagyunk, a kicsik evésébe belezavarnak, csak az ökörködés megy evés helyett, teljesen felpörögnek elalvás előtt... Ők is megtehetnék, hogy hamarabb jöjjenek, de sose érnek ide, holott már szóltunk nekik. Azt mondták, hogy őket nem zavarja, hogy mi eszünk, a többi indokunk nem jut el egyszerűen az agyukig, annyira tapintatlanok, hogy ezt már az IQ hiányukra tudom csak fogni. Aztán volt egy időszak amikor én is bekeményítettem, amikor beállítottak későn egyszerűen nem társalogtam velük, köszöntem nekik és kész, ez sem zavarta őket, hogy érezhetően feszült volt a viszonyunk,és akkor már úgy éreztem, hogy direkt csinálják ezt velünk, mert továbbra is jöttek későn...

Hiába magyaráztam nekik, hogy szívesen látjuk őket, a gyerekek is szeretik őket, és nem csak arra van szükségük hogy a papa-mama megnézze hogy vacsoráznak, fürödnek, hanem szívesen játszanának is velük, de olyan későn már nem jó a piciknek, tehát az unkokák érdeke, hogy korábban jöjjenek... Aztán kibukott egyszer, hogy papa részéről már jöhettek volna korábban, de a mama kedvenc sorozata ment a TV-ben, ami rendszerint 18,50kor végződött... Hát kikattantam. Mondtam, hogy mi meg akkor reggel 6,00kor megyünk hozzájuk legközelebb, mert nekünk meg úgy jó, ha már úgyis mindig korán kelnek fel a gyerekek... Sajnos nagyon mások vagyunk, más életritmussal, de akkor is, tiszteletben tarthatnánk egymás igényeit. Mindig ki tudnak akasztani azért. Nagyon ritkán kérem meg őket, hogy vigyázzanak rájuk, múltkor 1,5 órára hagytan ott őket, vittem színezőt, játékokat stb. Mikor betoppantam értük dolgom végezte után, akkor járt le a 1,5 órás mesefilm, anyósom vacsorát főzött-apósom számítógépen babrált. Könyörgöm, nem bírtak volna 1,5 órát eltölteni a két drága unokájukkal értelmesen, tartalmasan fél évben egyszer. Nagyon rosszul esett, szerintem nem is szeretik a gyerekeket. Bocs az OFF-ért itt a végén. Tudom, lehetne sokkal nagyobb gondunk az életben, de a gyerekeket fosztják meg egy nagyon szép kapcsolattól a saját nagyszülei...

2011. szept. 22. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
96%
Ha késve jönnek, ajtó kinyit: Csókolom anyuka, épp fekszenek a gyerekek. Majd holnap tessék jönni, a megbeszélt időben. Csókolom. Ajtó becsuk :D
2011. szept. 22. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!