Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Előrelátható közjegyzői díj...

Előrelátható közjegyzői díj körülbelüli összege 10. 000Ft?

Figyelt kérdés

Édeanyám a nyár folyamán sajnos meghalt.

Nagyon szegény család vagyunk sajnos és nem volt semije!

És most hirtelen jött egy levél a semmiböl hogy hagyatéki tárgyalás lesz.

és ez volt benne a levélbe tömören:hagyatéki ügyében kapott idézést a Közjegyző Asszonytól. A 10.000,-Ft az előrelátható közjegyzői díj körülbelüli összege, az eljárással járó készkiadást és fix költséget tartalmazza.

Ön az eljárásban örökösként érdekelt, de a tárgyaláson nem kötelező résztvenni személyesen, meghatalmazott is képviselheti Önt az idézésben leírtak szerint.

Tájékoztatásul közlöm, hogy a hagyaték összértéke igen csekély, de mivel az e-mail és a telefon nem hivatalos közlési forma, erről sajnos több információt nem adhatok, csak személyesen vagy a meghatalmazottjának!)


Én nemkértem ilyet!Sajnos én vidéken élek munkám nincs gyakorlatilag éhezek!Eleve hogy fel menjek Pestre a tárgyalásra egy raklap pénz a vonat Magyaroszágon!

Ez a 10 ezer forintot most beakarják hajtani rajtam? Mert ha lenne én ebböl 1 honapig élek!


2011. szept. 22. 16:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
nekem 93 ezer ft volt a kozjegyzoi dij. ..
2011. szept. 22. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

És nem örökéltél semmit?

Meg ha nem tudod kifizetni a pénzt a akkor mi lesz?

Mert ha esetleg lessz 10 ezrem(Ami itt lent nagyon nehéz) azt meg enném mint hogy odaadjam csak úgy!

2011. szept. 22. 17:06
 3/12 anonim ***** válasza:
82%

szia!


Apukám 2006-ban halt meg, fejenként 40000Ft volt a közjegyzői díj.

2011. szept. 22. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Ezt értem de nektek is szinte nulla amit esetleg megörököltet?Vagy volt valami mert akkor alá írom ezeket az összeget.de ha felmegyek azt mondja hogy örököltem egy 300 ft könyvet akkor mire 10 ezer ft?
2011. szept. 22. 17:13
 5/12 anonim ***** válasza:

Ha azt írták,hogy a hagyaték csekély,akkor anyukádnak nem lehetett sem háza,vagy értékes ingatlan,bankbetétje.

Levélben lemondhatsz az öröklésről. Akkor nem lesz hagyatéki tárgyalás,nem kell odautaznod és közjegyzői díjat sem fizetned.

A testvérem is vagyon nélkül halt meg,és nem fizettünk semmit sem.

2011. szept. 22. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
77%

én értem miről beszélsz


de neked csak a nagy lóvéért érdemes felutaznod?

kinél netezel???

ha meg a könyvlapok közé dugta a smukkot-lóvét megérdemled hogy ne kapj semmit.

nekem anyám összes cucca kellene csak azért mert szeretem őt

2011. szept. 22. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Bennem is felmerült a kérdés, hogy ha tényleg annyira csóró vagy, mint ahogy azt leírtad, akkor honnan netezel???
2011. szept. 22. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Hát igen ez magyaroszág sok rosszmájú emberke!

(könyvlapok közé dugta a smukkot):) vicces!

írtam hogy nagyon szegény volt!

kedves válaszoló te nem lennél ideges ha anyukád meghalna és még mellé le is akarnának húzni 10 ezerel????

Plusz a vonat jegy!!

(neked csak a nagy lóvéért érdemes felutaznod?)Nem, nemérdemes de azért sem édemes utaznom 20 ezerért hogy azt mondja hogy kérem a 10 ropit és pá!nem tudom te hol laksz de én ahol lakok ott nincs munka lehetöség a sok kisebbség össze vissza szüli a gyerekeket hogy legyen mint enni bár ezt elitélem!

Nem mintha bárkinek köze lenne hozzá de a helyi könyvtárba 1 évre 1500 ft napi 3 órát ha van hely lehet netezni!

ha lenne pénzem nem panaszkodnék ezért a lehúzzásért!

Azok akik normálisan válaszolnak azok nagyon köszönöm szépen!

2011. szept. 22. 18:55
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

köszi szerintem is vicces volt.

a temetés összegére nem panaszkodsz??


sajnálom hogy meghalt anyukád mert már nincs az a személy aki mindig melletted állt mindig támogatott és elfogadta hogy milyen vagy feltétel nélkül szeretett stb. na ezért érné meg nekem még 3szem könyvért is kifizetni 10ezret mert azt ő fogta lapozta nézegette sütött vele stb.

de nem akarok vitázni.


csak elmesélem hogy vettünk itt egy házat (5éve gy-m-s megye szigetköz) és az eladó örökösök semmit nem vittek el a házból de olyan szinten hogy a zoknijai a néninek a fiókban, ruhái a szekrényben, ágynemű az ágyban, só cukor liszt,evőeszköz minden a helyén még a virág is a kaspóban,szóval a néni elment meghalni a kórházba és ahogy itt hagyta a házat úgy adták ők el!!!!!!!!

minden én raktam ki és végig azt mesélték hogy mennyire szerették őt stb. a saját kezüleg hímzett terítői még most is itt vannak,és valahogy nem hiszem el nekik mert az egy szem értékesebb bútort viszont még aznap elvitték. amit anyám hímez azt én úgy őrzöm mint valami ereklyét,pedig 20km-re lakik,és még él.

ezért ugrottam annyira amit írtál tényleg bocs 9.hóban vagyok kicsit hisztis is,most válok másodszor is anyává és szarul esne ha a gyerekeim semmit nem őriznének meg tőlem,mert kicsit kéne perkálni.


mellesleg errefelé rengeteg a munka gyere ide biztos találsz.a kisalföld online most volt egy cikk sátorral jöttek találtak munkát keress rá komolyan.

2011. szept. 22. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Hogyne panaszkodnék a temetés összegére!!

Gyakorlatilag egy nagyobb vagyon volt!!!!!

És aval is valaki nagyon megszedte magát és mindenap szinte!!

Jó neked hogy van melód ahol laksz de itt a közelbe csak nyomor van!Ja és közmunka sincs pedog azért a pár fillérért is csinálnám!!!Ja hidd el Kb 50 helyre jelenkeztem már Pesten is de még csak visza se szólnak hogy nem kellesz te marha!!

És nincs pénzem kifizetni utazásal együtt 20 eztet kifizetni fizikailag hidd el!Én nem szoktam panaszkodni de az igazság ez ha szeretem édes anyámat ha nem!!Különben nagyon szeretem szegényt!egyébként nagyon sok mindent kapott tőlem közt értékes müszaki cuccokat is! Amit nem kértem vissza!De az nagyon irritál hogy közjegyző 5 perc alatt tölem 10 ezret akar keresni!

Meg még kitudja mennyit 1 nap.

Bele se merek gondolni!

2011. szept. 22. 20:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!