Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lehet butaság, de nagyon...

Lehet butaság, de nagyon érdekel! Hétfőn voltam 10 hetes terhes (már.7. ) és az utolsó menstruációm pedig december 20-án volt. Mikor eshettem kb. teherbe? Nagyon érdekelne, ha vki tud vmi körülbelüli infót az is érdekel!

Figyelt kérdés
2011. márc. 12. 16:50
 1/7 anonim ***** válasza:
Az utolsó mensi utáni 5-10 napon belül estél teherbe kb.
2011. márc. 12. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szabályos ciklusnál általában a ciklus 14. napján van az ovuláció, de ettől fel és lefelé is lehet 1-2 nap eltérés, valamint a petesejt is "eléldegél" még egy napot kilökődés után, ezért ha dec. 20 volt az első napja az utolsó mensesnek, akkor kb. dec.30 (azért ennyire korán, mert a spermiumok 2 napig lazán elélhetnek a felső genitális traktusban és így "megvárhatják" az ovulációt) és január 6 között eshettél teherbe.

(Vagyis az újévi buli időpontja is "játszik". Amúgy ha bizonytalan vagy, akkor inkább csináltass majd apasági tesztet).

2011. márc. 12. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Doki meg tudja mondani, de nyilván Ő is csak kb. Nekik muszáj, mert ha nem vagy férjezett, akkor mindenképpen apasági nyilatkozatot kell tennie a párodnak és ehhez szükség van egy igazolásra a teherbeesés időpontjáról.

Annak idején jót derült rajta a dokim, mert napra pontosan kérték meghatározni:-)

2011. márc. 12. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Dehogy is,tudom ki az apuka csak érdekelt:-) Akkor akár az is lehet h 27 vagy 29-e? (a menszeszem 5-6 napos)
2011. márc. 12. 17:20
 5/7 anonim ***** válasza:

27-29 elég necces, max. akkor valószínű ha 20 nap körüli ciklusaid lennének.

Mert a menses után még fel kell épülnie az endometriumnak, kell ösztrogén stimulus, a méhnek és petefészeknek is, így a 27-29 túl korainak hangzik...

2011. márc. 12. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem volt rendszeres a mensesem már egy ideje (kb. 4-5 hónapja) hol késett hol,később jött meg! Az is lehet h 6. után estem teherbe?
2011. márc. 12. 17:47
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem december 18. volt az utolsó mensim első napja, és január 2.-án estem teherbe.
2011. márc. 12. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!