Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit szólnátok ahhoz, ha a...

Mit szólnátok ahhoz, ha a párotok nem ajándékozna nektek semmit? (lent)

Figyelt kérdés
Mit szólnátok ahhoz, ha a párotok nem adna nektek névnapotokra semmit? Felköszönt, de nem tudtok találkozni, és pár nappal később sem kapsz semmit. Én nem vártam el tőle, de szerintem illendő, ha már én is adtam neki.
2011. szept. 23. 08:40
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
87%

Nekem még a névnapomat is elfelejtette (szóval a szóbeli köszöntés is elmaradt:P) tavaly, idén meg én juttattam eszébe véletlenül, na akkor kaptam egy sms-t. A párom nem az a kreatív fajta aki ha kell ha nem ajándékon töri a fejét. Még a karácsonyi ajándékomat se találja ki, mindig el kell mondanom (nem elég célozgatni!) mit szeretnék:D


Én meg az az ajándékozós fajta vagyok, névnap, szülinap, karácsony, évforduló, alig várom, hogy valamit adhassak:D Mindig el is találom mit szeretne:D


Nekem ez nem gond, én így szeretem. Bár eleinte zavart. Már-már fura lenne, ha kreatívkodna kicsit:D Igaz néha csak úgy meglep valamivel, ha nincs ünnep akkor is.

Mentségére legyen mondva, ma megkapom tőle azt a táskát amire régóta vágytam, ma van az évfordulónk (4)

2011. szept. 23. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
87%
Jól nem esne, ez tény, de arra gondolnék, talán kiment a fejéből! Akkor eszébe volt, amikor a névnapod volt, felköszöntött. Így én nem rágódnék rajta sokat.
2011. szept. 23. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
76%

Én nem értem miért kell ekkora feneket keríteni egy "hülye" névnapnak!?

Én megmondtam itthon is, és a páromnak is, hogy névnapra semmit, mi a fenének?

És ő is helyesli, ne azért adjon ajándékot, mert "muszáj", és mert van mire fogni!


23N

2011. szept. 23. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
90%
Vasárnap szülinapom van. Párom egy éveben átlag 2 hétvégét tölt tőlem külön a hobbija miatt. 3 éve vagyunk együtt. Ez lesz a 3. szülinapom, amit nem tölt velem. Mindezek ellenére én küldöm. Már azt mondja, hogy ő szégyelli a dolgot. Mondtam neki, hogy jövőre már hétfőre esik, tehát megünnepeljük együtt a napján. Nem előtte és nem utána. Szóval én semmit. Lelkileg egy kicsit azért nekem is rosszul esik, de túllibbenek rajta.
2011. szept. 23. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Örülj annak, hogy találkoztatok. :) Elvégre, ha szereted, akkor Ő maga egy ajándék.
2011. szept. 23. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
91%

egy szál virágot adhatott volna


de amúgy nem érdekelne


a névnap amúgy se igazi ünnep

2011. szept. 23. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
90%

Számomra egyáltalán nem lényeg, hogy kapjak is valamit. Igazából nem is vagyok oda az ajándékokért, meglepetésekért.

Ha eszébe jutok, és felköszönt, az nekem elég, és jólesik.

Viszont az rosszul esne, ha eszébe sem jutna, hogy névnapom / születésnapom van.

36f

2011. szept. 23. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
89%

Picit biztos rosszul esne!

Én, akárcsak az első válaszoló, nagyon szeretek ajándékozni és adni. Páromtól is eddig mindig kaptam névnapra, szülinapra, karácsonyra.

Nálunk a Valentin és az évfordulónk sarkalatos kérdés, mert ugye ebben nincs megállapodás, hogy szokás-e vagy sem, kölcsönös-e vagy sem, mivel egy napra "kell" készülnie mindkettőnknek, így ez gázabb, ha vki másképp gondolja az ajándékozást.

Egyik évfordulónkra megbeszéltük, hogy egy közös perselyt veszünk kettőnknek, a legutóbbira viszont csak én készültem egy textil rózsával, de ő semmivel. Sejtettem, hogy nem fogja túlzásba vinni, a lényeg hogy egymással voltunk.

Valentinra pedig eddig vmi apróságot mindig adtunk, de legutóbb arra pl. semmit. Nagyon nehéz volt megállni, hogy a sok rózsaszín cukiság közt ne keressek neki vmi kis ajándékot, de végül megálltam és én sem adtam semmit.

Talán jövőre jobban megbeszéljük, összeszervezzük ezt!

24/L

2011. szept. 23. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
"de szerintem illendő, ha már én is adtam neki"- ne vidd le a kapcsolatot egy ilyen formális "illendő" cserekereskedelemre. A fickók rendre elfelejtik a dátumokat is, de ennek nincs mélyebb jelentése, csak hogy a teremtés koronái nem látnak ki a korona alól
2011. szept. 23. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
mi max karácsonykor ajándékozunk,de akkor sem életbe vágóan fontos..én nem vagyok nő létemre ilyen ajándékozós őrületben.névnapot meg egyáltalán nem ünneplünk.:D névnap ugyanmár...hülyeség.amúgyis inkább a 7köznapokban szoktam kapni virágot,nyakláncot kis ezt-azt,amikor a páromnak olyan kedve van...ez szerintem sokkal jobb,mint kötött alkalmakkor ajándékozni.nem kell ebből nagy ügyet csinálni
2011. szept. 23. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!