Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit szólnátok ahhoz, ha a...

Mit szólnátok ahhoz, ha a párotok nem ajándékozna nektek semmit? (lent)

Figyelt kérdés
Mit szólnátok ahhoz, ha a párotok nem adna nektek névnapotokra semmit? Felköszönt, de nem tudtok találkozni, és pár nappal később sem kapsz semmit. Én nem vártam el tőle, de szerintem illendő, ha már én is adtam neki.
2011. szept. 23. 08:40
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

3 évet voltam együtt az exemmel, ebből kettőt együtt is éltünk, de karácsonyon kívül SOHA nem kaptam tőle ajándékot. Egyszer a szülinapom felugrott egy haverja hozzánk vmi cuccáért, ami nálunk volt kölcsönbe, és hozott nekem egy csokor íriszt. Exem képes volt megsértődni, hogy miért kapok én virágot a haverjától. Amúgy tőlem az ex szülinapjára rammstein jegyet kapott, előtte meg nem is tudom már mijére metallicát.

Nekem borzasztó rosszul esett, hogy egy szál virágot nem tudott odab@szni.

2011. szept. 23. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

ha nem vártad el tőle akkor most mi a baj?

felköszöntött csak nem kaptál ajándékot, nem feledkezett meg rólad.

2011. szept. 23. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Semmit!

Mi soha nem ünnepeltük a névnapjainkat, pedig 7 éve együtt vagyunk, és nem is fogjuk. Mi így állapodtunk meg még az elején. Évfordulókat sem tartunk, egyébként nem is emlékszem a napra mikor jöttünk össze, csak a hónapra kb.

A párom nagyon kétségbe tud esni ha neki kellene kitalálnia mit is vegyen ajándékba valakinek, kb. 2 napig ott állna az üzletben tétován de akkor sem tudna dönteni.

Így a karácsonyi ajándékokat is mindig mindenkinek én veszem meg, még magamnak is, becsomagolok mindent, amikor kibontom akkor meg rácsodálkozok hogy hűű hogy eltaláltad mit szerettem volna, ő meg édesen irul-pirul, csak mosolyog.

Ebből nem kell nagy ügyet csinálni. A férfiak így vannak beállítva és kész!

2011. szept. 23. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
52%
Nem hiszem, hogy hosszú kapcsolat lenne. Nem az ajándék miatt, hanem mert ha neki nem fontos, hogy az ünnepeket ünnepnek tekintsük, és bármilyen aprósággal örömet szerezzünk a másiknak, valószínűleg nem igazán illünk össze. Én szeretek meglepetést szerezni, szeretem már dec. elején hangulatosan feldiszíteni a lakást, készülni az ünnepre, tervezgetni. A névnapomon elmenni egy különleges helyre (nem az ára számít!), kipróbálni olyan ételt, amit eddig nem ettem. Ha neki a névnapom egy telefon, valószínűleg ezekben nem lenne partner. Nekem viszont szükségem van arra, hogy a szürke hétköznapokból időnként ünnepet csináljak (ha van alkalom).
2011. szept. 23. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk mások a szokások, nagyon szeretjük megajándékozni egymást. Nekem pl. kifejezetten örömöt okoz készülni rá, gondolkodni, vajon minek örülne, ő ugyanígy van ezzel. Szerintem mindenkinek jó érzés ha tudja, hogy a másik gondol rá. (És mi sem csak ebből tudjuk.) Az a nap (névnap, szülinap, évforduló) az ünnepelté. És 23 éve vagyunk együtt, tehát valószínű nem is lehet megunni, sőt a gyerekeink is ugyanígy működnek. Amúgy is szoktunk apróságokat adni egymásnak, olyan megláttam és rád gondoltam, puszi típusúakat. :)
2011. szept. 23. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
40%

Szerintem itt nem csak az ajándékról van szó, hanem a gesztusról. Ha valakit szeretek, akkor a fejemben tartom a fontosabb időpontokat vele kapcsolatban. (vagy felírom magamnak a telefonba, vagy papírra)

Ha felköszöntött a fiú, legalább telefonon, azért az nem olyan rossz, azt is lehet értékelni. De egy szál rózsa, vagy egy tábla csoki, tényleg nem kerül milliókba, főleg, ha tudom, hogy a másiknak ezzel örömet szerzek.

A fiúk viszont másképp gondolkoznak, mint a lányok, szóval szerintem nebánkódj miatta.

2011. szept. 23. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Nekem kb egy hete volt a névnapom, és nem hogy nem kaptam semmit tőle, de még végig is veszekedtük az egészet...nekem is rosszul esett, de ez van. Nem fogok akkor ügyet csinálni belőle.:)
2011. szept. 23. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Nálunk ez van, senki nem ajándékoz senkinek semmit, csak én ajándékozok a szüleimmel meg a gyerekek kapnak ajándékot. De anyós pl. a kisebbik gyerekemnek nem tartja se a szüli- se a névnapját. Nagybácsiktól-nagynéniktől sem kapnak semmit, mi sem.

Viszont mikor még csak jártunk, akkor ajándékoztunk. Szerintem beszéljétek meg, hogy vagy nem ajándékoztok, vagy adjon ő is valamit, legfeljebb mondd meg neki, mit vegyen, ha már nincs ötlete.

2011. szept. 23. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!