Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha valakivel baleset vagy...

Ha valakivel baleset vagy egyéb rossz történik, mennyi idő múlva értesítik a hozzátartozókat, és honnan tudják, hogy kinek kell szólni?

Figyelt kérdés
2011. szept. 23. 12:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%
Az egyik kollégám apukáját pár nappal ezelőtt ütötték el az IKEA előtt. Onnan tudta meg hogy nem nyitott neki ajtót az apukája, és felhívta telón, és azok vették fel akik ott álltak segíteni, és mondták neki hogy most akarták kikapcsolni a telefont, mivel meghalt az édesapja. :(
2011. szept. 23. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Amikor apukámnak autóbalesete volt, akkor épp arra járt egy ismerős (autópálya), megismerte a kocsit és azonnal szólt. A kórházból kb. 2-3 órával ezután telefonáltak "hivatalból", vezetékes számon. De csak annyit közöltek, hogy baleset történt, és telefonon nem adtak semmilyen felvilágosítást. Még arra a kérdésre sem válaszoltak, hogy életben van-e. (Szerencsére felépült, de erre nem sok esély volt, lehet ezért nem mondtak semmit.)Nem tudom, honnan tudták a telefonszámot... A kórház Pesten volt, mi vidéken.
2011. szept. 23. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Amikor nekem volt balesetem, senki sem értesítette a szüleimet...
2011. szept. 23. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
85%

A lakcím kártya alapján meg találják a rendőrök,hogy kit kell értesíteni.

Rossz hír gyorsan jön :(

2011. szept. 23. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Amikor a férjemnek volt autóbalesete, akkor ő hívott fel telefonon miután ellátták és befektették a kórterembe.

Sem a kórház, sem a rendőrök nem kérdezték meg, hogy értesítsenek-e valakit.

2011. szept. 23. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Amikor a tesómnak volt balesete(ő vezette a tűzoltóautót) azért értesítették anyut, mert a tesóm főnöke meg anyu gyerekkori barátok voltak, amúgy a TV-ből tudtuk volna meg...:(
2011. szept. 23. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
nekem anyum van ICE előtaggal beírva a mobilomba, akkor ez egy hiú ábránd, hogy bárki ez alapján fog keresni értesítendő hozzátartozód?
2011. szept. 23. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
75%

Az OMSZ (Országos Mentőszolgálat) többszörfelhívásban közölte a lakossággal, hogy ha ott is van az illető telefonja, akit baleset ért, nem tudják kit hívjanak a telefonból. Ha mondjuk találnak egy anyut vagy aput, akkor fel szokták hívni, mihelyst stabilizálták a beteg állapotát. De sokszor nem tudják ki a családtag a telefonszámok közül.

De van megoldás: Be kell írni a telefonba annak a számát, akit szeretnénk, ha értesítenének, ha baj van, ezzel az egységes rövidítéssel: ICE. Ez annyit jelent, hogy In Case of Emergency, tehát veszély esetén. Azt az illetőt, aki így benne van a telefonunkban, elvileg nagyon hamar elhívják. Én beírtam a saját telómba is, és anyuéba is beírtam így az én számomat.

Mivel ez sajnos nem egy elterjedt és bevett szokás, mindenkit kérek, hogy terjessze ismerőseinek körében, nem is én kérem elsősorban, hanem az OMSZ, de ez a ti érdeketek is!!!

2011. szept. 23. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
49%

[link]

Előző voltam.

2011. szept. 23. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
77%
Nekem a párom balesetben halt meg 25 évesen, 4 éve. Rendőrök találták meg, véletlenül. Semmi papír nem volt nála, így ujjlenyomatot vettek. (egyszer már korábban is, szóval volt mihez hasonlítani)Pár óra múlva már itt voltak, hogy sajnos, rossz hírt kell közölniük. Senkinek sem kívánom azt az érzést.
2011. szept. 23. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!