Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Voltatok már hogy kölcsön...

Voltatok már hogy kölcsön kellett kérnetek családtagtól, mert nem volt pénz hó végén vagy valami oknál fogva?

Figyelt kérdés
annyira rossz érzés !majdnem minden hó végén kölcsön kérek a szüleimtől ,vagy a férjem mamájától,mert nincs pénzünk. És mindig reménykedem hogy na majd következő hónapban sikerül nem kölcsönkérni, de sajna eddig még nem jött össze. mostis kérnem kelett 20.000ft ot. és mikor megjön a fizetés adhatom vissza 20.000nek annyi!olyan elegem van!
2009. aug. 3. 18:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
89%
ez nem csak veled van így. nálunk is sokszor ez a helyzet. Próbáljátok jobban beosztani azt ami van, tudom, hogy nehéz, de azért próbáljátok meg, hátha sikerül.
2009. aug. 3. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha ez megnyugtat nálunk is előfordul sokszor.Nem élünk nagylábon,beosztunk minden fillért és mégis...Sajnos most ilyen világ van:(
2009. aug. 3. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
90%
Nem ismerem a vásárlási szokásaidat, de nézd át a listát miket akarsz vásárolni. Ami nem annyira fontos, sürgős, meg lehet nélküle lenni, vagy ugyanolyan de olcsóbb, próbáld meg csökkenteni a kiadást. Ha meg tudod tenni egy hónapban Ötezerrel, 4 hónap alatt le tudod dolgozni a 20 ezret, igy bele fogsz férni a keretbe. Próbáld meg, számolj, és tartsd be amit eldöntesz. Sok sikert!!:))
2009. aug. 3. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
91%
Az nem gáz, ha előfordul, Nálatok viszont ha jól értem, ez a rendszeres. Akkor át kell nézni, hogy hol "úsztok el". Sok miden van, amit megszokásból "muszáj" kategóriába rakhatok, aztán kiderül, hogy lehet élni nélküle, legalábbis, amíg egyenesbe nem jövök. minden kiadást/bevételt felírni, kiadásokat kurtítani, olcsóbb alternatívákat keresni! Ennyi. Ha így sem megy, akkor nagyon nagy gáz van. De menni fog! ;o)
2009. aug. 3. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

pont így van nálunk is :)

szinte minden 2. hónapban kölcsön kell kérnünk a szülőktől :(

nekem is elegem van, a férjem ma kapott fizetést, de már attól rettegek, hogy mindjárt elfogy.

mi 5-10 000 Ftot szoktunk kölcsönkérni.

és nem b.sszuk el a pénzt!!!!

2009. aug. 3. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
A legfontosabb, hogy minden esetben az ígért időpontban vissza tudjátok adni a kölcsönt. Így a bizalom nem sérül. Tőlem a hugom szokott kérni. Egyszer adtam neki egy kisebb összeget és hónapokig jártam a nyakára érte. Aztán mikor megtudtam, hogy a fél városnak tartozik és végrehajtók járnak hozzá, többé nem foglalkoztam, vele. Valahogyan meg kellene próbálnotok kijönni a jövedelmetekből bármilyen nehéz is.
2009. aug. 3. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
95%

sajna néha mi is rákényszrülünk. Aztán a következő hónap ennek visszaadásával és az elmaradt számlák befizetésével kezdődik. Mi elég kényelmesen éltünk, mert tehettük. Éppen ezért most, hogy rosszabb anyagi helyzetbe kerültünk(párom sokkal kevesebbet keres, én táppénzen, mert babánk lesz)sok mindenről le kell mondanunk.

Ha jön valami külön kiadás már borul is minden.

Sajnos ebből a mókuskerékből nehéz kiszállni.

2009. aug. 3. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
67%
szerintem csak az kér kölcsön, aknek van kitől. Akinek nincs, be tudja osztani. Egyszer nekem is kölcsön kellett kérni a szomszédtól, de rettentesen éreztem magamat. Akkor gyesen voltam a gyerekekkel, és váratlan számla miatt történt. Lehet enni napokig zsírt, hagymát, kenyeret, palacsintát, lángost, hogy ne halljunk éhen, de ezt a mai fiatalok már elfelejtik. Megalázó a kölcsönkérés annak is aki kéri, annak is aki adja.
2009. aug. 3. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
96%
Könnyű beszélni úgy,h ha valakinek nagyobb gyerekei vannak. Egy csecsemő és egy 3 éves gyerek nem ehet folyamatosan zsíros kenyeret meg palacsintát. Mi 120 ezer foritnból élünmk nagyjából havonta és anyukám szinte mindig besegít. A jelzálog hitel 40 ezer a rezsi kb ugyanennyi, és nem nem élünk nagylábon, de gyerekeimre fogok fűteni és főzni, ja és mindennap fürödni is fognak.
2009. aug. 4. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
78%
Bocsáss meg ,de ha tudod hogy ennyiből kell élned hogyan tudtál bevállalni még egy csecsemőt is? Nem rosszindulatból kérdeztem . Lehet, hogy én vagyok már öreg és nincs bennem akkora vállalkozó szellem, de ezt nem értem.
2009. aug. 4. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!