Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Túl nagy kérés az asszonytól,...

Túl nagy kérés az asszonytól, hogy hetente 2x takarítson legalább?

Figyelt kérdés
Én is megcsinálom ha ráérek,de szerinte tisztaságmániás vok.Őt nem zavarja ha áll por mindenhol.
2009. ápr. 26. 17:10
1 2 3 4 5 6 7
 11/68 anonim ***** válasza:
94%

Neked engem kellett volna elvenned feleségül:)) Én állandóan takarítok, mániás vagyok, a férjemet nem nagyon érdekli a rend. Azért mi így elfogadtuk egymást.

A kérdésedre válaszolva: nem mindenkinek egyforma a tisztaságigénye, lehet, ami neki tiszta, neked nem az. De ha kétszer nem is, egyszer legalább takaríthatna. Nem létezik, hogy akkor por van, ha rendszeresen minden héten letörli.

2009. ápr. 26. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/68 anonim ***** válasza:
85%

heti 2 takarítás belefér...

amennyiben te is besegítesz és mindketten dolgoztok.

összetett dolog ez.

2009. ápr. 26. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/68 anonim ***** válasza:
79%

Egyik megoldás, hogy ügyelni kell a tisztaságra (minden lakónak)

Másik, hogy felvenni egy háztartási alkalmazottat.

2009. ápr. 26. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/68 anonim válasza:
10%
2x??? viccelsz? minimum 5X, hisz ezért van
2009. ápr. 26. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/68 anonim ***** válasza:
81%
Heti 2 ? Itt komolyan vannak olyanok, akiknek az idejébe heti két takarítás belefér? Mikor? NEkem a 24 órából majdnem 18 be van táblázva...Ebből kiindulva, igen, túl nagy kérés..Valóban tisztaságmániásnak tűnsz...
2009. ápr. 26. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/68 anonim ***** válasza:
8%
az igen!!:) jol megallja a feleseged a retket! en minden aldott nap letorolom a port pedig mar nincsen rajta meg porszivozok ez a minimum!!! kisgyerekes anyuka vagyok!
2009. ápr. 26. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/68 anonim ***** válasza:
83%
Igen, nagy kérés, ha feleségednek munkahelye van. Estefele hazaér, és fogjon hozzá neked port törölgetni? Egyébként meg baromi nehezen bírom eképzelni, hogy ha valaki hetente csak egyszer takarít, akkor megeszi a retek. Azt meg egyenesen kikérem magamnak, hogy valaki "jól megállja a retket". Nem mindenkinek annyi a dolga, hogy otthon van egy kisgyerekkel, kötetlen munkaidő, persze hogy van idő takarítani. Én örülök ha a heti egyet ki tudom szorítani, a feszített munkatempómban, nem esz meg a retek, de a heti kettő valóban túlzás.
2009. ápr. 26. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/68 anonim ***** válasza:
87%

Hát szóval nem tudom, hogy éltek, milyen az életmódotok, ki mennyit dolgozik (nem sértő szerintem az asszony kifejezés, lehet azt nagyon kedvesen is használni). Másrészt a rend egy normál szinten azért meg kéne, hogy legyen minden háztartásban (lényegtelen, hogy párról vagy egyedül élő emberről van szó), ez nem heti 2 takarítást jelent, hanem folyamatos rendtartást. Szóval nekem pl. madaraim vannak, porolnak, szóval alap legalább a portalanítás és a rendszeres szellőztetés. A cuccaim nincsenek sarkos rendben, de ha ráérek, elpakolom szekrénybe, ami nem kell, kiviszem mosni a kosárba összeszedett szennyest, meg a behozott edényeket. Ez egy rendmániásnak lehet, hogy kevés lenne, de az alap tisztaság megvan, nincs állandó por (a kalitkák homokján kívül), nincs kupi, mindent megtalálok, mindig van tiszta ruhám, tiszta edényem.

Ha a nejed ennyit legalább megtesz, akkor egyelőre legyen elég ennyi, és kicsit könnyíts rajta, hogy te is beszállsz gyakrabban, de ha ennyit se tesz meg, mint én, akkor nem mentség, hogy munka, mert én is dolgozom, meg pluszmunkát vállalok, és tanulok mellette, és zenélek, tehát elfoglalt ember vagyok, de az alapra rászánom azt a kis időt, és így nem kerül sok időbe, és csak félévente rendezek egy selejtezős nagytakarítást.

2009. ápr. 26. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/68 anonim ***** válasza:
87%

20:53-as válaszolónak:

Neked lefogadom hogy nincs gyereked. Azt kívánom, hogy tölts el 1-2 napot egy kétemberes gyerekkel, és nem teszel ilyen kijelentéseket, hogy csak "annyi a dolga". Ne hidd, hogy annyira ráérnek a kisgyerekes anyukák, mert nekünk 24 órás munkaidő van.


Kedves kérdező:

Gondolom dolgozik a párod. Ez esetben igen, túl nagy kérés tőle, mert nem egy nagy élmény fáradtan, munka után nekiállni takarítani. Arra ott a hétvége. Heti 1x azért csak kitakarít, az ahhoz elég, hogy ne egyen meg titeket a retek. Nálam is por van már akkor is, ha csak heti 1x van takarítva. Ha téged ennyire zavar a dolog, szánj rá napi 10 percet, hogy letörlöd a port, felsepersz, esetleg kiporszívózol, ahol látszik, ha már nem akarsz nagytakarítást csinálni. Amúgy a szüleim is úgy vannak, hogy anyámtól megehetné a lakást a kosz, apám meg ezt nem bírja, és mindig morogva kitakarít, pedig nem tisztaság mániás. 38 éve házasok.

2009. ápr. 26. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/68 anonim ***** válasza:
80%

Csináld meg magad, minek nem kell ezt másoktól kérni.

Rengeteg nő gürizik munkahelyen is meg otthon is,neked is menni fog,ha annyira fontos neked a heti 2 alkalom.

2009. ápr. 27. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!