Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy kamaszfiútól elvárható...

Egy kamaszfiútól elvárható lenne, hogy a lakásban segédkezzen, takarítson?

Figyelt kérdés

A páromnak a 16 éves fia nem csinál otthon semmit. Én nem szólok bele természetesen, mindenki úgy neveli a gyerkőcét ahogy jónak látja, természetesen, plusz nekem nincs gyerekem, tehát tapasztalatom sincs. Csak érdekel, hogy más családokban hogy megy ez!

Én elmondtam a véleményemet, hogy szerintem nem helyes hogy a gyerek nem csinál semmit otthon. A párom azt mondja: egy fiú ne csináljon házimunkát. (Mindeközben ő maga mindent megcsinál, főz, takarít stb). Persze nem azt mondom, hogy egy 16 éves fiú mosson ablakot, de pl a mosogatás, porszívózás azért nem olyan nagy kunszt megcsinálni...

Ha a saját bátyámból indulok ki, ő 16 évesen már főzött, porszívózott, mosogatott, rotálta a kertet, apánknak segített a műhelyben. Nálunk ez természetes volt, hogy mindenben kivesszük a részünket. Zsebpénzt se kaptunk soha, elmentünk suli mellett diákmunkázni.


Szóval érdekel, hogy más családokban a fiú kamaszok mit csinálnak otthon? Hangúlyozom: nem szólok bele a párom nevelési módszereibe, csak nekem ez egy új dolog volt és nem értem. Egyébként nem élünk együtt.


2009. szept. 13. 12:37
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
69%

Hát mi elég szigorú családba nőttünk fel,de a tesómnak nem sok minden dolga volt 16 évesen!Max fűnyírás,meg szerencse ha néha összerakodik a szobájába!

Nem mondom hogy természetes hogy nem segít semmit,de hát ez van!Nekem az apum mindig azt mondja hogy a házimunka,főzés,takarítás stb az a nők dolga!

2009. szept. 13. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem már rég segítenie kéne. Én 21 éves vagyok, talán egy másik generáció is, de az én szótáramban nem szerepel a női és férfi munka kifejezés.

Most nem azt mondom, hogy a páromtól elvárom, hogy pl megfőzzön, (bár olykor nagyon jólesik ha megteszi), de a többi házimunkában is részt kell vállalnia. Egy panel lakásban élünk, milyen férfimunkáról lehet ott egyáltalán beszélni?


Szerintem jó, ha egy 16 éves rájön, hogy hogy működnek a háztartási dolgok, mert azért manapság nem hiszem, hogy sok nő van, aki mindent megcsinál a férfiak helyett. Ha a nő egész nap otthon lenne és a férje tartaná el, mint a régi időkben, akkor természetes lenne, hogy a nő csinálja.


De így? A nő is dolgozik ugyanannyit. Szerintem a párod fia még megissza annak a levét, hogy azt hiszi neki nincs dolga a háztartásban. A legtöbb nő szerintem ezt már nem nézi el..

2009. szept. 13. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
96%
szerintem is segítenie kéne. Az ilyen fiúkból lesz később olyan férfi, aki elvárja a feleségétől, hogy kiszolgálja teljes mértékben, mert ő azt sem tudja, hogyan kell normálisan mosogatni. Nekem a volt párom volt ilyen. Őt is így nevelte az anyja, főzött, mosott, takarított, reggel kávéval keltette a fiát, aztán amikor egyszer megkértem a srácot, hogy ugorjon már be a boltba és hozzon egy fél kiló kenyeret, teljesen kiakadt, hogy mégis mit képzelek a vásárlás a nő dolga. Egy poharat nem volt hajlandó elmosogatni. Már előre sajnálom a barátnőjét/feleségét.
2009. szept. 13. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
22%

Felesleges ilyen hulyeségekkel traktálni a gyereket, inkább tanítani kell nem házimunkára fogni mert abból nem fog megélni!! Ha tud takarítani otthon viszont egy takarítónő nem pénz egy megfelelő kereset esetén!!

takarítás helyett tanítsd meg hegedülni vagy gitározni vagy valamilyen idegennyelven beszélni!! Ez az igazi nevelés nem a rabszolgahajcsárkodás!! Nálam erre külön bejárónő van mert soha sem áldoznék erre az időmből!!

2009. szept. 13. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
19%
Előző vagyok, ha cselédnek akarod nevelni a gyerekedet akkor fogjad csak házimunkára! A munkahelyén is majd a kukát fogja csak kivinni meg a kávét behordani a fönöknek mert erre lett megtanitva otthon!
2009. szept. 13. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
95%

A fiam mosogat, mert gyűlöli a porszívót. A lány porszívózik, mert azt szeret, a körmeit meg megmondta, hogy nem mártja mosogatóvízbe.

A fiam feladja a csekkeket, újratelepíti a számítógépet, oda-vissza cipel dolgokat kilómétereken, kitölti és beadja ahivatalos papírjainkat, utánajár az interneten és a könyvtárban amiek kell, ismerősöket kutat fel, ha kell, és a mi összes ismerősünknek segít számítógépes ügyekben. Katalogizálja a cd-ket, másolatokat készít, és felhajt megszerezhetetlen filmeket meg zenéket! Előre szól, ha valami megjelenik, vagy jó film lesz a tv-ben.Ez nekem sokkal többet ér, mert én utálom ezeket, meg a lány is, ő szívesen kimos, én meg inkább kiteregetek, mert ha a fiam tesz(bár szívesen) akkor aztán nem tudom kivasalni.

Krumplit pucol, mákot darál. A lány inkább elkísér, ha valami plusszmunkám adódik, és segít. A fiam karbantartja a honlapomat.

Nekem ez többet ér, mintha vasalna pl. MIndenki azt csinálja, amiben jó. A nemszeretem munkákból mindenki választhatott.

Biztos a fiú is szívesen csinálna valamit: megjavíthatná a biciklit, elmenne a postára, az önkormányzathoz, leporolná a könyveket, felszerelné a polcot, megtörné a diót.Lehet, hogy jól főz, vagy finom szendvicset csinál.Nem az a lényeg, hogy mosogasson, hanem hogy valamit tegyen a családért! Én pl. nem szeretem, ha össze-vissza kavarják az edényeket.Vagy összemossák a színes ruhákat.

Lényeg, hogy kivegye részét a feladatokból! Finoman vezesd rá őket, inkább buli legyen, mint kötelező dolog, nem jól fogadnák, hogy belebeszélsz.

Mi kiírtuk a falra a teendőket, és mindenki vállalhatot belőlük ötöt, ha tizenöt munka volt. Aki ügyesebb volt, az vitte a jókat.

A szemetet nem viszi le senki nálunk. A párom a pénzt keresi, elfárad, neki csak annyit kell csinálnia , amihez kedve van. Bevásárol, fúr, fest. A "leviszem a szemetet is hogyha kell, feleségem hátulról is érdekel" dallamára lemegy a kukával.

Beszélhetsz egyszer a fiúval is ha közelebb kerültök: " na, gyere, fúrjuk fel ezt a polcot, hadd örüljön anyád!" Vagy gyere, hozunk anyunak egy zsák krumplit, főzhessen gombócot!

Sokszor a nőknek nagyobb segítség, ha nem kell a postán vagy a szervízben tolakodni, csavarokkal, meg dvd-beállításokkal küszködni. Én pl. felhívom mobilon a fiam, ha be kell állítani a dvd-t s úgy navigál. Mert azt utálom. Talán a párod élvezi ezeket a női dolgokat. De pl. az ablakmosás, az szerintem férfias munka is lehet.

Ajtók lemosása, rézkilincs fényesítése. A gyerekeim elmennek a nagyszülőkhöz kemény mezőgazdasági munkát segíteni. Pénzt keresnek maguknak, fel is hajtják a lehetőséget, jobban fizetőt a diákmunkánál. (azzal kezdték, de nagyon keveset fizettek. Azt is csinálták, míg nem volt jobb, estéken át vonszolták a reklámújságokat pár forintért.)


Azt hozzá kell tenni, hogy pl. a lányomnak 40 órája van a suliban egy héten, ez után megy különórára, és azután készül másnapra, és nagyon sok a feladat, úgyhogy szorgalmi időszakban csak hét végén csinál valamit. Mert fizikai képtelenség más. A fiamnak vizsgaidőszakban ki sem kell lépnie a szobájából, csak beveszi a telitálcát, kiadja az üreset. Én is voltam egyetemista.

Ha éjjel buliztak, nem keltem fel az ebéd miatt sem. Kényeztetem, mert nem mindig tudtam, volt nehezebb sorsuk, s most pótolom az eltűnt gyerekkort.

2009. szept. 13. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
93%

Sokszor az anyukák nagyon finomak, és azért nem szólnak a saját gyereküknek, mert előre félnek, hogy nemet mond. Pedig, ha kellő határozottsággal mondod, s hiszel benne, hogy elvárod, a gyerek megteszi, amire kéred(morog közben)

Én sokszor meglepődtem magamban, hogy ha kértem valamit, vagy megtiltottam valamit, 17-18 évesen is megtette, habár nehezére esett. Várják is az embertől, hogy elvárásai legyenek, ennyi idősen is. Ha nagyon elkényeztetik meg kiszolgálják, az később visszaüthet. Nem mindenütt az a környezet várja majd, mint otthon!


Csak elrettentésül: Elment a lány táborozni, húszévesekkel. És Ő! vágta a fát, mert a fiúk nem tudtak. De komolyan nem, nem csak vele hülyéskedtek. Nem találta el a hasábot! És ülve kezdte volna vágni! Ez milyen szégyen már! A lányok közül meg egy tudott palacsintát sütni. Saját maguk kevesebbek ettől.

N aa fiam meg meg kellett süsse a pipifasírtot egy hétvég házi bulin, mert a leányzók szana-szét fröcskölték az olajat, meg összeégették magukat. Nem is értem otthon mit eszenek? Mindent csak a tányérban ismernek?

2009. szept. 13. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

"Nálam erre külön bejárónő van mert soha sem áldoznék erre az időmből!!"


"Előző vagyok, ha cselédnek akarod nevelni a gyerekedet akkor fogjad csak házimunkára!"


Látom, pénz van, ész nincs, mert ha lenne, akkor tudnád értelmezni a kérdésemet és felfogni hogy KINEK A GYEREKÉRŐL van szó. További jó napot neked :)

2009. szept. 13. 13:53
 9/16 anonim válasza:
92%
Az az igazság, hogy ha a fiú hozzá van szokva ahhoz, hogy otthon semmit sem kell csinálni, akkor valószínűleg már késő ezen változtatni. Nekem is van egy ilyen ismerősöm, akire tökéletesen illik ez a leírás, bár őt az anyja folyton nyüstöli, hogy fiam csinálj már valamit,de nem hajlandó. Egész nap csak a gép előtt ül, és elvárja, hogy kiszolgálják. Nos, ha nekem fiam lesz, biztos fogok arról gondoskodni, hogy ne ezt szokja meg. Valamiből tényleg ki kell, hogy vegye a részét, legalább a saját szobája legyen rendben, meg néha vigye le a szemetet, vagy hozzon kenyeret reggel a boltból... hasonlók. Elég elkeserítő, de tényleg egyre több ilyen gyerekkel lehet találkozni.
2009. szept. 13. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
92%

Ezeken gy ki tudok akadni! Ha a nő is és a férfi is dolgozik, miért kéne a házimunkát Csak a nőknek végezni? Persze més, ha a férfi mondjuk füvet nyír, rendbetartja a kertet, elvégzi a barkácsolást, a nő meg a konyhában tevékenykedik és/vagy mos stb.. De sok pasi ezt egy panellakásban is fenntartja magának... Félévente egyszert beüt egy szöget a falba, majd csodálkozik, hogy minek mosogasson el egyszer ő is, hát ő már dolgozott. És még akkor örüljön a nő.


Nemrég voltunk nyaralni, és egy anyuka megkérte az 15 éves fiát, hogy ugyan mossa már el azt a tányért maga után, amiből evett. Erre az apa felháborodott, hogy az ő fia nem fog mosogatni mikor itt van egy csomó nő. Azt hittem felrobbanok. Mert akármilyen hihetetlen, a nők sem azért mentek nyaralni, hogy mosogassanak mások után.


A bejárónőről meg annyit, hogy én egy enyhén szólva is jól szituált családban nőttem fel, de a bejárónő az én szobámat nem takaríthatta. Ha azt akarod megtanítani a gyerekednek, hogy dolgozni nem kell, mert ő nem cseléd, ellenben pénz és utána takarítás van, akkor kényeztesd nyugodtan. De valószínűleg élete végéig te fogod eltartani, mert képtelen lesz felfogni, hogy a pénz nem terem magától.

2009. szept. 13. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!