Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Letezik, hogy az anyam harmonk...

Letezik, hogy az anyam harmonk közül engem nem szeret? Ha igen, akkor miert viselkedik velem igy?

Figyelt kérdés
27 eves nö vagyok. Van ket fiu testverem, egy batyam, meg egy öcsem. Mindig ereztem, hogy velem anyam masmilyen, mint a batyammal. Sosem tudtam vele beszelgetni, szigoru volt velem, es nem ereztem, hogy szeretne. Tudom egy lany gyerekkel maskepp viselkednek a szülök, mint egy fiuval, de az anyam engem nem feltett jobban, söt. Szo szerint nem foglalkozott velem. 7 eve költöztem el otthonrol, öt eve elek külföldön, van egy 5 eves kisfiam is. Eleg ritkan, evente egyszer, max ketszer megyünk haza egy, max ket hetre, es olyankor sem tudom meguszni veszekedes, es vita nelkül. Ket eve a batyamek is kiköltöztek oda, ahol mi elünk, mert talaltunk batyamnak egy nagyon jo munkat. /Batyammal, es öcsemmel is nagyon jo a kapcsolatom, imadjuk egymast / 5 evig, hacsak en fel nem hivtam anyamekat, akkor nem is beszeltünk, mert ök soha nem hivtak minket, batyamekat viszont rendszeresen hivjak telefonon. Ket honapja volt egy sulyos autobalesetem. Ketszer ujraelesztettek, egy hetig voltam komaban, es nem tudtak az orvosok, hogy tulelem e, es anyamek nem jöttek ki hozzam, csak harom het mulva, de akkor amugyis kijöttek volna, mert az öcsem nalunk töltötte a nyari szünetet, es ugy volt megbeszelve, hogy ök jönnek erte. Anyam arra hivatkozott, hogy nem volt penzük az utra, de ezt en nem tudom elfogadni, mert ha ezt akkor mondtak volna, a parom is, es a testverem is azonnal segitettek volna, hogy ki tudjanak jönni hozzam, hiszen akkor meg nem lehetett tudni tulelem e. Anyosomnak annyit mondott anyam, hogy ha meghalok, hat nincs mas valasztas, bele kell törödni, es ennyi. Egyetlen könnycseppet sem ejtett ertem. Ez nekem nagyon faj. A ferjem a mai napig nem szeret beszelni erröl, mert neki is faj, hogy anyam ennyire nem törödött velem, ennyire cserben hagyott engem. Meg lehet ezt valaha is bocsajtani? Nem vagyunk haragban, de mar nem tudok ugy nezni az anyamra, mint eddig, valami meghalt bennem iranta. Nem erzem, hogy szeret engem. Semmivel sem tudja elfeledtetni velem azt, hogy mikor magamhoz tertem kerestem öt, de nem volt sehol. Erre szamomra nincs magyarazat, mert nekem is van egyerekem, en is anya vagok, es en belehalnek abba, ha a fiamat erne valami, es en nem lehetnek mellette.
2011. szept. 27. 09:55
 1/10 anonim ***** válasza:
Hasonló helyzetben vagyok én is. Mi is hárman vagyunk testvérek, 3 lány. Az anyánk mindig is külömbséget tett köztünk. Én vagyok a középső. Kiskoromban nagyon fájt, hogy így kivételezik, de azóta már férjhez mentem. Mivel nem lakom már otthon, nem érdekel az egész.
2011. szept. 27. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Akkor ez lehet a közepsök sorsa:-) Igen, mar nyilvan nekem sem allando problema amiota ekkora köztünk a tavolsag, de azert ez eleg durva huzas volt töle. Es allandoan kapom töle a megjegyzeseket, hogy en vagyok az, aki le sem sz.rja öt. Hm...
2011. szept. 27. 10:06
 3/10 anonim ***** válasza:

Állítólag a középső gyerekeknek a legrosszabb a helyzete a családban...

De szerintem ennek nem kéne feltétlenül így lennie, a szülőknek nem szabadna kivételezniük!Nem tudom, miért viselkedik így anyád, de ez nagyon szomorú és elítélendő, ha egy szülő ilyen.Örülj hogy van saját, szerető családod, anyádat meg felejtsd el.Ha nem fogsz vele foglalkozni, talán észre veszi magát.

Még ha Te lennél a legfiatalabb, gondolhatná az ember, hogy téged már nem akart,nem voltál betervezve.De mivel van egy öcséd, ez az ellenkezőjét bizonyítja.Talán a nőkkel nehezebben jön ki, az lehet az ok?

2011. szept. 27. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Lehet benne valami, mert anyamnak elegge nehez termeszete van. Mindig voltak nagy baratnei, akikkel pletyozott, meg allandoan összejartak, aztan vegül mind megsertödött ra valamiert, es megszakadt a barati kapcsolat. En sem latok mas megoldast, min azt, hogy nem törödöm vele, talan edig ott rontottam el, hogy annyira ragaszkodtam hozza. Mostmar viszont belefaradtam. Többe nem szamithat ram.
2011. szept. 27. 10:19
 5/10 anonim ***** válasza:

Az lehet szerintem is, hogy a két fiú között vagy lány. Sokan a lánygyereket a mai napig nem "értékelik", nem jut jobb kifejezés eszembe. Plusz a középsőknek sem egyszerű, ezt már több családban is láttam sajnos.

Csak ismételni tudom, örülj a saját családodnak, ezt már sajnos nem lehet meg nem történtté tenni!

2011. szept. 27. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Mondjuk, mielőtt végleges döntésre jutnál, talán tehetnél egy próbát, hogy megbeszéled vele, vagy leírod neki a sérelmeidet és felteszed a kérdést, hogy miért viselkedik veled úgy, ahogy.Elképzelhető, hogy ő nem veszi észre magán, mennyire bántóan viselkedik .Lehet, hogy egy őszinte beszélgetés segítene a kapcsolatotokon, ha meg nem, akkor gondolkozz el azon, mi lehet az, amit tanulnotok kellene egymástól.
2011. szept. 27. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

En is középsõ làny vagyok, soha nem kaptam szeretetet, egy ölelést. En is külföldön élek odamentem férjhez. Amikor hazalàtogatok olyan hozzàm, mintha mindennap làtna. Annyira hiànyozna, hogy igazàn àtölelem megbeszélném vele a problémàimat. Erzem, hogy taszitàs van benne és mégcsak meg sem próbàlom. Csinosan felöltözök, akkor rögtön dicséri nekem a hugomat és a nõvéremet. Nekem még soha nem mondta azt, hogy csinos vagy szép vagyok. Kivülàllóktól kaptam az önbizalmamat mindig.

Csak a màsik ami probléma, hogy az imàdott lànyai ki nem àllhatjàk.

2011. szept. 27. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Ezerszer probaltam megbeszelni vele a dolgokat, nem jutottam semmire. Folyton azt kapom, hogy en vagyok az, aki nem szeretem öt, meg hogy en nem foglalkozom vele, de ö is tudja, hogy ez nem igaz, hiszem en allandoan hivtam telefonon, mindig ajandekokat kültem neki, meg születes, meg nevnapjan, anyaknapjan mindig vörös rozsaval ekszerrel köszöntöttem, ö meg fel sem hivott a születesnapomon, ez volt a legmegalazobb, hogy akkoris en hivtam öt. Ennek mar vege, visszagondolva hanyok magamtol, hogy hogyan kapaszkodhattam ennyire, amikor ö le se sz.rt engem. A baleset ota is beszeltünk, es elmondtam neki, hogy nagyon nagyot csalodta, es nem tudom ezt megbocsajtani neki, erre azt mondta, hogy nem baj, mert mindigis tudta, hogy en öt nem szeretem, de van neki ket masik gyereke, akik szeretik, es törödnek vele, ugyhogy ö is azokkal törödik, nem velem. Erre azt valaszoltam, hogy vettem eszre, hogy csak velük törödik, es velem nem, mert amikor ketszer is meghaltam, nekem nem volt anyam, es amikor a kisfiam az anyja nelkül volt estenkent, mert en korhazba voltam, nem volt nagymamaja. Ugyhogy erröl ennyit.
2011. szept. 27. 10:50
 9/10 anonim ***** válasza:
Sajnálom:-( Olvastam egy másik kérdésnél is a hozzászólásod. Ne törődj vele,én is csak ezt tudom mondani. Mi lene ha most abszolu nem foglalkoznál vele,nem irnál,nem hivnál,ha kell akár két évig sem. Nem kapna észbe??Nem hiányoznátok neki akkor sem?
2011. szept. 27. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
A baleset utani beszelgetes ota lemondtam rola. Pontosan ezt teszem, hogy nem kersem. Eddig ö sem keresett engem, de mar nem is erdekel. Batyamekat hivta azota, kerdezte is, hogy es mi hogy vagyunk, de engem nem hivott fel telefonon. En nem keresem öt, mar belefaradtam, mar egyaltalan nem erdekel.
2011. szept. 27. 16:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!