Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apukám alkoholista, létezik...

Apukám alkoholista, létezik olyan, hogy kihívnám a házunkhoz az elvonósokat, amikor apám részeg, és elvinnék innen?

Figyelt kérdés
Mármint tudom hogy van elvonókúra, de apám soha nem menne be magától. A helyzet viszont egyre rosszabb itthon, hamarosan a bátyám elköltözik nagyon messze, én nem mehetek vele, így egyedül maradok, és apám így is sokszor bánt verbálisan, félek, hogy miután a bátyám elmegy, meg is fog ütni. Mivel anya nem sokszor van itthon, dolgozik, ő sem tud megvédeni. Milyen lehetőségeim vannak, hogyan vonhatnék be külső személyeket is a dologba? Anyukám csak tűr, akárhányszor felhozom a költözés, válás témát, elutasítja az érveimet... Apa dolgozni se megy, a nagyszüleimet sem látogatja, borzalmasan viselkedik. Mit tehetnék, milyen lehetőségeim vannak? Nem tűrök tovább. 15/L
2011. nov. 1. 13:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

nálunk is ez a helyzet,de a nevelőapámról van szó

ahhoz,hogy elvonóra vigyék,bele kell egyeznie,nevelőapám vagy ötször volt kórházban pia miatt,kórház után pár hónapra leállt,de aztán megint elkezdte

engem is lelkileg terrorizál,ha részeg

2011. nov. 1. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Szegény,nagyon sajnállak én is tudom mit jelent egy alkoholistával együtt élni.

Csak a detoxikálóba tudod bevitetni,máshova nem.

Az meg pénzbe kerül,sajnos és csak 1 nap.

Ez régebben így volt,hogy a család alá írhatott az alkoholista helyett és bevitték ,de ez a rendszer,már nem engedélyezi,, ugyanis jogaik vannak,,hogy rohadnának meg!!!!

2011. nov. 1. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
44%
A saját házából nem tudod elvitetni csak azért, mert piás. Lassan nagykorú leszel, el tudsz menni otthonról. Ez a megoldás. Az az ő döntése, ez meg a tied.
2011. nov. 1. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Előző vagyok! Bocs egy kicsit elragadtattam magam,de másként ne tudtam le reagálni.
2011. nov. 1. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Attól még hogy felnőtt leszek, nem lesz varázsütésre elég pénzem, hogy elköltözzek!! Örökké itt fogok rohadni, ha továbbra is így megy ez a dolog, mert apa elissza az összes pénzt!
2011. nov. 1. 13:18
 6/13 anonim ***** válasza:
ha közelbe laknak a nagy szüleid akkor irány hozzájuk suli után és mikor anyukád hazajön akkor meg te is hazamész
2011. nov. 1. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
anya két műszakban dolgozik, hajnali 5-től délután 5-ig, utána pedig délután 6-tól este 10-ig... ez sem megoldás.
2011. nov. 1. 13:22
 8/13 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy az ő beleegyezése is kell, ha elvonókúrára akarjátok vitetni. Sajnos azonban a legtöbb esetben nem fog , mert nem tartja magát alkoholistának, nem ismeri be, hogy ő az.


Gond az, hogy anyukád eltűri, hogy szenvedj. Nem tudsz anyukáddal beszélni erről, hogy téged mennyire megvisel ez?

Vagy ha apukádnak van józan pillanata, akkor vele is.

2011. nov. 1. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
62%
Én biztos úgy megverném apámat ha meglátnám részegne, hogy többet nem akarna inni.
2011. dec. 30. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
Sajnos én is ugyan ebbe vagyok. Annyival hogy én egy ütéssel meg tudnám ölni apám de akkor ellennék zavarva és sajnos még nem tudok hova menni. Ez az egyetlen megoldás ahogy mások is írják. El kell menekülni és soha vissza menni mert soha nem változik meg az ilyen!
2016. jún. 25. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!