Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért lett elterjedt a gyerekv...

Miért lett elterjedt a gyerekverés? (főleg ilyen hülye módon) Kérlek olvassátok el, lehet hogy rád is vonatkozik.

Figyelt kérdés

Szóval, 14 éves vagyok mégis borzalmas látni,ami manapság folyik az országban. Egyik nap láttam egy nőt a 2 éves gyerekével ,aki ,,elvileg" valamit rosszul csinált,de csendben üldögélt a babakocsijában... Na szóval és a nő elkezdte ütlegelni szegény gyereket és ráordított. A gyereknek elkezdtek potyogni a könnyei.. (olyan szomorú látvány volt). Ma meg láttam a buszon egy nőt 2 fiával (egyik 4 éves kb. a másik 6 kb.) A kisebb gyerek ivott egy termoszból ,amikor pedig befejezte és vissza akarta csavarni a kupakot,akkor az anyja megrázta és ráordított,hogy a másik irányba,te hülye gyerek! meg ilyenek :SS


Másrészt pedig tapasztaltam,hogy a felnőttek szeretik levezetni a feszültséget a gyerekeken.. Nagyon sokszor láttam már,hogy a semmiért üvöltöznek a gyerekeikkel. De miért?? Miért jó ez?? Egy 4 éves gyerek is érez,nem bokszzsák ,vagy pszihológus( nem tudom,hogy kell írni).


..és aztán csodálkoznak az idősek,hogy milyenek a mai fiatalok... Hát milyenek lesznek később,húsz év múlva a mostani kisgyerekek?? Ebben az a jó,hogy a felnőttek észre se veszik,hogy agresszívnak nevelik a gyerekeiket...



Egyébként rám nem vonatkozik,csak érdekel a téma ,másrészt pedig sajnálom a gyerekeket.


2011. szept. 27. 17:27
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
88%
Régen is volt ilyen...
2011. szept. 27. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Na látod az igaz... ... readásul akkor még természetes is volt, sőt tisztelni kellett emiatt a szülőket,ami szerintem elég undorító,hogy őszinte legyek.
2011. szept. 27. 17:31
 3/25 anonim ***** válasza:
89%

Teljesen egyetértek veled. Csak az a baj, hogy nem tudunk tenni ellene semmit.

Illetve egyvalamit igen: én megfogadtam, hogy bármit is csinál majd a gyerekem, soha nem fogom bántani.

19L

2011. szept. 27. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
49%
ha ilyet látsz akkor menj oda és mondjad a kedves szülőnek, hogy ne a gyerekén vezesse le a feszültséget hanem rajtad.
2011. szept. 27. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
94%
Hm.engem is orrvérzésig ütött az anyám minden kis szir-sz.rért -.- pedig már 30éves vagyok,nem mai gyerek. az lehet a trükkje, hogy ő is ezt a példát hozta otthonról- a gyerek csak matricává verve jó... szánalom :(
2011. szept. 27. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
73%

Én meg a két végletet látom.

A másik, amit még károsabbnak ítélek meg, amikor mindent rájuk hagynak, megengednek. Ha a tanár, a nevelő pedig rájuk szól, megkísérelve valamennyit helyrehozni abból, amit otthon elmulasztottak, akkor jön a szülő háborogva.

2011. szept. 27. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
17:36 igen ,elfelejtettem írni,hogy szerintem az sem jó,hogy ha le se sz*rják a gyerek fejét,mert akkor meg elzüllik
2011. szept. 27. 17:38
 8/25 anonim ***** válasza:
78%
ígyis lehet kompenzálni az életet,mindenki másképp kompenzálja.
2011. szept. 27. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
57%
Egyre több a frusztrált és indulatos szülő. Főleg azoknál veszem ezt észre, akik három évig össze vannak zárva a kicsi gyerekükkel, mert gyesen, gyeden vannak. Egy idő után úgy érzik beszűkül a tudatuk, csak a hozzájuk hasonló kisgyerekesekkel találkoznak, csak a gyerek a téma. Észre sem veszik, hogy milyen feszültekké válnak, amiért nincs felnőtt életük, és bármi nekik nem tetszőt csinál a gyerkőc, azonnal támadnak. Hangsúlyozom nem általánosítok, de sokaknál ez áll a háttérben.
2011. szept. 27. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
73%

Nem jó, ha egy gyereket katonai szigorral nevelnek, és mindenféle ok nélkül ütlegelnek.

Ugyanakkor azt is mondom, hogy egy két apai tasli nem árt senkinek. Én is kaptam anno, még is élek, nem lettek emiatt lelki problémáim, sőt! Még hálás is vagyok apámnak, ugyanis igaza volt.

De az, hogy valaki a gyerekén vezeti le a feszültséget, nem túl szép dolog.


Én meg sajnos pont azt látom manapság, hogy minden kis idióta gyerek segge ki van nyalva, ha lefelé görbíti a száját, már ugranak is a szülők, hogy teljesítsék egy szem csemetéjük minden kívánságát. A környezetemben sok az ilyen kis idegesítő kisördög. Egyik sem vezet sehova.

2011. szept. 27. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!