Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha választás elé állítottak,...

Ha választás elé állítottak, kit választasz: szüleidet vagy a barátodat? Bövebben lennt

Figyelt kérdés

A szüleim egyik barátomat se fogadták el, mindig találtak benne kivetnivalót, pedig esküszöm, nagyon szerettek, és rendes emberek voltak. A kifogásuk hol az volt, hogy "csóró" (ezzel a szóval illették), vagy az, hogy nem elég talpraesett vagy okos hozzám, stb. Ès annyit furkálódtak, hogy tönkrement a kapcsolatom mindig, mivel akkor még otthon laktam, így nem tehettem semmit.

A jelenlegi barátomnak sötét ügyei vannak, veszélyes, (rám nem), és én is rájöttem, hogy annak ellenére, hogy szeretem, szakítanom kell vele, mert ennek a kapcsolatnak így nem lehet jövöje. Kitaláltam, hogy csinálom, hogy a legkevésbé fájjon nekem is, neki is.

Viszont anyuék megelöztek, ugyanis bár semmit komolyat nem tudnak a barátomról, mivel nem beszélek nekik róla semmit (a korábbi tapasztalatok miatt), váratlanul feljelentették. Anyuék már korábban is bevetettek mindent, hogy szétválasszanak, zsaroltak, stb. de az erölködésük csak még jobban hozzá lökött. A rendörség volt az utolsó amit megléphettek. A pasinak nem mondhatom el, hogy a szüleim csinálták, mert akkor lehet, hogy kiakad rájuk. Söt biztos. Magamra se akarom vállalni, mert nem én voltam.

Èn azt mondom, hogy igen, a pasi zürös, és én már eldöntöttem, hogy szakítok. De MIÈRT kell beleavatkozni egy felnött ember életébe, miért nem hagyják meg nekem a döntés jogát, hogy ott és akkor fejezzem be a saját kapcsolatomat, amikor én akarom? Èn elhiszem, hogy féltenek, de az én életem, tapasztalataim, karmám, sorsom, döntésem! Miért kellett megkeverni a sz@rt?

Eddig biztos voltam benne, hogy szakítani akarok. De már nem 100%...

Ja, és közölték, hogy ha a rendöröknek nem mondok el mindent (Ök azt se tudják mi az a minden), akkor öket felejtsem el, leveszik rólam a kezüket. Szerintetek?


2011. szept. 27. 21:50
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Terroristákkal én sohasem tárgyaltam, de Te tudod....
2011. szept. 27. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem miért nem szakítottál azonnal amikor kiderültek a dolgok. Elég necces a "kitaláltam hogy csinálom"
2011. szept. 27. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
64%
Mint szülő, a szüleiddel értek egyet, de a módszereikkel nem. Megőrülnék a tudattól, hogy a gyermekem egy zűrös pasival tölt együtt órákat, napokat, éjszakákat?! Belegondolni is szörnyű.
2011. szept. 27. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
71%
én azt mondom hogy nem lenne semmi közük hozzá kívéve ha nem múltál el 18. A szüleid fontosabbak mint egy kapcsolat.. én azt mondom :) azaz lehet 10000kapcsolatod de családod 1 van :) nem lett volna szabad bele avatkozni... most már mind1.. szerintem ülj le vele és beszéld meg :) Kérhetek egy zöld kezet ?:'DD
2011. szept. 27. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Rám nem veszélyes. A módszereiktöl igen, én is kirohanok a világból.
2011. szept. 27. 21:58
 6/22 anonim ***** válasza:
65%

Bocs, de szerintem baromira igazuk van a szüleidnek. Nem akarják, hogy te is belekeveredj a pasid zűrös ügyeibe, mert SZERETNEK! Tudod, ha lenne gyerekem és azt látnám, hogy ilyen mértékű hülyeséget csinál, még az is lehet, hogy bezárnám a házba. Csakis a saját érdekében.

Lehet, hogy felnőtt vagy, de nekik akkor is a gyerekük maradtál, akire vigyázniuk kell. És tényleg kell. Komolyan képes volnál dacból egy bűnözővel együtt lenni inkább? Ez egy minimális értelemmel rendelkező 13 évestől is durva...

2011. szept. 27. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Megkaptad a kezet.

Èn is ezen aggódom, hogy családja csak egy lehet az embernek, és akármit csinálnak, a javamat akarják, de könyörgöm, van egy határ, ahol meg kellene állni, és nem kellene tovább beleavatkozni abba, amiröl pontosan azt se tudják, hogy micsoda!

2011. szept. 27. 22:02
 8/22 anonim ***** válasza:
79%

3. vagyok. Képzeld csak el a fordított szitut. Hogy magasról tennének rá, hol vagy, kivel vagy, mit csinálsz... hát az százszor rosszabb lenne. Akkor inkább ez!! És ezzel tényleg az aggódásukat, és a szeretetüket "mutatják ki", ha nem is pont a legjobb módon.


Mikor még nem volt gyerekem, én se értettem az ilyen dolgokat. Csak mióta nekem is van, azóta annyi sok minden átértékelődött bennem még a régi, otthoni dolgainkkal kapcsolatban :) Hálás vagyok a szüleimnek.. pedig sokszor utáltam és nem értettem, hogy mit miért tesznek. Most már megértem.

2011. szept. 27. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
90%
Szituációtól függ. Ebben a helyzetben ha tényleg szakítani akartál a sráccal, csak dacból sztem ne "visszakozz"... abban az esetben, ha a szüleim ok nélkül, jogtalanul akarnak eltiltani a barátomtól, a barátomat választanám. Ha van rá okuk, és én is belátom, hogy nem túl okos megoldás, akkor nem maradok a sráccal-mondjuk azt megmondanám a szüleimnek, hogy ne döntsenek helyettem semmiben, és ne tegyenek semmit, ami befolyásolhatja az életemet anélkül, hogy megkérdeznének, mer ha továbbra is így viselkednek, akkor végérvényesen elveszítenek (és nem, nem a srác miatt)... én is gyűlölöm, ha nem kezelnek felnőttként és úgy tesznek, mintha ők mindent jobban tudnának és joguk lenne helyettem cselekedni...
2011. szept. 27. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Igen utolsó, ez így van.

De arra már rájöttem, hogy hiába mondok bármit is, nem használ nekik. Az egyetlen megoldás, ha nincsenek beavatva semmibe.

Amúgy szakítani fogok, de felhúztam magam ezen a dolgon rendesen, hogy a hátam mögött rendezkednek, ráadásul így...

2011. szept. 27. 22:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!