Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehetne fogamzásgátlót...

Hogyan lehetne fogamzásgátlót íratni kiskorúnak (17 éves), ha nem vagyok a rokona? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Nem vagyok a lány rokona, de anya vagyok, és a 40-es éveimben járok. A lány mindent velem beszél meg, mert édesapja neveli, és az édesanyja nagyon messze él. A gyámja sem vagyok, és nem is kell neki, mert édesapja jól neveli, de a női dolgait csak velem tudja megbeszélni. Voltunk nőgyógyásznál, hogy felelősséggel élje a nemi életét, de nem ad tanácsot sem, amíg nincs ott valaki, aki nagykorú, és jogosult aláírni papírokat. Mit tegyünk?
2011. szept. 28. 19:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Nem írhatod alá semmiképpen sem?
2011. szept. 28. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Nem, sajnos. Próbáltam a helyzetet, a családi viszonyokat vázolni, próbáltam kérni, hogy akkor csak tanácsot adjon, de a tanácsadás meg nem megy vizsgálat nélkül, a vizsgálat meg nem megy aláírás nélkül a doki szerint :( .
2011. szept. 28. 19:11
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudnál esetleg TE beszélni az apjával? Mert azért csak ö lenne a felelös a lányért, viszont valószinüleg nem is gondol erre. Ha a lány megbizik benned, és beleegyezik, akkor te könnyebben tudsz ilyen dolgokról az apával beszélni.
2011. szept. 28. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Az orvos valamit nagyon nem jól mond, ugyanis ahhoz, hogy valakit megvizsgáljon, nem kell sem nagykorúnak lennie, sem szülöi kisérettel mennie hozzá. Viszont fogamzásgátlót nem irhat fel.
2011. szept. 28. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
29%
Hát én azt mondanám a dokinak, hogy én vagyok a nevelőanyja.Bizonyítsa be, hogy nem!
2011. szept. 28. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
28%
Egy 17 éves nem kiskorú, hanem fiatalkorú, és jól teszi a doki, hogy nem írja fel neki a fogamzásgátlót, ilyen fiatal lány még ne szedje! Ha minden áron szexelni akar, használjon inkább óvszert, abban nincsenek hormonok.
2011. szept. 28. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
22%

én 15 évesen mentem egyedül a gyógyszerért. semmit sem kellett senkinek aláírnia, megkaptam, igaz, hogy húzta a doki a száját, de "muszáj" volt neki. (egyébként már nem szedem, véget ért a hosszútávú kapcsolatom.)

16Ł

2011. szept. 28. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Menjetek másik orvoshoz.És nem ezzel a történettel kell kezdeni.Szerintem meg se fogják kérdezni,hogy Te kije vagy.És a Papával is beszélned kéne,ha a lány nem mer.Bár nem értem mi szégyellnivaló van benne.
2011. szept. 28. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
90%

Menjetek másik orvoshoz! Én 18 éves korom előtt 5 különböző orvosnál is voltam (nem, nem k*rválkodtam, hanem kollégiumban laktam, ahol a higiénia hagyott némi kívánnivalót maga után), de mindegyik szó nélkül megvizsgált, semmiféle aláírást nem kért. Szerintem ha a lány elmegy egyedül az orvoshoz, akkor meg fogja vizsgálni.


Másrészről szerintem az az érettség egyik fokmérője, hogy képes-e a lány odaállni az apukája elé egy ilyen technikai kérdéssel. Éretlenségre utal, ha nem képes.

2011. szept. 28. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
A mi városunkban van olyan, hogy "tini nőgyógyász" ott megvizsgálják és írnak is fel gyógyszert szülői papír nélkül, persze nem ilyen.14-15 éveseknek, hanem 16 felett. Keressetek rá neten, hogy a közeletekben van-e ilyen.
2011. szept. 28. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!