Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyi idő után szólítottátok...

Mennyi idő után szólítottátok "anyának" vagy "apának" a mostohátokat?

Figyelt kérdés
Én nagyon szeretem a mostohámat (apa új barátnőjét), még csak három hónapja lakik itt, de szeretném anyának szólítani. Viszont nem tudom, hogy ő mit szólna hozzá. Úgy veszem észre, hogy szeretettel fordul felém, nagyon sokat segít a suliban (neki köszönhetem a négyesem matekból!), csomagol uzsit stb. De egyik barátnőm azt tanácsolta, hogy ne siessem el ezt a dolgot, mert képzeljem magam az ő helyébe. Én nem látom, hogy ez akkora felelősségteljes dolog lenne (csak a megszólítása lenne más). Egy kicsit viszont elbizonytalanodtam, egyszerűen oda akartam állni elé, és megkérdezni. Most már nem vagyok biztos benne, hogy jó ötlet. Nektek volt ilyen?
2011. szept. 30. 12:07
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem se siesd el,és először apuddal beszélj róla,utána a nővel. Tök jo ha igy érzel.Gondolom akkor apudnak nem nagyon voltak barátnői előtte?
2011. szept. 30. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

De jó fej vagy!:D

Szerintem az első útán menne magától, az elsőél ő is meglepődne szerintem, de tuti nem reagálna rosszul rá, ha ennyire törődik veled...

Állj elé, kérdezd meg, ha aztmondja hogy persze nyugodtan, örülne neki, akkor "köszi anyu...:)"

2011. szept. 30. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm az újabb válaszokat/tanácsokat/biztatásokat! :) Voltak barátnői, de ilyen komoly még nem :P Először mindenképpen Apával fogok beszélni, és tőle kérek tanácsot.
2011. szept. 30. 19:53
 14/22 anonim ***** válasza:
Ez a kérdés rosszul érint mert miután elváltunk kislányom az anyjánál maradt két évesen,később költöztek oda a mostani társához és és azzal tömi a gyermekem fejét,hogy ő az új apukája én meg a régi.Ha nálam van akkor mindig apának szólít,néha elszólja magát az új apával,de próbáltam elmagyarázni neki,hogy amíg élek addig én leszek az apukája.Nagyon rossz érzés amikor telefonálok a kislányomnak s az anyja megkérdezi tőle,hogy akarsz -e a régi apáddal beszélni?
2011. okt. 1. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

Utolsó: mint már mondtam, sajnos az én igazi anyukám soha nem fog engem már felhíni :( Természetesen nem tettem volna fel a kérdést, hogyha édesanyám élne még, akkor nem akarnám Apa új barátnőjét anyának hívni.

Egyébként beszéltem Apával, és nagyon jó ötletnek tartotta. Úgyhogy holnap lesz a születésnapja, és azt fogom neki mondani, hogy "Boldog születésnapot, Anya!" :))

2011. okt. 1. 14:59
 16/22 anonim ***** válasza:
Örülök, h így reagált apukád! Majd holnap írd le, hogy mit szólt hozzá "anyukád"!
2011. okt. 1. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Nagyon jó volt! Ez volt életem egyik legszebb perce! :) Itt voltak apáék barátai és elénekeltük neki a boldog szülinapot és én utána megöleltem és akkor mondtam neki. Elsírta magát. Nagyon jó volt. Azóta egy folytában "anya, anya" :)
2011. okt. 2. 19:21
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
Ne nevess ki, de most könnybe lábadt a szemem! Olyan jó ilyen történeteket olvasni!
2011. okt. 2. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 bánomisén ***** válasza:

Gondolom, ez volt a legszebb születésnapi ajándék, amit életében kapott :-)

Örülök, hogy minden ilyen jól alakult :-)

2011. okt. 2. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
Én is sírtam :P ő is ugyanezt mondta, amit Te! Hogy ez volt a legszebb ajándéka :)
2011. okt. 2. 19:59
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!