Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyi idő után szólítottátok...

Mennyi idő után szólítottátok "anyának" vagy "apának" a mostohátokat?

Figyelt kérdés
Én nagyon szeretem a mostohámat (apa új barátnőjét), még csak három hónapja lakik itt, de szeretném anyának szólítani. Viszont nem tudom, hogy ő mit szólna hozzá. Úgy veszem észre, hogy szeretettel fordul felém, nagyon sokat segít a suliban (neki köszönhetem a négyesem matekból!), csomagol uzsit stb. De egyik barátnőm azt tanácsolta, hogy ne siessem el ezt a dolgot, mert képzeljem magam az ő helyébe. Én nem látom, hogy ez akkora felelősségteljes dolog lenne (csak a megszólítása lenne más). Egy kicsit viszont elbizonytalanodtam, egyszerűen oda akartam állni elé, és megkérdezni. Most már nem vagyok biztos benne, hogy jó ötlet. Nektek volt ilyen?
2011. szept. 30. 12:07
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
93%

Hány éves vagy?


Én 9 voltam mikor anyának új párja lett (rá 1 évre házasodtak),jobb mint egy "igazi" apa,meg minden

De sosem szólitottam apának,nem éreztem úgy.Ők meg nem pedzegették.Igy én senkit nem szólitok apának.


Kérdezz rá,baj nem lehet belőle

2011. szept. 30. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

A lányomat tudom felhozni példának. Apukája pár éve meghalt. Ő akkor volt 5 éves. Tavaly jöttem össze a férjemmel, kb. 2 hónap után kezdte (9 éves volt) apának szólítani. Azóta van kistesó is, így ez tök normális. (Viszont nem feledkezett meg az édesapjáról sem). Szerintem kérdezd meg tőle, vagy inkább először apukádtól, lehet, a csaj is örülne neki, hogy ennyire megbízol benne.


Végre valaki, aki nem utálja a nevelő szülőjét! :)

Most ha lehetne, felpontoznlak!

2011. szept. 30. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

16 :)

Csak tudod nekem soha nem volt anyukám (mert kiskoromban meghalt), és sosem éltem át olyanokat, mint anyák napja (max a mama jött el) stb. És ez hiányzik az életemből.

2011. szept. 30. 12:16
 4/22 anonim ***** válasza:
88%
Semennyi... Nekem 6 éves koromban lett egy nevelőanyám, de sosem szólítottam anyunak, pedig ő nevelt fel... Mindig nevén szólítottam. Igaz, ő ezt is várta el, lehet, hogy nem kérte volna, akkor máshogy alakult volna.
2011. szept. 30. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
88%

12:13 vagyok


Nekem sem volt apukám sosem igazi,nagyonpici koromban elváltak,azóta nem is láttam.

Én keresztnevén szólitva éreztem jónak.

Te máshogy.


Kinek mi.


Kérdezz rá apukádnál szerintem.

2011. szept. 30. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :) dehogy utálom, ennyi mindent (egy gyakorlatilag idegen) soha senki nem fog megtenni értem. :) Én is arra gondoltam, hogy megkérdem Apát, csak ez egy kicsit "cikis" vagy nem is tudom. Nem érzem magam ennyire komolynak, hogy feltegyem. De akkor majd megbirkózom vele :P
2011. szept. 30. 12:18
 7/22 bánomisén ***** válasza:
88%

Szerintem nyugodtan állj elé, ahogy eredetileg tervezted, és beszéljétek meg, mit szólna hozzá. Esetleg bevonhatjátok apukádat is ebbe a beszélgetésbe, hiszen rá is tartozik.

Kapd el az ősöket és mondd el nekik, mit szeretnél :-)

2011. szept. 30. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Amit leírtál erről a csajról, csak arra tudok gondolni, hogy nagyon nagy örömet okoznál neki ezzel. Ha azt is mondja, h inkább szólítsd a nevén biztos, hogy jól esik neki ez a bizalom! Nekem nincs mostohám, a szüleim jól elvannak egymással, de ha máshogy lenne biztos ilyen "mostohát" kívánnék!
2011. szept. 30. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim válasza:
Soha!
2011. szept. 30. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Én még mindig a nevén szólítom (3 éve él velünk), nagyon jó a kapcsolatunk, nagyon szeretem stb, de valahogy... nem tudom apának szólítani, mert az "igazival" is elég sokszor találkozom.

De szerintem semmi gondja nem lenne vele :)


Viszont ha épp pl barátoknak mondok valamit róla, akkor van, hogy simán apának nevezem, mert az, hogy "a nevelőapám" olyan idegen, távolságtartó...

2011. szept. 30. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!