Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Be kell hagyatékként vallani...

Be kell hagyatékként vallani a biztosítási kötvényt?

Figyelt kérdés
Az Önk. által küldött levélben szerepel példaként a kötvény, ez vonatkozik a biztosítási kötvényekre is (pl. "Allianz életprogram")?
2011. okt. 3. 10:52
 1/7 anonim ***** válasza:
hogy érted, hogy "bevallani"? a hagyatéki határozat nélkül úgyse veheted fel. Valamint ha kiderül,hogy elhallgattad a hagyatéki táregyaláson akkor utólag kell megfizetned kamatostul
2011. okt. 3. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

A helyzet a következő:

Anyám bizt. szerződésében szerepel, hogy halál esetén a kötvények akt. értéke és a biztosítási összeg a megjelölt kedvezményezetteket illeti. Ezek az egyébként törvény szerinti örökösök, én és a testvérem.

Még a hagyatékos levél kézhez vétele előtt intézkedtem a biztosítónál, utalni fogják az összeget.

2011. okt. 3. 12:00
 3/7 A kérdező kommentje:
Ja, és mikor intéztem, nem említettek semmit a hagyatéki tárgyalásról, azt mondták, hogy majd utalják az összeget aszt kész.
2011. okt. 3. 12:01
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Biztosításnál a biztosítási összeg nem szerepel a hagyatékban, mert azt a halálozás esetén automatikusan megkapják a kedvezményezettek.

Legalábbis nálunk ez így volt.

2011. okt. 3. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
akkor ez nem befektetési/életbiztosítási kötvény, hanem sima életbiztosítás. Erre valóban nem vonatkozik a hagyatéki eljárás. De neked adóznod kell majd utána
2011. okt. 3. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
én bizt. társaságnál dolgozom, nem vonatkozik a hagyatéki eljárásra. A bizt. ettől elkülönül.
2011. okt. 3. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 ilcsi750 válasza:
Nekem azt mondták,addig nincs pénz,míg nem volt hagyatéki.
2011. okt. 4. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!