Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak nekem furcsa, hogy...

Csak nekem furcsa, hogy ballagásomra biztosítási kötvényt kaptam a szüleimtől?

Figyelt kérdés

Most ballagtam szakközépiskolából. Amikor elkezdtem az iskolát, a szüleim kötöttek két életbiztosítást édesapám nevére, 15 évre. Én nem tudtam róla. Ma volt a ballagásom, és én nem vártam semmi ajándékot, mivel tudtam, hogy így is rengeteg kiadásunk volt, mivel elég sok vendéget hívtam. Ennek ellenére kaptam ékszert, tollat és ezt a biztosítási kötvényt. Jelenleg ha kivenném a pénzt, az egész 200 ezer Ft-ot sem érne. Ha 3 év múlva veszem ki, akkor ér kb. 700 Ft-ot, ha várok 10 évet még, akkor pedig kb. 3 millió Ft lesz. De nekem olyan furcsának tűnik. Most ez egy rendes kötvény, vagy a szüleim nem akartak "szégyenben" maradni, hogy nem tudnak nekem venni olyan nagy ajándékot, mint sok embernek az osztályomból (pl.: autó, nyaralás), és azért találták ki, vagy elhihetem, hogy azért kezdték el ezt a pénzt félrerakni, amikor nekiálltam a szakközépnek, mert szeretnének gondoskodni a jövőmről, és tényleg ezt szánták eredetileg is (jól titkolva) ballagási ajándéknak. Félre ne értsetek, nem elégedetlenekedek, tényleg nem vártam semmi ajándékot, nagyon meglepődtem. Csak nem tudom hova tenni, hogy ez mégiscsak biztosítási kötvény, még akkor is, ha gyönyörűen ki van nyomtatva, díszcsomagolásban volt. Más örülne egy ilyen ajándéknak, mert ezt végülis 10 év múlva kapom meg? Vélemények?


Előre is köszönöm a válaszokat!


U.i.: Tényleg nem várok olyan válaszokat, hogy bunkó vagyok, és nekem semmi nem elég, mert én még azt sem vártam el, hogy bármit kapjak, mert úgy lett megbeszélve, hogy az általános ballagási költségek is elég terhet rónak a családra.


2009. ápr. 30. 21:07
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem örülj, hogy ilyen szüleid vannak, engem nem támogatnak az enyémek, és itt állok pályakezdőként huszonévesen 65ezres nettó fizetéssel gyűjtök lakásra, és idegileg kivagyok attól a sok balhétól, ami itt megy. Az enyémek a boldogságot is irigyelték tőlem. Örülj neki, hogy így gondoskodnak rólad, így is nehéz elindulni, jól jön a támogatás. Én is fogok ilyent, ha lesz gyerekem, de én már a születésétől fogom elkezdeni. Persze, nem szokványos ajándék ez, kevesen kapnak, de becsüld meg, mert azzal a szándékkal adták, hogy könnyebb legyen önálló életbe kezdened, ha úgy döntesz.
2009. ápr. 30. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Autót ballagásra?? Az igen!

A szüleid szerintem ettől szebb ajándékot nem is adhattak volna, ez egyrészt komoly pénz, másrészt azt is jelenti, hogy gondoskodnak rólad.

2009. ápr. 30. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

szerintem nem furcsa...én speciel nagyon is örülnék neki :) ha 10 év múlva kapom meg, akkor is, addig szépen dolgozgatok mellé...

szóval nem furcsa, pláne ha kiadásaik is vannak

2009. ápr. 30. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nincs ezzel semmi gond. A szüleid nagyon rendesek és előre látóak. Lehet, h most ez nem tölt el téged vmi nagy örömmel, de amikor majd 10 év múlva meglesz az a pénz, szeretettel gondolsz amjd rájuk, h milyen jó h így gondoltak rád.

Amúgy ha alapból nem számítottál semmi ajándékra akkor meg különösen örülj:)


Én anno nem számítottam semmi ajándékra, de nem is kaptam semmit:D:D Szóval jól jártál :)

bocs h hosszú lett.

2009. ápr. 30. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Persze nagyon örültem, amikor megláttam elsírtam magam. Közgazgdasági iskolába járok, így egyből tudtam, hogy ez mit jelent, csak nekem olyan morbid (talán ez a jó szó rá), hogy mégiscsak egy életbiztosításról van szó. Nem tudom. Nem hálátlan vagyok, hiszen tényleg abban állapodtunk meg, hogy nem lesz ajándék, csak mégis olyan furcsa volt nekem.

2009. ápr. 30. 21:51
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól értem, ha most vennéd ki a pénzt, már most is majdnem 200 ezer Ft-ot érne. Ez szerintem már a jelenben is nagyon komoly összeg (nemhogy évek múltán), úgyhogy szerintem ez nem csak egy "pót ajándék".
2009. ápr. 30. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem örülj és nagyon becsüld meg hogy olyan szüleid vannak, akik előrelátásra nevelnek ezzel az ajándékkal is. Rengeteg olyan embert ismerek akinek nincs normális családi háttere, nincs pénzügyi kultúrája, és ennek köszönhetően hónapról hónapra él. Egy autó ballagásra lófaszt sem ér, mert nem tanít meg az alázatra, a kitartásra, az előre gondolkodásra. Mindenkinek végig kell járni a szamárlétrát, mert mindenki csak a saját kárán tanul így hidd el, te jártál jobban hosszú távon és nem az, aki ilyen olyan anyagi tárgyakat kapott ajándékul.
2009. ápr. 30. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Ez szuperjó. Én tudod mit kaptam? Egy bicót de annak is nagyon örültem.
2009. ápr. 30. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
95%
Nagyon szép ajándék ez!Gondolj bele,nemcsak most,de még a jövőben is gondoskodnak rólad.Megfontolt,szerető szüleid vannak!
2009. máj. 1. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
21%

Hát én is tuti meglepödtem volna. én pont 10 éve ballagtam és egy menö gimibe jártam pesten, tele gazdag gyerekekkel, de nálunk a legnagyobb ajándék a mobil volt. Max a szokásos ékszereket kaptuk, és a nagyon tehetösek kaptak autókat. Meg kp-t.

Na most ha bele gondolsz 10 év múlva a 3 millió forint semmit nem fog érni, ha az infláció csak szépen ahogy kéne történne, akkor is 10 év múlva ez már nem lesz sok. Ha bele gondolsz most is mire elég 3 milla, még egy kis lakás önerejéhez sem elég, max egy kisebb autót kapsz belöle. De az éves jövedelmed is lesz egy normál munkával 3 milla addigra.

Szerintem tedd be a fiókba, mutasd a szüleidnek milyen szuper, de igazábol ahogy most a 200 ezer forint csak zsebpénz, úgy 10 év múlva a 3 millió lesz ha szüleid egyáltalán tudják addig fizetni.

szerintem a szüleid valami óriásit akartak mutatni. én a gyerekemnek vennék egy szép órát értékeset inkább, (vagy ha ékszeres ékszeres) és befizetném ha máshova nem is telne itt magyarországon egy kisebb pihenésre, ha vannak barátok akivel elmenne.

2009. máj. 1. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!