Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ill. tehetek-e...

Mit tegyek, ill. tehetek-e bármit, hogy olyan legyen, mint régen?

Figyelt kérdés

32 éves férfi vagyok, 5 éve nős, 2 éve született meg a kisfiunk. A szülést követően (kb a gyerek fél éves lehetett) a házasságunk megromlott, "hiányzott" a feleségem (testileg-lelkileg), megcsaltam. Erről nem tudott, én egy kicsit felvillanyozódtam, de ez is csak ideig-óráig tartott, hisz csak bizonyos igényeim elégültek ki.. Később megismerkedtem egy hölggyel, vele kb 1 éve van/volt viszonyom, feleségemmel már külön szobában alszunk jó ideje. Tudja, hogy van valakim, válni eddig nem akart (azt mondja,még szeret), én sem akartam (a gyerek miatt). Hiába van/volt viszonyom, nem vagyok boldog, már nem "vadászni" akarok, hanem lenyugodni, lehorgonyozni. Olyan családot - feleséget akarok, akivel nem egymás mellett éljük a mindennapokat, hanem egymással, ez nagy különbség. Ez a gyerek születéséig meg is volt, aztán borult az addig megszokott rend. Mostanság már szinte semmit nem csinálunk közösen, az is megvan, hogy melyikünk hánykor foglalkozik a gyerekkel, mikor ki megy érte, stb. Kb másfél hónapja úgy alakult, hogy közösen mentünk az egyik nagyszülőhöz a gyerekért, és akkor valahogy nagyon jól éreztem magamat a feleségemmel, nevetgéltünk is (már nem tudom, mikor nevettünk valamin közösen...), valahogy csak Ő volt a gondolataimban... utána még napokig. Akkor meg is szakítottam a kapcsolatomat azzal a nővel, akivel viszonyom volt, ez okból kifolyólag többet is vagyok otthon, amit a feleségem nem tud hova tenni, de egy ideig nem kérdezett rá. Hétvégén megkérdeztem tőle, hogy elvisszük-e a gyereket a játszótérre, Ő kikerekedett szemekkel nézett rám, hogy Együtt? Végül elmentünk, jó volt, olyan volt (számomra), mint egy új randi, csak már nem kettesben, hanem hármasban, rákérdezett a nőre, mondtam, hogy már nincs, erre ő azt mondta, hogy ha nincs ló, jó a szamár is? Nem mondtam rá semmit, mert minden felháborodása jogos, de én tudom, hogy nem amiatt keresem a társaságát, mert most egyedül lettem. Lehet azt mondani, hogy két szék közé estem, így jártam, de egy próbát megér, hátha visszakaphatom. Jó jelnek vettem, hogy 3-an mentünk játszani, de mégis olyan távolságtartó volt,viszont többször észrevettem, hogy néz, kíváncsian. visszaforgatnám az időt, ha lehetne, és mindent másképp csinálnék, de nem lehet.

Hogy bizonyítsam be neki, hogy őt szeretném? Hogy most tudtam csak felnőni az egész család témához? Hogy most esett le, hogy valóban ő kell, és bolond voltam?

Nem mondom, hogy csak én hibáztam, de tudom, hogy majdnem minden az én hibám volt, hogy így alakult.


Azoktól a válaszoktól, hogy megérdemlem, meg hogy micsoda utolsó senki vagyok, kérlek, kíméljetek. (tudom ezt magamtól is)


2011. okt. 3. 14:34
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

BESZÉLGETNI!

Felnőtt emberek vagytok, ezt amit leírtál ide, a feleségednek is mond el. Te is hallgasd meg őt. Hogy miért lett befelé forduló és távolságtartó és mi hiányzik/ hiányzott neki a házasságotokból.


Nem tudom mennyire hozható helyre a dolog, ha az én férjemnek lenne szeretője, már tuti elváltam volna, függetlenül attól, hogy ki és miben volt a hibás. Nem a szerető a megoldás.

2011. okt. 3. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
85%

Az a baj, hogy amíg nem ültök le együtt és nem beszélitek ki/meg, hogy kinek mi a baja, addig nem fogtok tudni változtatni a dolgon. Azt, amit ide leírtál el kéne mondanod neki is és meg kéne kérdezned, hogy ő mit és hogy szeretne.


Kellene közös programokat is szervezni, amikor csak ketten vagytok, a gyerek nélkül meg olyanokat is, amikor hárman vagytok.


Elcsépelt duma, de a kapcsolatért meg kell dolgozni. Tudmásul kell venni, hogy soha nem lesz olyan, mint régen, mert már van egy gyerek is, de ez is lehet jó! Sőt! Lehet sokkal jobb is, de ez meló. Nagyon sok meló! És nem csak a te részedről, hanem a feleséged részéről is.

Sok sikert és kitartást!

2011. okt. 3. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
77%
Ez nagyon szép, hogy felismered a helyzetet. Szerintem üljetek le megbeszélni, mondd el, hogy volt viszonyod, sajnálod, de őt szeretnéd. Csináljatok közös programokat, mintha újrakezdenétek a kapcsolatotokat... Menjetek el vacsizni, moziba, vagy valami kis családi programra...
2011. okt. 3. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
38%

Megérdemled a sorsodat. Ha én lennék a feleséged páros lábbal rúgnálak ki.

Könnyen jött, amikor meg kicsit erőltetni kéne magad, azon, hogy megint kapcsolat legyen, akkor menekülsz... nézz magadba ember! Ki vagy te?

Nem volt szex, rögtön máshol keresed a szexet? Már ott elrontottad . Magadba kéne nézzél mélyen. Mert egy s más ember mit meg nem tesz a feleségéért, a gyerekeiért, ennek hirűl se feleltél meg.

2011. okt. 3. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Ülj le és beszéld meg vele. Mondd el amit ide leírtál,hogy mennyire megbántad és mekkora hülye voltál. Járjatok el ismét randizni,ismerkedjetek újra. Szerintem nincs minden veszve,hiszen nem hagyott el. Kitartóan próbálkozz nála,az elején ne várd,hogy majd a nyakadba ugrik de szerintem idővel helyre tudjátok hozni a dolgokat. A gyereket se hagyd ki a programokból,de legyen olyan amikor nagyira bízzátok és kettesben elmentek vacsorázni. Vegyél neki apróságokat.
2011. okt. 3. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

"Tudja, hogy van valakim, válni eddig nem akart (azt mondja,még szeret)"

Erre talán tudsz még építkezni. Ne várd azonban, hogy 1-2 nap alatt olyan lesz minden, mint régen! Szerintem most neked kell türelmesnek lenni és bizonyítani, hogy szereted! Próbálj minél több közös programot csinálni. Ezzel is jelezve, hogy neked a gyerek mellett ő a legfontosabb! Szorítok, hogy sikerüljön és boldogok legyetek!

2011. okt. 3. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
A feleségedben sok seb lehet. El kell határoznod, hogy türelmes leszel. Talán nehéz, kemény munka következik. Talán segítséget kéne kérnetek. Talán kéne valami "megtisztító rituálé", amikor lezárjátok az elrontott múltat és új, tiszta lapot adtok egymásnak. Tapasztalatból beszélek. Ne adjátok föl! Szurkolok.
2011. okt. 3. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
92%
Olyan egyszerű. Meséld el neki úgy, ahogy nekünk. Ezért a helyzetért nem csak te vagy a hibás, hanem a feleséged is. Kár, hogy nem akkor kerestétek a megoldást. El kell mondanod, hogy szereted még, és ezért szakítottál a nővel. Meg egyáltalán, úgy, ahogy leírtad, nagyon megható volt. Talán magába néz, és ő is elgondolkodik. Szerintem minden együtt van, hogy ez egy szép házasság legyen. Azóta már mennyi év eltelt, hogy megszületett a gyerek. Mindketten felnőttetek. Csak ügyesen!
2011. okt. 3. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

14:41

Nem, nem menekülök! Lezártam a másik nővel a viszonyt. Azt a viszonyt, amiben a testiség rendben volt, lelkileg viszont szerelem helyett baráti volt a helyzet. Szeretném visszahódítani a feleségem, és dolgozni rajta, hogy jó legyen. Amúgy jó, hogy elolvastad az utolsó két soromat...

2011. okt. 3. 14:49
 10/24 anonim ***** válasza:
90%

Nem tudom, hogy a feleséged meg tudja -e emészteni a tetteidet. Miért nem lehet felfogni, hogy amikor egy nõ szül idõre van szüksége mindenben. Hiszen neki egy ùj életrõl kell gondoskodnia. Ahelyett, hogy hiànyod volt, kellett volna résztvenned, hogy segitesz neki mindenben,akàr lelkileg akàr a gyermekjövetelében, hogy most màr a feleségednek 2-rõl kell gondoskodnia, nemcsak te létezel.

En nem fogadnàlak vissza, még ràadàsùl egy évig keféltél félre, szàmomra undoritó.

2011. okt. 3. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!