Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek a helyemben?

Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés
A páromtól egy barátja kölcsönkért egy nekünk elég nagy összeget. Ezt csak úgy tudná a párom odaadni, ha fizetési előleget venne fel fél évre. Én nagyon félek, mert az előző kölcsönét (a párom a tudtom nélkül adta, de lebukott) is csak döcögve sikerült visszafizetnie illetve még tartozik is. Állandóan közbejött valami, de azért fizetett nagyjából időben. Ezt a mostani összeget elméletileg megadná egy hónap múlva (akkor kap végkielégítést), de én félek, hogy megint közbejön valami és mi járunk rosszul. A párom szerint én vagyok túl félős és megharagudott rám, mert én azt tanácsoltam, inkább ne menjen ebbe bele, míg ő a barátságra hivatkozva adni akar. Egyszerűen félek attól, hogy a nagy jótékonykodás végén mi nem fogjuk tudni kifizetni a számlákat. Tényleg én vagyok túl aggódós?
2011. okt. 3. 15:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Igazad van. Erőtökön felül nem szabad segíteni.
2011. okt. 3. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
53%

Ha fél évre kellene fizetési előleget felvennie a párodnak, akkor hogy kap egy hónap múlva végkielégítést? Mert akkor ezek szerint megszűnik a munkaviszonya, akkor viszont nem is fognak neki kölcsönt adni.

Az meg a legnagyobb hülyeség, hogy valaki kölcsönt vegyen fel azért, hogy a kölcsönt kölcsönadja valaki másnak...

2011. okt. 3. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Hú, lehet, hogy idegességemben kicsit kuszán írtam. A végkielégítést a barát kapja, mert felmondtak neki. Ebből akarja majd visszafizetni a kölcsönkért pénzt.
2011. okt. 3. 15:54
 4/11 anonim ***** válasza:
Na ja, de nem lesz a havernak munkaja, igy majd kuporgatni kell neki a vegkielegitest, igy majd penzeteket nem fogjatok latni, legalabbis nem egy hamar.
2011. okt. 3. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én már sajnos megtanultam, hogy még a legközelebbi barátnak, rokonnak sem adunk kölcsön. Az sem érdekel, ha emiatt megsértődik.
2011. okt. 3. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nem szabad többet kölcsönadni, mint amennyi kéznél, van és nélkülözhető. Tehát előleget sem szabad felvenni.

Biztos, hogy meglenne a szándéka a barátnak, hogy visszaadja, de ha valami közbejön, és nincs pénze, akkor akármennyire is sajnálja, nem tudja megadni. Ezt neki is meg kell értenie.

2011. okt. 3. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
En sem tartom helyes ötletnek.Most a férjednek kell a munkahelyén égetni magàt, hogy adjanak neki fizetési elõleget, eléggé kockàzatos.
2011. okt. 3. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én sem mennék bele a helyedben.

De, ha a párod annyira biztos a barátban, legalább egy papírt írjatok!!!!

2011. okt. 3. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Na igen... kisebb kisegítés belefér, az anyagi helyzettől függően... pl. 5-10 ezer forint kölcsön, de az, amiért fizetési előleget kell kérni... na nem. És ha nektek jön egy betegség, egy váratlan kiadás? Akkor honnan szedtek pénzt? A fizetési előleg arra van, nem pedig arra, hogy másoknak kölcsönözzük... Az meg főleg nem megnyugtató, hogy pont a végkielégítésből akarná visszaadni.
2011. okt. 3. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szerintem ez a barát nem valami megbízható... Oké, hogy barát, meg próbál fizetni, de vajon hová költi el ezt a sok pénzt állandóan? Mert akkor a végkielégítésének is lesz helye, ha megkapja. És nem biztos, hogy első dolga lesz nektek odaadni...

Én meggondolnám. Lehet, hogy barát, meg minden, de azért nem szabad magatokat belesodorni ilyen helyzetbe ész nélkül...

Kérd, hogy adjon valami biztosítékot. Tudom, hogy szemét dolog egy baráttól ilyet kérni, de találjátok ki, hogy ti is gyűjtötök most valamire, ezért majd kell a pénz, ezért legalább valamit ajánljon fel arra az esetre, ha "nem tud" fizetni.

2011. okt. 3. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!