Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha férjhez megyek egy szerb...

Ha férjhez megyek egy szerb állampolgárú férfihoz, akkor a közös gyerekünk kettős állampolgárságú lesz?

Figyelt kérdés

Nem igazán vagyok tisztába ezekkel. Gondolom én nem kapom meg a házasság létrejöttével a szerb állampolgárságot, és a társam sem a magyart. De ha én kiköltözök Szerbiába akkor sem kapom meg? Vagy itt milyen szabályok vannak érvényben?

Köszönöm előre is!


2011. okt. 4. 13:52
 1/8 anonim ***** válasza:
33%
Ha ott letelepedsz a házasság után, akkor kérvényezheted. A gyerek ott lesz állampolgár, ahol előtte dolgoztál és megszülöd. Ha kettős állampolgárnak akarod, akkor az kérvényezni kell.
2011. okt. 4. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Google: szerb-magyar konzulátus

Ott mindenre meg fogják adni a választ.

Addig is:

[link]


Üdv!

2011. okt. 4. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
51%
mi is most várjuk a babánkat, én magyar vagyok, a férjem francia! A baba majd Magyarországon fog megszületni, de kettős állampolgár lesz, igen én is úgy tudom, hogy azt kérvényezni kell, de simán megkapja, ha az apa nevén anyakönyvezik természetesen. Azt hogy te megkaphatod e, ha feleségül vesz, azt nem tudom. Én úgy tudom vannak országok, ahol 5 év házasság után az állampolgárság megszerzéséhez, beszélned kell a nyelvet elég jól, és a történelmét tudnod kell az országnak. Mi is most vagyunk ebbe pont benne. azt nem tudom ez Szerbiara mennyire igaz. Sztem a nagykövetségen felvilágosítanak.
2011. okt. 4. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Az, h mennyi idő után kapja meg országonként változik. Én Angliában 3 évet kell, h várjak a házasság után.
2011. okt. 4. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Értem. Igazából még fiatal vagyok (20) és egyelőre nem aktuális, de mivel a barátom szerb állampolgár, így egyszerűen hajt a kíváncsiság, hogy tisztába legyek ezekkel.

Köszönöm a segítséget, megpróbálok majd utánanézni hivatalos oldalokon is.

2011. okt. 4. 16:33
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Az állampolgárság leszármazás útján automatikusan jár. Nem kérvényezni kell, hanem ha az egyik országban szülöd meg, akkor le kell jelenteni a másiknak a nagykövetségén, hogy ők is tudjanak róla, és természetesen köze nincs ahhoz, hogy melyik szülő nevét viseli.
2011. okt. 4. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

- ha a gyerek Szerbia területén születik, szerb állampolgárú lesz

- ha az egyik szülő szerb állampolgár, a másik külföldi, és a gyerek Szerbia területén születik, a gyerek szerb állampolgárú lesz


pont nem rég tanultuk jogból :D

2012. febr. 12. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nyilván az lesz, de emellett ha a másik szülője magyar, akkor magyar állampolgár IS lesz, mert az minden magyar szülő gyerekének jár.
2012. dec. 23. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!