Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy értessem meg a szüleimmel...

Hogy értessem meg a szüleimmel, hogy nekem ebből elég és új életet akarok kezdeni? Többi lent!

Figyelt kérdés
21 éves vagyok. Nincs munkám. Mindenki lenéz engem, hogy a szüleim nyakán fogok lógni, pedig nem akarok! Hétfön megyek fel a fővárosba és ott szeretnék munkát találni es élni!nem akarok ebben a kis faluban továbbra is kínlódani. Amikor apumnak ezt felhoztam akkor csak lecseszett és maradjak itthon, mert ő intézet nekem munkám!De annak már lassan két hónapja! Nem hiszi el, h képes lennék a saját lábamra állni és végre önálló lenni! Lenéz engem, mert én egy nagyon naiv ember vagyok!
2011. okt. 7. 13:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
javaslom, menj külföldre au-pairnek, akkor majd belátja, hogy a főváros nincs is olyan messze :D
2011. okt. 7. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem nyavalyogni kell, hogy lenéz, hanem tenni valamit. Nem kell az engedélye, hogy fogd a cumód, és elmenj Pestre. Ha elmész, és megállsz a lábadon, akkor majd elhiszi, hogy képes vagy rá.
2011. okt. 7. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Miért kell őket győzködni? Fogod magad és mész, ez a legjobb bizonyíték arra, hogy képes vagy rá. Ha maradsz, és hagyod magad visszatartani, akkor csak az ő malmukra hajtod a vizet, hisz igazuk lesz veled kapcsolatban: képtelen vagy a saját lábadra állni.
2011. okt. 7. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy. Menj el és állj a saját lábadra. Ha téged annyi visszatart, hogy nem értenek veled egyet, akkor sajna igazuk van.
2011. okt. 7. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Ide tinik írnak vagy mi???

Dehogy néz le apukád, csak aggódik! Tudod milyen rossz egy szülőnek megérteni, hogy a gyermeke felnőtt és önálló életre képes lett?? Majd ha neked lesz gyerekd, akkor megtudod!

Szerintem beszélj vele mindig szépen, nyugodtan, higgadtan, lássák, hogy te okosan tudod kezelni a helyzetet, sose veszekedj, és persze, menj a magad útjára. Rossz lesz nekik, ez tény, de egy idő után el fogják fogadni, hogy felnőttél és lesz saját életed, nem pedig velük fogod tovább építeni az életedet.

Ez az élet rendje és sok szülő ezt nagyon nehezen érti meg.

Ne csak ők, hanem te is legyél velük szemben megértőbb.

2011. okt. 7. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Nem vagy naiv szerintem, tudod, hogy mit akarsz és azt is, hogy hol. Tegyél érte, indulj el. Próbálj meg jóban lenni azért a rokonokkal, engedd el a megjegyzéseket. Közben szépen, nyugiban keress melót. Indulj el, ha nem csinálsz semmit sajnos nem lesz "végeredmény" sem..
2011. okt. 7. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
mi a fenének kéne ezt velük megértetni???? menj és csináld! ne legyél már ilyen tutyimutyi, ez csak az ő igazukat támasztja alá. ha végülis érdekel a véleményük, hát bizonyíts, előre igérgetni könnyű. majd ha elmentél, és bebizonyítod hogy képes vagy rá, már nem tudnak mit mondani. (habár tényleg nem értem hogy ez miért érdekel)
2011. okt. 7. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
De akkor Angliaba meg miért küldenek? De amikor mérgesek akkor meg éppenség jó a fejemhez vágni, hogy csak otthon ülök!
2011. okt. 7. 13:41
 9/13 anonim ***** válasza:

Most akkor van munkád, vagy nincs munkád? Az első sorban azt írod, hogy nincs munkád, a másikban meg, hogy "mert ő intézet nekem munkám". (Nem igazán értem, de az lehet, hogy "ő intézett nekem munkát".)

Nagyon szép, hogy önálló életet akarsz kezdeni, DE: mi a végzettséged? biztosan fogsz találni munkát a nagyvárosban? Mennyi tartalékod van? Ki tudod fizetni a buszbérletet, az albérletet, stb..-t? Ha mégse találsz munkát miből fogsz megélni? Ezekre is gondolni kell. Lehet, hogy neked nincs meg az ehhez szükséges anyagi háttered és ezért mondják, hogy naiv vagy. (Ha van, akkor nem írtam semmit.)

2011. okt. 7. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Ugy intezett munkat, hogy meg csak fognak hivni! Az elejen 3 honapig baratnomnel lakom majd es vigyazok a fiara!fizetni fog es nem kell a lakasert nekem!Erettsegi vizsgam van!3 honap alatt keresek melot is es alberletet!szerintem fog menni!
2011. okt. 7. 13:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!