Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi az oka, hogy sok idős...

Mi az oka, hogy sok idős teljesen igénytelenné válik önmagára és a környezetére?

Figyelt kérdés

Én csak ilyet látok mostanában a környezetemben sajnos, de nem akarok általánosítani, ezért írtam a "sok" szót.

Ha valaki igényesebb élet mellett is félre tudna rakni, mert viszonylag jó nyugdíja van, akkor miért jár rongyban? Miért nem húzza le a WC-t? Miért nem ad a személyes higiéniára, miért nem tisztálkodik?


Tudom nincs sokra válasz, de egyszerűen nem tudom felfogni (talán majd ha megöregszem)...


2011. okt. 7. 15:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Én inkább igényesebb öregeket ismerek, akikről te beszélsz, azok talán belefáradtak az életbe, vagy rossz életük volt.
2011. okt. 7. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Van egy ilyen betegség, magányos öregek egy részénél jelenik meg (bocs nem tudom a nevét, de próbálj rákeresni)
2011. okt. 7. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Ezen én is szoktam gondolkodni. És végül én is mindig arra jutok, amit az utolsó, zárójeles mondatban írtál le. Nem szabad őket elitélnem, hiszen nem tudom, hogy mi játszódik bennük, miért van ez.

Én a saját szüleimen látom ezt. Gyerekkoromban mindig tisztaság, rend volt a házban, kertben. Mostanában, 60 felett egyre igénytelenebbek. Simán elücsörögnek úgy a szobában, hogy közben tiszta por minden, meg koszos a kő, nagy a fű, stb. Talán beleuntak? Vagy más dolgok foglalkoztatják őket? Nagy más az életfelfogásuk, nem olyan fontosak már a "külsőségek"? Vagy csak fáradtak? Nem tudom...

2011. okt. 7. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

15:21

Talán elbutulás, demenciára gondolsz?

2011. okt. 7. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
82%

Én is észrevettem de nem mindenkin.

Pl mamám 76 éves és ezerrel pörög. Tiszta a ház minden.Pedig elég nagy családi házban él egyedül. Úgy elcsodálkoztam a nyáron hogy patyolat volt a kertje ami elég nagy, és igazából nem is kellene csinálnia mert megtudná venni a krumplit stb.. A füvet apukám vágja.De a nagy udvar is rendben van, söpri ősszel a sok levelet.

Nem bírja elnézni a koszt.

Szerintem aki fiatalabb korban is lusta volt és igénytelen az öregkorára még rosszabb lesz.

2011. okt. 7. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Nagyrészt ilyenek, nem tudom, miért.De ismertem pár olyat is, aki négykézláb csúszva is, de az utolsó porszemet is azonnal kiirtotta a házból.
2011. okt. 7. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
az idősek visszatérnek a gyerekkorba
2011. okt. 7. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Mert rájöttek nem ez számít. A kaszás eljön értük a kiporszívózott szobába is.
2011. okt. 7. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
24%
Talán rossz helyen élsz. Én inkább olyankat ismerek, akik férj-feleségként élték le az életüket, ellentétben a mostanság divatos "összeállással", tiszták, rendesek, és még az unokájukra is rászolnak, hogy húrrák le a WC-t, aztán mossanak kezet. Javaslom ne kukásoktól vegyél példát.
2011. okt. 7. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

kezdem a nagyszüleimmel: szegénységben nőttek fel, később sokat dolgoztak, jó életük lett, és mindig igényesek voltak a házukra, és saját magukra is. kellett is, hiszen volt egy kis üzletünk, ami a ház egyik részében volt kialakítva. minden nap tiszta ruha, heti 1 nagytakarítás, az üzletet minden nap felmosni, stb.


miután nyugdíjba mentek utána sem hagyták el magukat, rendben tartották a portát és tisztálkodtak rendszeresen.


a másik véglet a párom nagymamája: egyrészt sajnálom, másrészt nem szívesen megyek a közelébe, mivel heti 1x vált ruhát, nem takarít, nem szellőztet, csak a kutyájával van elfoglalva. magányos, és kezd rohamosan leépülni.


szerintem ez belülről jön, van aki régebben csak a társadalmi konvenciók, a munkahelye miatt tartotta rendben magát, a lakását. miután nyugdíjba ment, nem érdekelte, hiszen úgy gondolja, h most már senki nem szólja meg, h igénytelen.

engem csak a villamoson bosszant, ha valami büdös öreg mellé kell állnom a nagy tömegben, és szagolnom. nekem eszembe nem jutna igénytelenül járkálni, megtisztelem annyival a körülöttem élőket, hogy fürdök, befújom magam dezodorral, hajat mosok, ruhát mosok. és persze én is jobban érzem magam tisztán, mint koszosan :)

2011. okt. 8. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!