Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek ilyen esetben?...

Mit tennétek ilyen esetben? Adnátok tanácsot?

Figyelt kérdés

3 egyetemre jelntkeztem, ahova szerettem volna menni, nem vettek fel(turizmus). Csak a harmadik helyre vettek fel, ez egy tipikus büfé szak, csoport háromnegyede azért kezdte el, mert nem akar dolgozni, vagy máshová nem vették fel.

Én nem szívesen akartam elkezdeni ezt a szakot, de rábeszéltek, hogy kezdjek bele. Már most nem tetszik, teljesen unalmas, felesleges dolgokat tanulunk. Többet ért volna, ha elmentem volna dolgozni, és később elmentem volna egy sokkal komolyabb szakra, pl állatorvosira, orvosira, vagy a turizmust megpróbáltam volna.


2011. okt. 8. 07:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Hát jelentkezz normális helyekre jövőre is, addig meg járj ide. Ha felvesznek, akkor meg ezt hagyd ott.

Ha nem vesznek fel, akkor meg végezd el ezt, mert sima érettségivel nem fogsz érni semmit.

2011. okt. 8. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
köszi a választ,én is így gondolom,de nem tudom,hogy ez lenne a helyes útja a dolognak
2011. okt. 8. 08:13
 3/15 anonim ***** válasza:

Szerintem magad sem tudod mit akarsz. már itt látszik, hogy állatorvos vagy orvos, vagy turizmus szak. ez mindegyik külömbözö, külömbözö egyéniséget, tudást is követel.


szerintem egyszerüen hagyd ott a szakot és döntsd el mi is akarsz lenni. mi az ami vonz. ha orvos akkor milyen. ha állatorvos akkor kisállatok vagy nagyállatok. ha turizmus akkor utánna mit csinálnál szivesen.


majd ha eldöntötted melyik ami számodra a legmegfelelöbb lenne, akkor készülj teljes gázzal a felvételire. tüz ki egy távoli célt, pl hogy 20 év múlva saját praxisu gyerekorvos leszel, vagy 15 év múlva egy kisállat klinikát vezetsz. vagy 20 év múlva tehenek fenekében turkálsz, vagy 25 év múlva szívsebész leszel. vagy valamit a turizmussal kezdesz.


ezt a célt tartsd magad elött és csinálj rövidtávú célokat, mint pl felvesznek az x egyetemre. mikor ez meg van akkor jön a köv cél, elvégzed az egyetemet, de közben is lehetnek kis céljaid mint pl levizsgázol mindenböl. aztán így tovább.


ìgy ahogy most vagy csak össze vissza mész magy föiskolákról föiskolákra és semmit nem fogsz szeretni és lesz egyszer egy szakmád amit nem is akarsz és rosszul érzed magadat majd benne.

2011. okt. 8. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Azt ne csináld, amit nem akarsz. Inkább tegyél le nyelvvizsgát vagy emelt érettségit és arra tanulj (hogy több esélyed legyen jövőre), mint valami számodra felesleges dolgot. Egyrészt időpocsékolás, másrészt az államilag támogatott féléveidet szúrod el (ha azon vagy).
2011. okt. 8. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
szlovákiai vagyok,itt más a helyzet,itt többet támogat az állam egyelőre,de ezt az egy hónapot is időpocsékolásnak érzem,amit eltöltöttem ezen a szakon eddig
2011. okt. 8. 08:54
 6/15 anonim ***** válasza:

elmondanád, hogy milyen szakon vagy most?


egy kicsit hasonló a történetem, fogtechnikára akartam menni, de már nem volt hely, most meg asszisztensképzőn vagyok. Lehet befejezem ezt, és később a fogtechnikát, szerencsére mindkettő csak 3 éves. Szóval időm lenne, mindkettőre. :)


19L

2011. okt. 8. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
közép-európai területi kultúra
2011. okt. 8. 09:13
 8/15 anonim ***** válasza:

Huh, hát annak tényleg semmi értelme nincs szerintem. Azért én az asszisztensképzőn több hasznos dolgot meg fogok tanulni (újraélesztés, injekciózás, infúzió bekötése, csomó betegségről, katéterezés stb, stb., mint te, azon a micsodán. Ne vedd sértésnek, kérlek! Lehet szépnek és jónak tűnik, az ahol én vagyok csak nem nagyon tudom elképzelni magam ebben a szakmában, pedig tényleg nagyon szép szakma, csak az is a bajom vele, hogy nincsenek megfizetve az eü-i szakdolgozók. De ha meggondolom magam, és itt maradok, jövőre nem kezdem le mégsem a fogtechnikát, akkor beleadok apai anyait, hogy jó legyek ebben a szakmában és megpróbálok itthon egy magán klinikán vagy rendelőben elhelyezkedni, esetleg külföldön, hogy azért legyen egy tisztességes fizetésem is.


Fúúú, én se tudom, hogy mit csináljak, tényleg szar helyzet a miénk. Sok erőt kívánok a megfelelő döntéshez!

2011. okt. 8. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
szia,utolsó!nem vettem sértésnek,szeretem,ha komondják az emberek,amit gondolnak,és igaz,amit mondasz,az én szakom egy hatalmas maszlag,semmire se jó,a tiéd sokkal jobb lehet,én inkább az orvosin gondolkodom,szeretem az embereket,nyáron jöttem rá,hogy engem igazán ez a szakma érdekel
2011. okt. 8. 09:41
 10/15 anonim ***** válasza:

akkor jövőre feltétlenül vágj bele! :D akár munkatársak is lehetnénk. xD bár nem vagyok szlovákiai.. :P

milyen orvos szeretnél lenni?:)

2011. okt. 8. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!