Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek ilyen esetben?...

Mit tennétek ilyen esetben? Adnátok tanácsot?

Figyelt kérdés

3 egyetemre jelntkeztem, ahova szerettem volna menni, nem vettek fel(turizmus). Csak a harmadik helyre vettek fel, ez egy tipikus büfé szak, csoport háromnegyede azért kezdte el, mert nem akar dolgozni, vagy máshová nem vették fel.

Én nem szívesen akartam elkezdeni ezt a szakot, de rábeszéltek, hogy kezdjek bele. Már most nem tetszik, teljesen unalmas, felesleges dolgokat tanulunk. Többet ért volna, ha elmentem volna dolgozni, és később elmentem volna egy sokkal komolyabb szakra, pl állatorvosira, orvosira, vagy a turizmust megpróbáltam volna.


2011. okt. 8. 07:51
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Hát akkor nem marad más hátra, mint eldöntöd, hogy TÉNYLEG mi szeretnél lenni. Ha ezt letisztáztad, akkor megnézed, adott szakon mik a követelmények, és rágyúrsz. Ha nyelvvizsga kell, arra, ha plusz érettségi, akkor arra. Megnézed, hogy ehhez elég-e ez a tanév, vagy esetleg 2 év kell (ha emelt érettségi kell.) Ha ennyire nem jó ez a suli, és semmiképp sem kakarod ezt a pár évet ott eltölteni, akkor nézz körbe, hogy okj-s szakma (fogalmam sincs, hogy Szlovákiában ezt hogy hívják) van-e, ami közel áll hozzá. Pl. turizmushoz kapcsolódóan van olyan, hogy idegenforgalom 2 éves okj-s szak, vagy ha állatorvos szeretnél lenni, akkor pl. állatgondozó. A szakhoz kapcsolódó okj-s végzettségek általában a felvételin plusz pontot is jelentenek. Ha aztán az egyetemre mégsem vennének fel, akkor még mindig lesz egy szakmád.
2011. okt. 8. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
kardiológus szeretnék lenni
2011. okt. 8. 10:01
 13/15 A kérdező kommentje:
már ha felvennének az egyetemre,ha nem,akkor olyan,mint MO-on az OKJ,olyanra szeretnék menni,mert még sok OKJ szak is többet ér,mit amit most tanulok
2011. okt. 8. 10:02
 14/15 anonim ***** válasza:
Engem sem vettek fel elsőre mert hiányzott a nyelvvizsga pontja. De én csak kettőt jelöltem amit akartam is szóval mellé jelölés hogy csak járjak valahová nem volt. Abban az 1 évben két barátnőmmel elmentünk 1 éves idegenvezető okj-s szakmára. Azért pont erre mert év végére meglett a hőn áhított nyelvvizsga és úgy indultunk neki az új évnek. Közben az egyik barátnőm csinált még egy szint emelőt is.Mindenkit felvettek utána oda ahová akarta.
2011. okt. 8. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.

Szóval ne ásd el magad, hanem gondold át mi kell ahhoz hogy oda felvegyenek és irány a nyelvvizsga vagy olyan 2 éves okj képzés amire plusz pont jár. Nézz utána és szintemelő, felkészítő órák azokból a tárgyakból amik kellenek az orvosihoz.

2011. okt. 8. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!