Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi értelme van annak, ha...

Mi értelme van annak, ha valaki nem mutatja ki az érzelmeit?

Figyelt kérdés
...még annak dacára sem,ha a párja elmondja neki,hogy mire van szüksége...Gondolkodtam én ezen,de egyszerűen nem értem,mi értelme,ha tudod,hogy a párod nem boldog,mert nincsenek kielégítve az érzelmi szükségletei. Elmondja,de akkor sem mutatod ki,ha szereted...Miért van ilyen szerintetek?Vagy már akkor nem is szereti valaki a másikat,ha beletojik,mit érez a másik?Mert véleményem szerint nem lehet így szeretni!!!:(
2011. okt. 11. 21:25
 1/8 anonim ***** válasza:
83%

Azért, mert ilyen a természete - ugyanezzel a logikával azt is kérdezhetnéd, hogy az aki kimutatja az érzelmeit, miért nem fogja vissza magát és titkolja, mert ezzel a másikat zavarja, aki nem tudja mutatni az érzelmeket.


Ahhoz, hogy nekes jó legyen, neki meg kell játszania magát - mert azt, hogy az érzelmeit szinpadra vigye, neki megjátszásnak tünne.

2011. okt. 11. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

"...felmászni nem mersz mert fájna az esés."

Azért nem mutatja ki, mert nem meri, mert nem akar csalódni. -tapasztalat

(egy 16 éves eséstől félős fiú)

2011. okt. 11. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Arról nem szól a kérdés, hogy ez mindig így volt-e, új kapcsolat-e, vagy csak megváltozott. Akinek ezt az érzelemkifejezést nem volt honnan megtanulnia, vagy az igazi zárkózott emberek közé tartozik, annak ez nagyon nehéz. Nem tudja, hogyan tegye. Azért mondom, mert sajnos én is ezek közé tartozom, gyakran érzem úgy, hogy nem tudom viszonozni úgy a hevesebb érzelemkinyilvánításokat, ahogy azt a másik viszonzásul várná. Különösen illékony dolgok az érzelmek bizonyos helyzetekben szerintem. Szeretünk valakit, tervezzük is ennek kimutatását, de sajnos néha jön az, amit egyszerűen csak lefagyásnak neveznék.

Azt is mondják az okosok, hogy egyszerűen meg kell figyelnünk és tanulnunk észrevenni egymás szeretetnyelvét, van akinél egy apróság is komoly lépés.

2011. okt. 11. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Érdekes dolgok ezek...igen,más oldalról nézve más...Nem tudom,olyan volt-e,mert nem az én esetem.De valaki biztos nem direkt él egy ilyennel.Szóval ha ilyen lett volna,nem él vele,gondolom.
2011. okt. 11. 21:49
 5/8 anonim ***** válasza:
68%
Én azt gondolnam, hoyg aki nem tud erzelmek szintjen elni, annak nem is lesz parkapcsolata, hiszen az erzelmekbol epitkezik.
2011. okt. 11. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem mutatja ki ! Azt, hogy a kérdést megfejtsük kellene ismerni az okot. MIért nem mutatja ki ? Vagy nincs vagy olyan nevelést kapott, hogy kiölték belőle az érzéseket ?
2011. dec. 11. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Jól jön háborús vagy ellenséges környezetben, pl. pókernél.


Igy van, nem lehet igy szeretni!


Ő arra van programozva, hogy védekezzen.


Békében és háborúban más törvények vannak, s merőben más képességekre van szükség ezekhez.

2011. dec. 11. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Semmi. Nem tudom,hogy a sors keze benne van-e a dologba, de hosszasan írtam az esetről és magamról válaszként, de a kapcsolat megszakadt. Igy a válaszom csak az, hogyha gyerek/kek van és ha nem csak az anyagiak miatt vagytok kénytelenek együtt élni, akkor nincs más választás megértés, szeretet és szerelem nélkül kell a továbbiakban együtt élni. Ez az önfeláldozás ami nemes cselekedet. Nem egy boldog állapot igy Karácsony táján sem. Hidd el nem vagy egyedül. Akiben nincs valamilyen okból érzelem azt semmivel nem tudod megvásárolni. De hogy a választás közben ezt miért nem derült ki, mert meggyőződésem hogy akkora bűnöm nekem sincs, hogy a párom mindennapjaiban egy kis fényt ne tudnák visszacsempészni. De ugy szokott lenni, hogy a következő nap már megint borult az idő. Csak az elutasítás meg a szemrehányás és az anyagiak miatt az érzelem világa is sérült.
2011. dec. 12. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!