Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak apu lefossa a...

Mit csináljak apu lefossa a fejemet nem is érdeklem de hiányzik. Annyira fáj?

Figyelt kérdés
Anyuék elváltak három éves koromba.13 éve nem is hallottam semmit apuról.Nem is érdeklem nem fizet gyerektartást semmit. Soha.Idén nyáron elmentünk Badacsonyba a balcsira.(apu ott él egyébként) Nem is gondoltam volna...mikor oda értünk anyu mondta hogy ott van az apád....Én sokkot kaptam.Azóta egy csomószor eszembe jut és igazából nem is Ő hiányzik hanem amúgy egy apa.Van egy nevelő apám de ő olyan nekem mint egy lakótárs.Nem nevezem apának...Mit csináljak annyira rossz..
2011. okt. 14. 13:04
 1/8 anonim ***** válasza:
Beszéltél vele? Keresd meg, beszélgess vele... Persze a kihagyott 10 évet nem pótolhatja, de hátha valami kialakul.
2011. okt. 14. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Mikor elolvastam komolyan azt hittem hogy lefossa. Nem ezért vagy azért de írhattad volna szebben is. Na mindegy.


Szóval valamennyire megértem a helyzeted hogy fáj de legalább anyukád törődik veled gondolj arra. Párommal még az anyja sem foglalkozik. Szerintem apukád veszít többet mint te. De ő soha nem akart veled kapcsolatba lépni vagy anyud nem engedte?

2011. okt. 14. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ne keresd, ne hívd, semmi. Nem érdemli meg. Persze, lehetne azzal jönni, hogy az apád, egy esélyt adhatsz neki blabla, de arra egyszerűen nincs mentség, ha valaki elhagyja a gyerekét. Hidd el, tudom, milyen, engem is elhagyott, aztán 19 évesen meg már keresett, mert tudta, hogy dolgozom, hátha adok neki egy kis pénzt. Nekem is hiányzott egy apa, de ki lehet bírni, inkább örülj azoknak, akik vannak a családodban és foglalkoznak veled, és a nevelőapáddal is próbálj meg kialakítani egy jó viszonyt, még ha biológiailag nem is ő nemzett, de ha felnőtt leszel, számíthatsz rá.

21L

2011. okt. 14. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Neem.Alkoholista volt (vagy még mindig az nem tudom) és anyuval elkellett szökni tőle mert volt hogy késsel ment anyunak neki.
2011. okt. 14. 13:16
 5/8 anonim ***** válasza:

Hát, szerintem akkor hanyagold, ne akarj foglalkozni vele, ha képes volt késsel nekimenni anyukádnak... Próbálj megbarátkozni vele, hogy ez a te helyzeted, van, akinek együtt élnek a szülei jól, van akinek rosszul, van akinek elváltak, és jóban vannak, és van, akinek meghaltak... Ez a te életed, hagyd, ne fuss utána... Megpróbálhatod felvenni vele a kapcsolatot, de én inkább hagynám a helyedben... Tudom, kíváncsi vagy, de ha alkoholista volt, és el kellett szökjetek, inkább hagynám a helyedben...

Próbálj megbarátkozni a nevelőapukáddal, csináljatok közös programokat, stb... Biztos jó ember, ha szereti az anyukád:) Társasozzatok, menjetek el sétálni, moziba, főzzetek együtt otthon, mintha egy család lennétek, mivel azok is vagytok..:)


"Mindegy ki az igazi apám, az számít, hogy én kire emlékszem":)

2011. okt. 14. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

szerintem keresd fel, és beszélgessetek..

Valószínű, hogy megbánta, szégyelli, hogy otthagyott Téged. De ahogy az évek múlnak, és nincs megbeszélve, kommunikálva a baj, az betokozódik és egyre inkább reménytelenné válik. Majdnem biztos vagyok, hogy szeretne veled beszélgetni, ő is szeretne erről beszélni, de nem tudja, hogy kezdje. Legyél bátor. Megbeszélitek. Vagy inkább csak beszélgettek.. csak úgy.. Akárhogy is de az jobb lesz mindkettőtöknek, mint így!

2011. okt. 14. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ne hallgass az utolsó válaszolóra, valószínűleg őt nem hagyta el az apja, nem ment ezen keresztül.
2011. okt. 14. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha alkoholista volt, és agresszív, akkor valszinü most is az, és helyedben én is hagynám. Nézd, ha olyan jó ember lenne és megbánta volna büneit, akkor megszólalt volna a lelkiismeret benne, és megkeresett volna téged, hogy tisztázza a dolgokat, esetleg anyagilag vagy lelkileg is melléd állhasson, hisz tudja hogy létezel! Mivel ö nem teszi meg az elsö lépést , te se tedd, jobb így nektek ha nyugtotok van töle.

"Örülj annak amid van, ne azért sírj amid nincs.", és légy hálás hogy ilyen jó anyukád van, és hozzá egy pótapád is.:)

2011. okt. 14. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!