Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Aki közjegyző előtt élettársi...

Aki közjegyző előtt élettársi nyilatkozatot tesz, miért teszi?

Figyelt kérdés
Miért nem házasodnak inkább össze?Procedúra egy esetleges szakitásnál mindkét esetben van,de egy esküvő csak bensőségesebb.Jó tudom van,aki nem akar házasodni (szive joga),nem akar köteléket...de ez is az.Nem vagyok személyesen érdekelt az ügyben,csak eszembe jutott és kiváncsi lettem.
2011. okt. 17. 05:40
 1/5 anonim ***** válasza:

megadtad a választ: mert így jó nekik

de most,h csökkentik az ezzel járó jogokat, biztos nem lesz olyan népszerű....bár szerintem most sincs annyira nagyon sok hivatalos élettárs

2011. okt. 17. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mi a gyerek miat tettük. gyereket akartunk és az apaságinál lehetett élttársit is csinálni, és a gyerek gondozási jogát is 50-50%-ra csináltattuk.
2011. okt. 17. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Most módosították a jogszabályt, már csak azonos neműek tehetnek élettársi nyilatkozatot.

Tehát a válasz: azért teszik, mert melegek, és nem házasodhatnak.

2011. okt. 17. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A jogszabály módosítás előtt még az öröklés volt a fő ok. Mivel házasság ellenesek (?) de együtt szeretnék leélni az életüket. Így viszont nem volt gond az öröklésnél, mert a bejegyzett élettárst is hasonló jog illeti meg öröklés során, mint a házastársat.

Illetve még a gyermekvállalás, de azt feljebb már írták.

2011. okt. 17. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia.

Mi lakáspályázat miatt csináltuk meg az élettársi nyilatkozatot. Még férjhez nem szerettem volna menni, de fecskeházi lakásnál kell vagy az egyik vagy a másik.

2011. okt. 17. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!