Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hallottatok arról hogy nem...

Hallottatok arról hogy nem minden kórházba fogják elfogadni az önkormányzat által kiadott apasági nyilatkozatot, csak amit a közjegyző állit ki? Ami meg 20 30 ezer.

Figyelt kérdés
2010. júl. 14. 07:41
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A jelenlegi törvény szerint (nem hallottam róla, hogy ezt módosítani akarnák) az apasági nyilatkozat anyakönyvvezető előtt tehető meg. Mivel célja a születendő gyerek rendezetlen jogállásának rendezése, nem tehetik pénzfüggővé, az több törvénnyel is ellenkezne - és mindet módosítani kellene, hogy megtehessék. Nem tudom hol hallottad, de szerintem valaki csak túlzásokba esett, hidd el, ingyen lehet rendezni a baba jogállását. Közjegyző is ad ugyan ki ilyen iratot jó pénzért, és az ugyanolyan jó, mint az anyakönyvvezetőé, de a kórház nem mérlegelhet.

Nem mellékesen pedig a születési anyakönyvi kivonat kiállítása az anyakönyvvezető dolga, ő meg elfogadja a saját maga által kibocsátott apaságit.

2010. júl. 14. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Tegnap voltam védőnőnél és ő kérdezte hogy hol szülnék? (vidéki vagyok, itt a területileg illetékes kórház Kerepestarcsa) Mondtam hogy inkább Pest, azt mondta azért kérdezte mert... Azt mondta ezt most tavaszal "találták ki"!
2010. júl. 14. 08:28
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Az ismeretségi körömben két pár azért házasodott össze, mert nagyon megbonyolították az apasági nyilatkozat tételt. Nem tudom pontosan hogy zajlik, de valami olyasmit mondott az egyik, hogy el kell menniük közjegyzőhöz élettársi szerződést kötni, aztán ő ad apaságit, amivel apa igazolja hogy övé a baba. Így mindketten inkább összeházasodtak két tanúval, és házassági anyakönyvi kivonattal igazolják az apát.
2010. júl. 14. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok, sajnálom, hogy nem tudtam segíteni, de tény hogy én is hallottam ilyesmit mint te.
2010. júl. 14. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ja, védőnő:) Ők tudnak okosakat mondani, mert szegényeket nem tájékoztatják megfelelően, csak részinformációk jutnak el hozzájuk.

Volt igen egy ilyen mizéria, mert a családjogi törvény változásával bekerült a törvénybe, hogy nem csak a házasságban született gyerek esetén vélelmezi a törvény a férfi apaságát, hanem bejegyzett élettársi kapcsolat esetén is )ilyenkor nem kell apasági, csak vagy házassági anyakönyv, vagy igazolás a bejegyzett élettársi kapcsolatról)

Mivel az élettársi kapcsolatot közjegyző jegyzi be, így a háttérrendszer kialakítása előtt sok helyen el kellett menni a közjegyzőhöz, aki jó pénzért kiállította az igazolást, hogy van bejegyzett élettársi kapcsolat, vagy nincs.

Azóta a számítógépes rendszert összehozták, így az anyakönyvvezető is le tudja kérdezni az élettársi kapcsolat fennállását, nem kell hozzá közjegyző. Legrosszabb esetben is a jegyzőhöz kell menni igazolásért, de már ez sem jellemző.

Csináltasd meg az apaságit otthon, a kórházat nem érdekli, ki adta ki az apaságit, csak az, hogy legyen:) És ne aggódj:)

2010. júl. 14. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 kriszta pocok ***** válasza:
100%

Sziasztok!

Mi most csináltattuk meg az apasági nyilatkozatott a III. kerületben. Az anyakönyvezető nem lát be a rendszerbe, így majd ha megszületik a fiúnk, a páromnak kell menni az adott kórház kerületi közjegyzőjéhez egy nyilatkozatért, hogy nincs bejegyzett élettársi kapcsolatom. Ez két-három ezer forint. Utána tudjuk intézni az anyakönyvet.

20-30 ezer forint az, hogy ha bejegyezteted az élettársi kapcsolatod.

Remélem tudtam segíteni, ez friss információ, mert múlt héten csináltattuk az apaságit.

szia

32 hetes km.

2010. júl. 14. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!