Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért romlik megy annyi...

Miért romlik megy annyi kapcsolat? Ténylég nincs örök szeretet boldogság?

Figyelt kérdés
2011. okt. 17. 18:33
 1/9 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem (az is) a baj, hogy nagyon sokan belekényelmesednek a kapcsolataikba. Mármint az elején mindent megtesznek, kompromisszumok, apró kedvességek a másiknak, aztán egy idő után 'egyértelműnek' tekintik, hogy a másik ott van nekik, így semmi sem tesznek meg a másikért már. Másrészt, az emberek változhatnak, ahogy az körülményeik is, már nem értik meg úgy egymást, mint régen, mert más élethelyzetbe kerülnek, más foglalkoztatja őket, és máris nem tudnak úgy elbeszélgetni együtt, mint régen.
2011. okt. 17. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Igen, szerintem is ez az egyik ok. Sok oka sajnos. Én úgy vagyok vele, hogy ami egyszer elkezdődik annak egyszer vége is kell lennie.
2011. okt. 17. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
84%

1.mert mindenki azt hiszi, hogy ha valakibe beleszeret, akkor az az érzés örökké tart. nincs rózsaszín köd életed végéig! egy idő után elmúlik, bár attól még maradhatsz szerelmes, de előtűnnek a hibák, rigolyák, amik egyre inkább zavarni fognak (zoknit széthagy, válogatós, mittudomén). a titok az hogy szereted-e annyira, hogy tolerálni tudod ezt.

2. az mind szép és jó, ha benne vagy abban a 0,000000000001%ban, aki megtalálja a tökéletes párját, aki úgy fogad el téged ahogy vagy. de a legtöbbször ilyen nincs, valamekkora mértékben muszáj megváltoznod, alkalmazkodnod a partneredhez, amire kevesen hajlandóak- mindenki a másiktól várja el hogy ő adja fel az elveit, nézeteit, és inkább szakítanak, mert makacsok ahhoz hogy megváltozzanak.

2011. okt. 17. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

A leggyakoribb ok az elégtelen kommunikáció. Ez a táptalaja az ún. megszokásnak, elkényelmesedésnek, ellaposodásnak.

Az igazi gond nem is az, hogy egy kapcsolatban felüti fejét a "rutin", hanem az, ha ezt nem tudják a felek megfelelően kezelni. Egy párkapcsolatnak nem a mítoszokra kellene épülnie, hogy örök boldogság és "forevör láv" lobogás, hanem az egyes stációkat el kellene fogadni és képesnek lenni megújulni. A lobogásból szeretet lesz, a szeretetből még mélyebb szeretet és összetartozás. Az persze intelligencia és vérmérséklet kérdése, hogy azért, mert megszokások vannak egy kapcsolatban, akkor sokan inkább kukába dobják, mintsem állhatatosan élnének és tudomásul vennék, hogy vannak hullámvölgyek is egy kapcsolatban. Ajánlom ezt a cikket elolvasni:

[link]


Itt szó van a mítoszoktól a realitáson át mindenről.

2011. okt. 17. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
szerintem igen ez így van,ahogy a legelső mondja de aki nagyon szeret valakit bárhogyan, és nagyon fontosnak találja hogy a lehető legtöbb időt töltse vele.Az ne így próbáljon meg élni,hanem figyeljen oda a kis apró kedvességekre is.Én legalább is így képzelem el az életemet.
2011. okt. 17. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 ava87 ***** válasza:
Én is úgy tapasztalom, hogy a legtöbbször a kommunikáció hiánya, vagy a nem megfelelő kommunikáció a problémák oka. Sokan nem mondják meg, ha valamit szeretnének, vagy éppen nem szeretnének, aztán amikor (minő csoda) magától nem oldódik meg valami, akkor robbannak. Vagy a másik, hogy nem megfelelően fejezik ki azt, amit szeretnének/nem szeretnének. Ha ez folyamatosan így van, abból előbb-utóbb baj lesz.
2011. okt. 17. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Hát én ezt most a házasságokra értem, amik huzamosabb idő után mentek tönkre: anyagiak. Akiknek anyagi problémákból való konfliktus miatt mentek szét a szülei, vagy esetleg aki maga élte ezt ár, tudja miről beszélek.
2011. okt. 17. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

de van örök szeretet és boldogság!!

szerintem azért megy tönkre annyi kapcsolat, mert nem fogják fel az emberek, hogy folyamatosan változik mindenki...5-10-20 év múlva már nem ugyanaz az ember a párod sem belsőre, sem külsőre, mint akibe egykor beleszerettél... ezt először is fel kéne végre fogni, aztán elfogadni...és arra törekedni, hogy folyamatosan fent tudják tartani a szeretet egymás közt a párok (el kell tudni fogadni azt is, hogy a kezdeti pár hónapos izzás, az elmúlik mindig, tehát emiatt nem érdemes folyton újabb és újabb kapcsolatba ugrálgatni, azt remélve na az majd végig bizsergéses izzás lesz)...sokat, nyíltan és őszintén beszélgetni, ne legyenek tabuk egymás előtt, tisztelni és becsülni egymást...és jóban-rosszban egyaránt fogni egymás kezét... persze egy jó párkapcsolathoz, kivétel nélkül MINDIG 2 EMBER IGYEKEZETE KELL!!!

2011. okt. 18. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Idő kell ahhoz, hogy kiderüljön, hogy valaki milyen.
2022. aug. 9. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!