Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a különbség szerelem és...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a különbség szerelem és szeretet között? Igaz lehet, hogy szerelem csak a kapcsolat elején van, amikor még annyira nem ismerjük egymást?

Figyelt kérdés
Én személy szerint csak akkor tudok vkibe beleszeretni szerelemmel, amikor már tudom hogy milyen jól érzem magam a társaságában, és érzem hogy ő kell nekem. Barátommal beszélgettünk erről, ő meg azt vallja hogy első látásra beleszeretünk vkibe (mint pl. amikor meglátunk egy ruhát és " beleszeretünk"), aztán mikor megismerjük vagy megszeretjük vagy nem.
2011. aug. 10. 15:25
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem:


Szerelem és szeretet közt igen nagy különbség van.

Szeretni szimpla szeretettel barátokat is lehet.

Szerelemmel olyat lehet, akivel az életed akarod leélni. Számomra az a jó kapcsolat, ahol a szerelem, az egymás iránti vonzódás, nem csak a kapcsolat elején van meg, persze ezen sokat kell dolgozni, mindkét félnek.


22/L

2011. aug. 10. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia :) A legnagyobb szerelem a kapcsolat elején van ez tény. De utána is van csak már nem olyan lángoló, de még szerelem. Csak sokan nem ismerik fel és becsapják magukat. Szerintem ha egyszer szeretsz/ szerettél valakit az nem tud elmúlni.
2011. aug. 10. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
2. ez nem teljesen így van ugyanis igazán szerelmes csak abba lehetsz akit ismersz vagyis a kapcsolat elején csak vonzódsz,aztán idővel válik szerelemmé,én 2 éve vagyok a párommal és egyre jobban szerelmes vagyok,azt szokták mondani hogy a szerelem elmúlik és marad a szeretet de ez nem igaz mindig,ha megtaláltad akit neked szántak akkor életed végéig szerelmes leszel :)
2011. aug. 10. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Első: Igen én is így gondolom. Ugyanezt gondolom. Volt már kapcsolatom ami azért mert tönkre mert csak barátilag szeretett, nem volt belém szerelmes. De még az elején sem.
2011. aug. 10. 15:46
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez meg annyira egyén függő, hogy kár róla vitát nyitni (ez a válaszadóknak szólt). Kinek mit jelent a szerelem. Mégis ki tudhatja ezt 100%-osan? Nincs ezekre pontos recept. Ki a lángoló érzelmeket, vonzódást hívja annak (amiben van valami, keressetek rá a google-ban hogy mi a szerelem "hivatalosan", biokémia), ki pedig azt hogy megismertél valakit, együtt átéltetek sok mindent, és ezért kötődsz hozzá, és szereted. Én például nem filózok ezen. Szeretem a párom és kész. Nekem ő kell, és más nem nagyon izgat. Teszek rá, hogy ez mások szerint miféle érzés:D Nekem jött már az úgynevezett szerelem az első pillanatban is, meg jött már a sokadikban is. Többnyire később jön, sokszor nem esik le a 20 fillér elsőre:D
2011. aug. 10. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
érdekes...
2011. aug. 10. 15:52
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Utolsó!


Teljesen igazad van! A lényeg az, hogy érzi az ember amit érez, vagy nem érzi.

2011. aug. 10. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerelmen sokan mást és mást értenek. Szerintem a kapcsolat elején ritkán van szerelem. Az még csal erős vonzódás, egy ideál kivetítése a másikra, amikor még nem látjuk a hibáit, nem tudunk racionálisan gondolkozni, szóval a rózsaszín köd.

Nekem azután jön csak a szerelem, ami a szeretetnek egy nagyon erős formája, mikor testileg, lelkileg össze akarok tartozni a másikkal, úgy érzem, ő a részem, a másik felem, vele akarom leélni, megosztani az életem, amikor már tisztán látom és mégis szeretem úgy, ahogy van.

2011. aug. 10. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
"Az még csal erős vonzódás"= csak erős vonzódás
2011. aug. 10. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!