Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A bátyám elképesztő mértékben...

A bátyám elképesztő mértékben rajong a katonákért és a katonaságért, már-már káros mértékben. Hogyan lehetne leszoktatni arról, hogy istenítse a katonaságot?

Figyelt kérdés
2011. okt. 19. 08:46
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Miért kellene leszoktatni? Egy ismerősöm meg a számokért rajongott, könyvelő lett belőle. Lehetne katona is akár.
2011. okt. 19. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Lődd agyon egy játék AK47-el. Viccet félre téve tényleg lehet vmi a családotokban, mert az látszik, hogy a bátyád betegesen vonzódik a katonasághoz, a vele járó erőhöz, ahhoz, hogy uralkodni tud mások felett, rájuk tudja kényszeríteni az akaratát a katonaság segítségével. És te is látványosan megpróbálod őrá kényszeríteni az akaratodat, uralkodni felette, döntést hozni helyette, érvényesíteni vele szemben a te igazságodat.
2011. okt. 19. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
sehogy és ne is akard! ez magánügy. vagy kinövi idővel, vagy megmarad. ha megmarad, akkor talán ez lesz a munkája, de ha nem, akkor hobbi szinten érdekelni fogja. makettezés, gyűjtés, könyvek, fotók, filmek, bemutatók stb. ez egy teljesen normális dolog, nincs joga beleszólni senkinek sem
2011. okt. 19. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én a mozdonyokért, vonatokért rajongok! Járok fotózni, nosztalgia kirándulásokra, könyveket vásárolok ezzel a témával kapcsolatban! Ez is beteges akkor!
2011. okt. 19. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
A vonatok nem ölnek meg senkit sem (illetve nem szándékosan) míg a katonaság egyértelműen a háborúért van, a gyilkolásért. Más hobbi esetében semmi bajom nem lenne, de szerintem ez nem összeegyeztethető egy normális, jó emberrel. Ezért van a kérdés, és nem azért, mert uralkodni szeretnék bárkin is, csak meg akarom óvni az erkölcsi zülléstől.
2011. okt. 19. 20:27
 6/9 anonim ***** válasza:
Én is szeretem a katonai járműveket, fegyvereket, rengeteg könyvet szereztem be ezzel kapcsolatban! Nekem is a katonaság a hobbim, még sem érzem magam erkölcsileg züllöttnek! Pl. ma is láttam egy katonai darus Zilt és le is fényképeztem! :)
2011. okt. 19. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Meséld el neki, hogy akik háborúban részt vettek és embert is öltek, olyan sokk éri őket, hogy éjszaka félnek elaludni, ezért felborul az időérzékük, rosszabb esetben pszichiátrián kötnek ki, de sokan lesznek öngyilkosok is. Pont most mondta, egy ismerősünk, hogy valakije Koszovóban szolgált és most állapítottak meg nála személyiség zavart. Meg hülye dolog kőolajért vagy más értéktelen dologért megöletnie magát.
2011. okt. 20. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Gondolj rá úgy, hogy nem a gyilkolásért van a katonaság, hanem hogy megvédjen téged, ha megtámad az ellenség. Békeidőben is a lakosságért dolgoznak, pl. árvíznél hordják a homokzsákot, stb.

Különben bátyádnak be kéne állnia a seregbe, az egyik lehetőség az, hogy igazi elkötelezett katona lesz belőle és megtalálta élete értelmét, a másik meg az, hogy kiábrándul, mert közelről semmi nem olyan, mint amilyennek messziről nézve idealizáljuk. Ha meg nem akar beállni, csak hobbi neki a dolog, akkor mi a baj? Én is ismerek olyat, aki pl. odavan a világháborúért történelmi szemszögből, de eszébe nem jutna gyilkolászni.

2011. okt. 20. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Hmmm, ezekben van valami....:)
2011. okt. 20. 10:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!