Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lustaságról hogyan lehet...

Lustaságról hogyan lehet leszoktatni valakit? Vagy fogadjam el olyannak amilyen?

Figyelt kérdés
A férjem szinte semmit nem segít nekem, legtöbbször még a kerti munkát is én végzem a házimunka mellett. Dolgozni nem szeret, csak olyan helyen ahol jól érzi magát, de sajnos most nem ilyen a munkahelye. Én elnézem neki, de úgy érzem, hogy ez nem jó így. Veszekedni nem akarok vele, ha elbeszélgetek vele - nem használ, nem tudom hogy mit tegyek, hogy megváltozzon. Egyébként rendes férfi, nem iszik, nem nőzik, szeret engem, jól megvagyunk. Mit is tehetnék?
2011. szept. 8. 13:45
 1/9 anonim ***** válasza:
Ne csináld meg ha megunja majd megcsinálja. ;)
2011. szept. 8. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
nem fog megváltozni,kényelmes neki a helyzet.
2011. szept. 8. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha tudsz hozzá mosolyogni, hajrá. Ha nem, akkor bele fogsz betegedni.
2011. szept. 8. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Igy is eléggé tökéletes a mai vilàgban ennyi gyengéje neki is lehet. Puszilgasd meg és óvatosan vezesd bele a munkàba anélkül, hogy észrevenné.
2011. szept. 8. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk pl. nagyon jó a kapcsolatunk,sokat kommunikálunk,de ő sem akar semmit csinálni itthon.Pedig nekem még 2 pici gyerekem is van.

Persze,hogy nem jutok előrébb semmiben.

Én a tegnapi nap csináltam egy táblázatot,ki melyik nap mit csinál(mosogatás,porszívózás,stb.).Meglepően jól vette az első akadályt,remélem meg is tartja és a rá osztott napokon meg is csinálja a feladatát.

Persze ezt nem úgy kell elképzelni,hogy hétfőtől péntekig nyúzom a házimunkával és a gyerekekkel,hanem a 7 napból 3 napon ő csinálja amit kiírtam neki.

2011. szept. 8. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Vannak erre ügyes női praktikák, mondok egy példát: ültök a tévé előtt, ő megszólal: "Úgy innék egy sört." Erre te ne pattanj fel, ne kezdj veszekedni, hanem válaszolj kedvesen: "Remek ötlet, hozzál nekem is!"

Vagy máskor:"Drágám, te sokkal erősebb vagy mint én. Megtennéd, hogy elhúzod az ágyat és felporszívózol mögötte, míg én mosogatok?" A lényeg, hogy kedves legyél.

2011. szept. 8. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én barátom gyűlöl takarítani, de én meg utálok mások után szolgaként pakolni, szóval kigyűjtögettem mi az amiért hajlandó ezt-azt megcsinálni.

Pl gumicukor, csoki (ez még a kiskutyaeffektes jutifalatos része dee..:D) vagy azt mondom, átmegyek hozzá késő este is egyedül szexi cuccban, ha addigra lecseréli az ágyneműt és felporszívóz, továbbá őneki az a baja, hogy papucsnak érzi magát, de ha segítek pl, akkor megcsinálja, mert akkor ketten csináljuk és akkor nem papucs. Bízd rá azokat, amik őt is zavarják - pl büdös vécé, dzsuvás fürdőszoba, vagy ne moss rá, előbb utóbb nincs mit felvennie - minden másban pedig vmi praktikával... A "nincs szex amíg..." kezdetű történet is beválhat, de azt jobb vmi szexis cuccban csinálni, mondjuk tangában állsz neki az orra előtt port törölgetni, és direkt ilyen szexis beállásban, és ha rimánkodj, hogy jaaaj most épp szexelhetnénk is, ha hamar végeznék... stb...

Egy próbát megér. Ha semmi, akkor halott ügy.

2011. szept. 8. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha nem tudod rávenni semmire, inkább hagyd ott. Hidd el ahogy telnek az évek, csak felerősödik ez a szokása, és SEMMIRE nem lesz hajlandó ha Ő nem akarja. Beleszokik a kényelmes életbe, hogy te úgyis megcsinálod a dolgokat.

Tapasztalatból írok apám ilyen, ő is rendes amúgy, de undorodom tőle mégis, nem tudok felnézni rá emiatt.

2011. szept. 8. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Miért van ennyi link lusta pasi??? Szeretnek élősködni:P

Nem rendes, hanem simlis, mert kihasznál!

2011. szept. 8. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!