Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megváltozhat valaki ennyire...

Megváltozhat valaki ennyire egyik pillanatról a másikra, vagy valójában csak megjátszotta magát (vagy most színészkedik)?

Figyelt kérdés

Egy évig voltam együtt a párommal, de már kb. 2,5 és fél éve ismertük egymást, amikor véget ért a kapcsolatunk. Egész ismeretségünk alatt nagyon is érettnek és megfontoltnak tűnt korához (23) képest. Nagyon kitartóan és sokáig „udvarolt” (ha lehet még ilyet mondani ebben a korban) és a kapcsolatunk alatt is igazi felnőtt férfihez méltóan viselkedett. Egyáltalán nem volt az a tipikus jókisfiú, egyszerűen csak normális volt, megbízható, értelmes, férfias. Azt mondta, az elején többek közt az tetszett meg bennem neki, hogy nem az a tipikus, éretlen, buta liba vagyok, lehet velem értelmesen beszélgetni, nem vagyok az a vihorászós, jópofizós kislány. Nagyon szerettük egymást és jó barátok is voltunk. Aztán valami történt 1 év együttjárás után: egyik nap még minden a legnagyobb rendben volt, dúlt a szerelem, aztán másnap elhagyott szinte magyarázat nélkül. Teljesen kicsinált, pedig állítólag nagyon szeretett és ezt éreztem is, még a szakítás előtti napon is ezt mutatta. A szakításunk után teljesen kifordult önmagából: Szinte rögtön összejött egy ilyen buta, vihorászós ,jópofizós éretlen csitrivel, akit korábban nevetségesnek és szánalmasnak talált. Úgy viselkedik, mint egy 14 éves KISLÁNY. Azt a stílust vette fel, amin korábban gúnyolódott. A Facebookon posztolgatnak egymásnak a barátnőjével reggeltől estig, olyanokat ír, mond és tesz, mintha nem is Ő lenne. Semmi férfiasság nem maradt benne. Néhány közös ismerős szerint is hülyét csinál magából. Szerintük egyébként azért hagyott el engem, mert megijedt az elkötelezettségtől és kalandokra vágyott, de ők sem értik ezt a nagy változást. Egyértelmű, hogy Ő már nem az, aki volt, és ennek már 4,5 hónapja. Mostmár azt sem tudom, kivel osztottam meg az életem 1 évig. Fogalmam sincs, hogy változhat meg valaki ennyire egyik pillanatról a másikra, és vajon mi váltotta ki ezt a változást. Arra is gondoltam, hogy talán sohasem adta önmagát, talán végig megjátszotta magát, azt viszont nem tudom, erre mi oka lett volna. Vagy most nem adja magát? Mi történhetett, mit gondoltok, normális ez 23 évesen?

Már nem vagyok belé szerelmes, de nyilván nem hagy hidegen, hisz sokáig része volt az életemnek. Szeretném megérteni, mi történhetett vele, miért fordult ki ennyire magából és vajon melyik lehet a valódi énje.


2011. okt. 20. 21:10
 1/9 anonim válasza:
85%

Magamból kiindulva én is iylen vagyok, képes vagyok olyan személyiségjegyeket felvenni, amilyen a páromé.


Ha egy komolyabb lánnyal vagyok és is komolyabb vagyok, ha egy nevetgélős hülyülős csajjal, akkor én is olyan vagyok.


Nem nagy cucc.

2011. okt. 20. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
54%
Ez rám is jellemző amit az első kommentelő írt.Gondolom a volt barátod is ilyen, jó ember ismerő tudja mi kell a másiknak és ennyi.Persze attól még Ő is jól érzi magát, csak gondolom most váltott egy másik nőre.Örülj a vele együtt töltött időnek nem sok ilyet fogsz találni.Csak hát ugye ebbe az a tré hogy te teljesen szerelmes voltál Ő meg lehet hogy idő közben már másra vágyott és ezért hagyott ott.
2011. okt. 20. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
49%

" Arra is gondoltam, hogy talán sohasem adta önmagát, talán végig megjátszotta magát".


Ez így van!Amikor valaki megmondja,hogy milyen párra NEM vágyik,na pontosan OLYANRA vágyik titkon...Veled 1évig bírta az elvárásai alapján te megfeleltél neki,meg másoknak is biztos megfelelnél,de neki nem csak a megfelelt kellett!Valószínűleg egy ilyen kis jópofizós kislány mellett kiéli magát és megkapja amit akar.


Egyébként sajnos 10ből 8 emberr azt mondjuk,hogy jópofizós,buta vihorázós kis ribi-de közben még pár mondatnál többet nem beszéltünk velük.Ettől függetlenül tényleg az lehet...De hát kinek a pap,kinek a papné.


Ha megnéznéd,hogy nekem milyen pasijaim voltak,hát komolyan én szégyenlem magam miattuk így évek múltán.Ennyi.


Szerintem már ne filózz ezeken a dolgokon.Majd találsz jobb férfit!

2011. okt. 20. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Teljesen igazatok van abban, hogy a jó emberismerő tudja, mi kell a másiknak, és persze, hogy nem baj, ha ehhez alkalmazkodik is. Ha viszont az ember az egyik kapcsolatában "fekete", a másikban meg "fehér"( ti gondolom nem ilyenek vagytok, de a volt páromnál ez a helyzet), akkor az egyikben szerintem nem őszinte. Én is alkalmazkodom a körülöttem lévőkhöz, de azért megvan a magam kialakult személyisége, aminek az alapjait senki kedvéért nem tudnám feladni úgy, hogy közben önmagam maradhassak.

Egyébként megbecsülöm a vele töltött időt, de azért remélem, hogy nem találok több hozzá hasonlót, mert amit átéltem miatta, azt nem kívánom senkinek.

Az utolsó válaszolónak üzenem, hogy valahol én is szégyellem magam miatta... Meg persze amiatt is,hogy nem vettem észre, mi van a mézes-mázos felszín alatt.

2011. okt. 20. 21:36
 5/9 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező, sose bánd azt, ami megtörtént. Utólag ne gondolj arra, hogy minek is voltál vele, mert akkor azt egy jó döntésnek tartottad. És ez a lényeg.

A megváltozott személyiségével kapcsolatban pedig az nem képzelhető el, hogy a személyiségének alapjai az új párkapcsolatában is megmaradtak, csak azt te/ti már nem látjátok, hiszen nem láttok bele úgy a kapcsolatába? Az is lehet, hogy csak a felszínen változott meg, ami amúgy is képlékeny része a személyiségünknek, ami alkalmazkodik az új emberekhez és helyzetekhez. Lehet, hogy valójában ugyanaz maradt, csak a kapcsolathoz való hozzáállása változott meg, mert az új partnerrel ezek a dolgok "megvalósíthatóak". Csak ezt te már nem láthatod.

Szerintem a legjobb amit tehetsz, hogy próbálsz nem törődni vele, és elfogadni, hogy most mással boldog; de ez még nem jelenti azt, hogy neked hazudott, amikor azt mondta szeret és komolyan gondolja veled, vagy képmutató lett volna. Ha pedig mégis csak egy álarc volt, akkor gondolj arra, hogy miattad vette fel ezt az álarcot, mert neked akart megfelelni :)

23L

2011. okt. 20. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Valószínű annak a barátnődnek volt igaza, aki azt mondta, hogy megijedt a felelősségtől. Egy 23 éves fiú még nagyon gyerek lehet. Biztos vagyok benne, hogy szeretett téged, de ez a nagy komolyság végül is nyomaszthatta. Miért ne lehetne felszabadult egy 22-23 éves fiú. Hát, a fiatalon induló szerelmek nem tartanak a sírig, ez sajnos gyakran előfordul. Ne bánd. Tartsd meg ami szép volt, a tüskéket a szívedben meg engedd el.
2011. okt. 21. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Hát 22-23 évesen már ideje komolyodni, és nem vihorászni, nem 16 éves... Szerintem egyszerűen nincs kiforrott személyisége, olyan, amit az aktuális partner látni szeretne. Az, hogy ilyen váratlanul kifordult magából és faképnél hagyott, megmutatja, milyen is valójában. Nem tud kötődni, érzelmei felszínesek, elveihez nem tartja magát, vagy nincsenek is. Nem a "fiatalság" itt a gond, hanem az egész személyisége, nem hiszem, hogy akár 10 év múlva kitartó, hű társ válhat belőle. Én egy ilyennel házasodtam, pedig ismertem az előéletét, és én is bedőltem a felém mutatott nagy szerlemnek.Teltek az évek, megunt, megunta azt az életet, amit eddig élt, mint előttem a barátnőit. Neki ez nem fáj, nem is érti, mi az a szeretet, kötődés. Megunta, megunta a gyereknevelést is, nem érdekli semmi, ő MÁST akar, aztán már bőven túl van a 30-on. Sose sajnáld, nem hiszem, hogy ezen változtatni lehet, itt egy rész hiányzik az agyból :).
2011. okt. 21. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A kérdésedre a válasz: igen, de csak patológiás esetben. tehát mindig csak negatív irányban. Egyik pillanatról a másikra jobbá lenni nem lehet, mert az egy hosszú folyamat - és kemény lelkki munka - része.


Rosszabbá lehet, rengeteg súlyos lelki betegség tünete az egyik pillnatról a másikra történő drasztikus változás - természetesen negatív irányban.


Tehát jól látod magad is: megjátszotta magát, aztán megunta a szerepet és most váltani akar.

2011. okt. 24. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Sok ilyen ember van ,és általában nagyon sikeresek is. Olyanok mint a kaméleon ,mindenhová be tudnak illeszkedni ha érdekük azt kívánja tökéletesen azt nyújtják amit a másik elvár. Kérdés meddig bírják egy helyen ,mert lételemük a változatosság.Nőknél is nagyon sikeresek, csak előbb utóbb továbbállnak . Felfedni valódi kilétüket szinte lehetetlen, mert saját maguk sem ismerik a valódi személyiségüket.
2011. okt. 24. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!