Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Generációról generációra...

Generációról generációra halmozódott fel a családi vagyonotok? Szóval több tíz vagy száz év alatt sikerült elérni ezt a szintet vagy egyszerre?

Figyelt kérdés
Beleértve a földterületeket ,ingatlanokat, készpénzt, vállalkozást.
2011. okt. 23. 13:02
 1/7 anonim ***** válasza:
Nálunk mindenért a szüleim dolgoztak meg, teljesen a nulláról kezdve. És a családunkra általában ez a jellemző.
2011. okt. 23. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nálunk is a szüleim dolgoztak meg szinte mindenért. Bár anyám kapott egy saját házat 19 évesen, ott éltünk mi is sokáig. Apám viszont egy fillér tnem örökölt, mivel volt kb 50ezer Ft öröksége, azt meg odaadta az alkoholista nagynénémnek. -.-

Most a szüleimnek több háza, földterülete van, azonban ennek mi, gyerekek nem nagyon fogjuk hasznát látni. Egy kis kezdő tőkét kaptam az egyetem mellé a szüleimtől, azonban ez éppen, hogy az egyetem utáni életem elkezdéséhez lesz elég, albérlet kereséséhez, ilyenek (kaució stb). Szóval túlzásba nekünk sem viszik a szüleink, inkább maguknak tartogatják a bankszámlán, mondván, "mi lesz, ha mi nem gondozzuk őket öreg korukban".

2011. okt. 23. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
92%
Az utóbbi 100 évben? Gondolkozz már! Itt, és Európa többi országában (főleg keleten) az utóbbi 100 évben elvettek mindent. Aki túlélte a háborúkat, munkatáborokat, 56-ot (ünnepeljünk), az kezdhetett elölről mindent. Sok ilyen életsorsot ismerek. Olyanokat nem, akiknek száz éve mindenük megmaradt. Azt nem is értem, hogyan lehetséges. De kifejthetnék itt pl.
2011. okt. 23. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

HAlmozódott,aztán mindent elvettek a kommunisták.

házakat,földet, ékszert, bútort....

tehát a nagyszüleim megint a nulláról indultak

azért nem panaszkodom,a gyerekeimnek már van mit örökölni,sőt már kaptak lakást,autót indulásnak.

2011. okt. 23. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Anyukám kapart össze mindent.
2011. okt. 23. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Édesapám teremtett elő mindent.
2011. okt. 23. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nagyszüleim kezdték a háború után azzal, hogy egyetemre mehettek.
2011. okt. 23. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!