Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Létezik, hogy elírták a...

Létezik, hogy elírták a születési és halálozási dátumát?

Figyelt kérdés
Meghalt valakim, és megkerestema temetőben. Az irodában stimmelt minden adat, és megmondták, hogy hol találom meg pontosan. Odamentem, és a sírkőn több név is volt. De az Övé csak egyszer (vagy lehet, hogy kétszer, de a másik illető sokkal régebben hunyt el). Az Ő születési és halálozási dátuma viszont 1-1 évvel el volt írva. Létezik, hogy nem Őt találtam meg? Vagy él még, csak vmi miatt halottnak kellett nyilvánítani? Örülnék ha még élne...:(
2011. okt. 23. 15:30
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
De az Övé csak egyszer (vagy lehet, hogy kétszer, de a másik illető sokkal régebben hunyt el) ezt a mondatot magyarázza el vki mert nem vágom
2011. okt. 23. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
80%

Aki a sírkövet faragta, elírta a dátumokat. Ilyen volt már nálunk is. Amikor reklamáltunk, utánanézett, igazat adott, és fel is ajánlotta, hogy készít másik sírkövet, de arra már (temetésig) nem volt idő.

A te esetedben, ha jól értem, nemzedékekre visszamenő a sírkő (ezért fordulhat rajta elő ugyanaz a név többször = több ember), azt viszont ilyen jellegű hiba miatt szerintem egyáltalán nem szokták "újra-írni".

2011. okt. 23. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
43%
Előfordulhat, b*zdki a patáriát.
2011. okt. 23. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az egyik rokonnak már rávésték a 19-et a halál időpontjához a sírkőre (a férje már előbb meghalt, és szerintem sokan szerették volna, ha minél hamarabb meghal ő is), de ő csak 2006-ban halt meg. Alkoholos filccel írták rá neki, úgyhogy az szerepel nála, hogy 1913-192006.
2016. nov. 3. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!