Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Létezik olyan, hogy valaki...

Létezik olyan, hogy valaki semmilyen munkát nem tud elsajátítani és mindenre alkalmatlan?

Figyelt kérdés
Biztos ,hogy kissé alul is értékelem magam.32 éves vagyok és úgy érzem nem tudnék semmilyen munkát megtanulni mert butának érzem magam.2 szakmám van és az érettségi és a két szakmát is a szülők befolyásolására választottam.Nem is mertem egyikbe sem dolizni mert én voltam a legrosszabb gyaksziból.Végül szalag mellé mentem dolgozni ott meg nem tudtam fölvenni a tempót és lassú voltam és hiába koncentráltam nem vettem észre sokszor a szalagon a hibás cuccokat.Azzal vígasztaltak,hogy nem mindenki alkalmas szalagmunkára.Apukám és nagymamám is kicsit lassított felvétel volt.Majd lett két gyerkőcöm akiket állítólag szépen nevelek de munka és teljesítés terén kudarcos vagyok.Van esélyem szerintetek valamikor dolgozni menni?Kudarcos vagyok munka terén.Rossz az önismeretem?Hogyan előzzem meg a további kudarcokat?Hogyan teszteljem le,hogy mihez vagyok hülye és mihez nem?
2011. okt. 26. 15:24
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Párom szerint alulértékelem magam és nem vagyok buta.Mit tegyek,hogy még okosabb legyek?
2011. okt. 26. 15:25
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Tessék, pl gyerekekkel tudnál dolgozni. Babaysitter, óvónő, gyerekmegörzőben (pl. a Kikákban is van) is tudnál dolgozni.
2011. okt. 26. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az a bajod, hogy kevés az önbizalmad. Párom is ilyen, nagyon lekicsinyli magát. Ő sem lenne jó gyors munkára, neki meg a keze remeg. De találtunk olyan munkát, amit el tud végezni, sikerélménye is lehet, igaz nem a fizetésében.

Neked is még az is rátesz, hogy nem dolgozol. Előre kell nézned és nem szabad a fejedbe engedni a pesszimista gondolatokat. Ne úgy menj el állásügybe, hogy úgysem sikerül, ha valahol munkába állsz, ne magyarázd be magadnak, hogy szerencsétlen vagy, mert bevonzod a bajt. Ajánlom neked Andrew Matthews - Hallgass a szívedre művét. Netről sok helyről letöltheted, ha most van egy kis szabadidőd, olvasgasd! Hasznos olvasmány a helyzetedben!

2011. okt. 26. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
72%

Mindenki jó valamiben.

Amúgy nekem úgy tűnik, hogy se butaságról, se tehetségtelenségről nincs szó. Én úgy hivnám lustaság, ami ezzel a két szóval van kimagyarázva olyan szinten, hogy már Te magad is kezded elhinni.

Így még sajnálnak is.

Bocs, nem bántásnak szánom, de nekem ezt mutatják a soraid.

2011. okt. 26. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
A leírtakból ítélve te teljesen értelmes ember vagy. Inkább az önbizalomhiánnyal vannak gondok. Ebben igaza van apárodnak. Nem mindenki tud szalag mellett dolgozni. Inkább olyan foglalkozás kellene neked, ami nem monoton és nem kell hozzá feszült koncentráció. Ezt te tudod mi az ami megy neked, lehet hogy a gyerekekkel jól kijönnél?
2011. okt. 26. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Ajánlom figyelmedbe ezt a filmet:


Komolytalan komornyik --> a sztorit nem mesélem el, mert nem akarom lelőni a poénját. Minden esetre szerintem meglátod benne a lényeget, amiért ajánlottam. :)))

2011. okt. 26. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem biztos, hogy Te kevés vagy, lehet, hogy inkább sok ehhez a társadalomhoz. És hát amikor megkérdeznek valakit, hogy mi szeretne lenni, csak és kizárólag a társadalom, a civilizáció, az emberiség palettájáról választhat. Lehet, hogy semmi, amivel eddigi életed alatt találkoztál, nem nyűgözött le annyira, hogy hivatásodnak érezd. (Tudok olyat, aki pont emiatt még közel a 40-hez sem tudja, hogy "mi is akar lenni".) Ne csüggedj, járj nyitott szemmel, hátha rálelsz életed hivatására.
2011. okt. 26. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Nem vagyok lusta!Kikérem magamnak!Még a környezetem sem tart lustának még szeretem is ha mozgatva vagyok.Egy csomó nyarat végignapszámoztam!Kikérem magamnak ezt a megjegyzést!
2011. okt. 26. 15:48
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
A szükség nagy Úr!Ha kell úgyis dolgozni fogsz!
2011. okt. 26. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Mi a hobbid?Mihez van jó képességed?Biztos van ilyen, azon a területen kellene próbálni dolgozni is.

Nálam az a baj, hogy a fizikai munkát nem bírom, nem is szeretem, szellemire képes lennék, de ahhoz meg a sznobok diplomát kérnek.Én is a gyereknevelésben találtam meg magam leginkább.És nagyon kreatív vagyok, tehát ezen a téren is tudnék ügyeskedni, ha találnék nekem való munkát.

2011. okt. 26. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!