Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A nagymamám szerint h*lye...

A nagymamám szerint h*lye vagyok mert nem értek a gyógyszerek hatóanyagához. Mennyire vagytok tisztában a rokonotok gyógyszereivel?

Figyelt kérdés
Sok féle gyógyszert szed: nyugtató, vízhajtó, vérnyomáscsökkentő, gyomorvédő, pajzsmirigyre való, koleszterin. Ezeknek mindnek más a nagysága: 20mg, 40mg, 50 mg stb. A koleszterinre való gyógyszere 40 mg és szerinte az túl nagy dózis, ezért egy időben csak feleket szedett, aztán meg el is hagyta. Most rossz lett a vérvételi eredménye, de elvileg rendesen szedi (azt hiszi a doki) közben meg ma mondja nekem, hogy már nem tudom hány hónapja nem szedi. Én mondtam, hogy nem értek hozzá hogy minek mi a hatóanyaga, erre azt mondta hogy elég szomorú hogy ennyi idős létemre nem értek a gyógyszerekhez és kb veszekedett velem. Tényleg tudnom kellene?
2011. okt. 23. 16:35
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Ezt nagyon rosszul fogalmaztad meg, mert a mg az mértékegység ugyebár, és nem a hatóanyag. Csak azt jelöli, hogy mennyi az adott gyógyszerben a hatóanyag.

A mellékhatásokat meg nem árt elolvasni, mert pl. beveszed, és nem vagy jól, akkor azt jó tudni, hogy ilyesmit a gyógyszer okoz, vagy más bajod is van.

2011. okt. 23. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Dehogy kell tudnod. Nem vagy gyógyszerész.

Én egyedül a fájdalomcsillapítók hatóanyagait tudom, mert egyszer utánanéztem, és rájöttem, hogy amit én erősnek hittem, az valójában nagyon gyenge, és nem is értettem, hogy miért ilyen lófütty a hatása. Azóta megnézem, melyikben mi van és mennyi.

2011. okt. 23. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Az első vagyok!Szerintem az összes idős már ilyen.Kicsit labilisak!:)
2011. okt. 23. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

1. Nem kell ismerned az öszes gyógyszered pontos gyógyszertani besorolását, mert ez egy külön szakma, amit csináljon az, akit ez érdekel. Érdemes ismerned a hatóanyagot, ha van rá kapacitásod, mert többféle gyári név alatt futó készítményben lehet ugyanaz (pl. a Frontin és a Xanax ugyanazt a hatóanyagot tartalmazza). Ennek jelentősége van akkor, ha allergiás vagy egy hatóanyagra.

2. Amit a nagymamád csinál, az nem hozzáértés, hanem életveszély. Különböző gyógyszereket hatóanyag-mennyiség szempontjából összehasonlítgatni olyan, mintha azt mondanánk, hogy egy kiló almát egy kiló asztalra kell letenni. Értelmetlen. Minden hatóanyagból más mennyiség az, ami egyáltalán kivált élettani hatást (pl. 0,5mg Xanaxtól kb. annyira lennék álmos, mint 10mg Stilnoxtól), és ennek emgfelelően a dozírozás is teljesen eltérő. Sőt, egyes gyógyszereken belül is más-más beteg más-más dózist igényelhet az állapotának megfelelően. Ezt átlátni az ORVOS feladata, és önhatalmúlag, képzés nélkül belekavarni, ráadásul az orvos tudta nélkül egyszerűen életveszélyes. Ezt valahogy meg kellene értetni a nagymamával.

2011. okt. 23. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
42%
A nagyanyák, meg az anyák, meg a lányok időnként butaságokat beszélnek, csak hogy járjon a szájuk. De ahogy leírtad, a nagyi nem ugy mondta... Egyébként nem tudom mennyi idős vagy, de azért több dologgal tisztába kell lenni, az anyagok területén. Mármint hogy nagyjából mi mire való, és hogy mennyi belőle a "normális " mennyiség. A Zocor ( gondolom erről van szó) kapható 20, és 40 mg-os kiszerelésben, de a dokik akkor is a 40 mg-ost írják fel, hogy törje ketté a beteg. Ugyanis a 40-es lényegesen olcsobb, mint 2 db 20 mg-os. Csak azt ne kérdezd miért! Csak! Valszeg a csomagolás, az adalékanyag, a máz stb. teszi. A koleszterin csökkentés mindenkinek jó, nőknek meg kimondottan. Bocsáss meg, hogy leírom, de nektek kötelezően vannak zabálási, meg éhezési periódusaitok, amik felborítják a normális enzimszinteket. Ezért jó, ha néhány gyógyszer mennyiségével tisztában vagy. Hasonlóképpen a mákos tésztába is más mennyiségű lisztet, megint más mennyiségű zsírt, mákot cukrot stb. használunk.
2011. okt. 23. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!