Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A nagymamám szerint h*lye...

A nagymamám szerint h*lye vagyok mert nem értek a gyógyszerek hatóanyagához. Mennyire vagytok tisztában a rokonotok gyógyszereivel?

Figyelt kérdés
Sok féle gyógyszert szed: nyugtató, vízhajtó, vérnyomáscsökkentő, gyomorvédő, pajzsmirigyre való, koleszterin. Ezeknek mindnek más a nagysága: 20mg, 40mg, 50 mg stb. A koleszterinre való gyógyszere 40 mg és szerinte az túl nagy dózis, ezért egy időben csak feleket szedett, aztán meg el is hagyta. Most rossz lett a vérvételi eredménye, de elvileg rendesen szedi (azt hiszi a doki) közben meg ma mondja nekem, hogy már nem tudom hány hónapja nem szedi. Én mondtam, hogy nem értek hozzá hogy minek mi a hatóanyaga, erre azt mondta hogy elég szomorú hogy ennyi idős létemre nem értek a gyógyszerekhez és kb veszekedett velem. Tényleg tudnom kellene?
2011. okt. 23. 16:35
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:

Meg ti mennyire szoktátok átrágni magatokat a betegtájékoztatókon? Őszintén szólva én nem nagyon szoktam elolvasni, de úgy vagyok vele, hogy ha már megírja az orvos, akkor csak nem lehet olyan ártalmas nem?

Meg eleve ilyen esetben ha már megírj az orvos, akkor csak tisztában van vele hogy melyik gyógyszerek ütik egymást nem?

2011. okt. 23. 16:38
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha az orvos felír egy gyógyszert akkor én sem nézem a mellékhatást.szerintem az orvosnak kell tudni,milyet ír.Ha tényleg a mellékhatásokat nézném,már rég nem merném bevenni.Egy átlagos gyógyszeren is vannak elég durva mellékhatások.Tehát minek nézni.
2011. okt. 23. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Akkor kell tudnod, ha orvos vagy gyógyszerész vagy.
2011. okt. 23. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
65%
Nem vagy hülye lehet h a Mamádnak ment egy kicsit a fejére a sok gyógyszer már bocsi,az orvosnak az az érdeke h a beteg minél több és több gyógyszert szedjen.A gyógyszeripar a világ legjövedelmezőbb üzlete!!Még a prostitúciónál is nagyobb.
2011. okt. 23. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
67%
Én semennyire közöm nincs hozzá, mindenki oldja meg a saját gyógyszereit.De amúgy se kérnek ilyet, értenek hozzá, meg hallgatnak az orvosra.AMúgy Én se szoktam elolvasni, semmi érdemleges infót nem találsz benne csak a szokásosat ami egy értelmes embernek alap.És nem kell a szájába rágni.
2011. okt. 23. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
22%
Orvosra bízni magad csak a végső megoldás.
2011. okt. 23. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Hát, nagymamád már úgy látom, nincs a helyzet magaslatán...

A gyógyszerét úgy kellene szednie, ahogy az orvos rendelte.Ha úgy érzi, nem gyógyul, vissza kell mennie az orvoshoz, és megbeszélni, hogyan változtathatnának az adagon.

A betegtájékoztatót el kell olvasni, mert abban van felsorolva, milyen mellékhatások esetén mit tapasztalhat az ember.Ilyenkor valóban abba kell hagyni a gyógyszerszedést és a lehető leggyorsabban orvoshoz fordulni.

2011. okt. 23. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.


Engem egyébként ezzel a milligrammokkal zavar össze mindig. Ahogy írtam is van neki többféle nagyságú, és azt mondja hogy pl a 40 mg az sok. De én nem értem hogy ez mihez képest sok? Én szedtem 500 mg-s C vitamint is, meg 150 mg-s megfázásra valót is. Nem értem, hogy mi számít soknak. De kérdezzem meg erről az orvost vajon? Nem fog h*lyének nézni?

2011. okt. 23. 16:47
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Én nagymamám gyógyszereit ismerjük itthon mind, évek óta szedi, együtt élünk vele. Alapvetően nem kéne tudnod, de az időskori demenciával mindig egyre megbízhatatlanabb lesz, nem árt, ha megtanulod őket.

Nem a hatóanyagát, de azt nem árt tudni, hogy mi mire van legalább, a betegtájékoztatót elolvasni pedig 5 perc.

2011. okt. 23. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Nagyanyád élete is a gyógyszerei meg a betegségei körül forog.

Azért van ennyire oda, minek mi a hatóanyaga.

Szerintem ezt neked egyáltalán nem kell tudni.


A tájékoztatókat mindig átolvasom, biztos, ami biztos. Nekem legfeljebb csak fájdalomcsillapító kell fejfájásra.

A gyerekekét mindig tudom, mennyit lehet adni, mikor, mivel együtt, mire allergiás, mivel együtt nem lehet beadni, evés előtt vagy után. Mivel őket ugye én "gyógyszerezem", ha betegek, az én felelősségem, ha valami történik, de elsősorban azért, mert sose bocsájtanám meg magamnak, ha valami kárt okoznék nekik.


Egyébként ha nem muszáj, úgyse szedünk be semmit, inkább iszok gyógyteát, vagy egyéb természetes megoldást keresek. Ezekből jóval többet ismerek, hatóanyagot, összetételt, felhasználást, stb.

2011. okt. 23. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!