Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan kezeljem az anyósomat?...

Hogyan kezeljem az anyósomat? Mióta tud a létezésemről, gyűlöl, folyton bánt.6 hetes korától kezdve több, mint fél évig nem jött el megnézni a kislányomat, megkérdőjelezte, hogy a fia-e az apa, majd azt kezdte terjeszteni, hogy nem engedem be.

Figyelt kérdés
Közben telefonon zaklatott, sokat sírtam, majdnem elapadt a tejem. Most 8 hónapos a babám, és követeli, hogy vigyem el hozzá, és hagyjam ott náluk, hogy megismerje őt a kislány. Nemet mondtam, mert egyrészt a babám nagyon anyás, akit nem ismer, azzal nem marad el, kicsi még, a saját anyámra se hagyom rá. Másrészt félek, mert a férjemet sokszor veszélyeztette, leejtette, kiborította a babakocsiból, ezért a nagymamája nevelte. A férjem nem áll egyértelműen mellettem, vívódik köztem és az anyja közt, érzelmileg zsarolja. Mit tegyek?
2009. máj. 4. 10:59
 1/9 anonim ***** válasza:
93%
Ne add oda, de együtt hárman vigyétek el megmutatni, aztán ennyi. A férjednek magyarázd el, hogy nem tartozik semmivel az anyjának. Ha él a nagyanyja, akkor hozáá járjatok!
2009. máj. 4. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
17%

na hagyd ott, de az7ért mutasd meg neki... ugye szereted a kicsidet, hát a te férjed is az ő kicsija volt... és ezen nem lehet változtatni, férjed azért nem tud egyértelműen melléd állni, mert ez ANYJA, hogy veszélyeztette az már nem vet rá jó fényt az igaz, de akkor is anya ő is !!

ha úgy érzed bánt akkor beszélj vele erről, és mondd meg neki, hoyg nme akarsz risszban lenni vele . legyél okos.

ügyesen. remélem sikerül.

2009. máj. 4. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
89%

Nem tagadhatod meg tőle azt, hogy lássa az unokáját. A férjeddel együtt hármasban látogassátok meg. Talán ha férjed látja hogy viselkedik veled az anyukája könnyebben megért majd.De legyél határozott az anyósoddal szemben. Ha látja, hogy nem tud meg törni, el fog fogadni.

Csak ügyesen!

2009. máj. 4. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Valami hasonló helyzetben vagyok én is. Igaz a férjem nem vívódik, nekem ad igazat. Az anyósom ránk sem nyitja az ajtót, mások előtt megjátsza a gondos nagyit, miközben lányomat, aki 15 hónapos össz-vissz kétszer látta. Férjemnek van egy nagyobb lánya, aki 9 éves, őt mindig látogatja, az anyját felhívja etc... De én sem viszem oda a lányomat, karácsony,szülinap nála felejtős,akkor nálam meg Ő az. Pedig kapott tőlünk ebédmeghívást, köszöntöttük mindig amikor kellett, de semmire nem méltat minket,csak beszél mindefélét.

Eleinte fájt, de mostmár tojok rá. Megvan a boldogság nélküle is, és így is család vagyunk, mi hárman. Szerintem próbáld feldolgozni, elfogadni a helyzetet, és nem foglalkozni vele. Párod, ha igazán szeret melletted lesz mindenben. A kislányt ne add oda neki, Ő a Te gyermeked, és csak Te tudod igazán óvni minden gonoszságtól!!

2009. máj. 4. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nehogy oda add! Mi is ennyi idősek vagyunk, az én lányom is tiszta anyás. Csak úgy van el mással ha ott vagyok én is.

Menjen oda a nagyanyja nézze meg nálatok ha kíváncsi az unokájára, akkor amikor te is ott vagy, mert csak így tudod megóvni. A férjed pedig álljon melléd, te vagy a párja.

2009. máj. 4. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is hasonló a helyzet,de az én anyám a hunyó...ocsmány,ahogían velem viselkedett, mikor várandós voltam, a férjemet nyíltan ócsárolja mindenkinek...de én a saját kis családom mellé álltam. Ha anyám látni akarja az unokát, jöjjön és nézze meg. De el nem viheti. Az én kisfiam elvan pár órát bárkivel (dolgozom, férjem, másik mama, barátnőm szokott rá vigyázni). Azért nem viheti el mert trehány, nemtörődöm, nem tartom úgy, hogy nála biztonságban van a babám, és kész.

A gyerek érdeke az első, nem a nagyi lelke. Egyenes derékkal állj ki magad és a gyerek mellett. Te vagy az anyja, elsődlegesen te döntesz.

2009. máj. 4. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Mi az hogy követeli?! A fent leírtak után? Azért ez nem így megy.

Először is jöjjön ő, hogy a gyerek ismert környezetben legyen vele, és úgy szokja meg. Ha csak elvinnéd, és ott hagynád nem ismerkedés lenne belőle,hanem oltári bőgés, és a gyereket nem tudnád ott hagyni sehol. Nem egy batyuról van szó, amit ha leteszek ott is marad, hanem egy érző emberi lényről. Ezt a párod is beláthatja.

Szerintem teljesen normális,hogy nem akarod egyedül ott hagyni nála. Én sem tenném a helyedben.

Szerintem férjed sem vállana ekkora kockázatot...pláne, az előzmények alapján.

Mindenképpen át kell beszélnetek ahelyzetet, és együtt megállapodni abban, mihez tartjátok magatokat az anyukájával szemben. Máshogy - sértődések nélkül - nem fog menni.


Minden jót!

2009. máj. 4. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én aztán megértelek teljes mértékben!!Az én anyósom ráadásul fodrász a belvárosba,gondolhatod miket hord össze rólam.Én pl azért vagyok hibás mert védem a pár hónapos fiamat,jó mi?Ő kiakarta sajátítani a fiamat,és 2 hetesen se szó se beszéd elvitte volna ha hagyom.De nem hagytam,így rossza anya vagyok túlzottan féltem a gyereket Ő szerinte.Azt jött a nagymamai jogaival,meg fenyegetett gyám,ügyel,és elakarta vitetni a babámat,csupán bosszúból!Be kevert a gyerekorvosnál,védőnőnél is.Egy folytában megalázott,fenyegetett,zsarolt,és terrorizált!Azt mikor ezeket meg tette folyamatosan kérdőre vont,hova visszük babát,vittem-e orvoshoz,mért foltos,azt nem akarta odaadni,és beszóltak olyant adjuk ide a gyereket mi megmehetünk a merre akarunk.Apósom meg nézet csak nagyokat..

Ne hagyd magad a babádba Te parancsolsz 99%!Ha tovább szekíroz anyósod akkor irány családvédelmis!Én ezt meg tettem,és a gyámügyre is lett szólva!Üdv:Dorka

2009. máj. 4. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Hálásan köszönöm a válaszokat! Sajnos nem él a férjem nagymamája... Soha nem tagadtam meg anyósomtól, hogy lássa az unokáját, de azt mondja, hogy nem hajlandó jönni, vagy náluk, vagy sehogy, közömbös helyen sem (pl. cukrászda, Városliget, stb.) A férjem tudja, hogy milyen az anyja, mert előtte is ellenem fordult, amikor elmentünk felköszönteni a névnapján. Kidobott! Ezt a szívességet nem tenném meg neki még egyszer. Ha békén hagyna minket, boldog család lehetnénk, de a zaklatása mindig mindent felforgat. Apósom nem igazán szól bele, 30 éve már az italba menekült, súlyos alkoholista. Anyósom pedig láncdohányos. A babaszoba illata után sokkoló a lakásuk. Utolsó válaszoló: borzasztó, hogy ennyire eldurvult a helyzet, nagyon sajnálom. Szerencsére itt még nem tartunk, de köszönöm a tanácsokat, nagyon hasznos mind!
2009. máj. 5. 08:23

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!