Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek erről,...

Mi a véleményetek erről, igaz? Van rá példa a környezetedből?

Figyelt kérdés
"A szeretet mindig győz" ez igaz ,vagy csak egy nyálas kitalált áligazság?
2011. okt. 26. 13:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Jelen helyzetemben azt kell mondja,hogy egy nagy b@romság!
2011. okt. 26. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

14:04


néha én is ezt gondolom.

2011. okt. 26. 14:05
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálam is volt már rá ellenpélda. :(
2011. okt. 26. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha kölcsönös, akkor igaz, ha egyoldalú, akkor csak fájdalmat okoz.
2011. okt. 26. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos, ez még a legnagyobb szeretetre sem igaz, ha kívülről keményen fúrják :(
2011. okt. 26. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
ha kölcsönös akkor igaz lehet ha egyoldalú akkor nem.
2011. okt. 26. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyre inkább úgy gondolom, csak a kutya és ló "szeretete" ilyen. Emberre vetítve szerintem egy nyálas kitalált áligazság. Vagy egy nyálas vágyakozás kijelentéssé módosulva.
2011. okt. 26. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
"Ha kölcsönös akkor igaz". Ez is igaz, de egyszerű úgy győzni, hogy mindkét fél szívben ott a szeretet. "Szeresd felebarátodat". Igen, az életemben van erre példa nem is egy. Sokkal melósabb úgy megoldani problémákat, hogy nem kidugjuk a tüskéinket, hanem jóindulattal, megértéssel, szeretettel állunk a másikhoz. Ehhez önzetlenség szükséges és nagy tolerancia, de eredményesebb. Erre egy jó példa, hogy egy olyan család ahol nagy összetartás van és kölcsönös segítségnyújtás, sokkal könnyebben megoldják a problémákat, mint ahol marakodás van, irigység, féltékenység. Ha valamit gyűlöletből csinálsz, nem hoz hosszú távon eredményt, mert a düh felemészt, elfecsérelt energia.
2011. okt. 26. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Én meg azt mondom, hogy attól függ, mit nevezel győzelemnek. Mert ha azt várod a szeretettől, hogy bármit el tudsz vele érni, az egyrészt hülyeség, másrészt a szeretet elvileg önzetlen, tehát nem várhatsz el cserébe semmit, és ez ellent mondd azzal, hogy el akarsz érni valamit.

A szeretet amúgy is egy nagyon összetett és megfoghaltatlan dolog, definiálni is nagyon nehéz.

2011. okt. 26. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

14:12

Pont ez a bajom nekem is! :(

Első voltam

2011. okt. 26. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!