Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak a hitel a megoldás? Lent.

Csak a hitel a megoldás? Lent.

Figyelt kérdés

Sok helyen olvastam már, hogy csak hitel felvétellel tudják megvenni a párok a közös lakást, vagy az esküvőt megszervezni. Régebben úgy voltam vele, hogy soha nem akarok hitelhez folyamodni, erre most ott tartunk, hogy muszáj felvenni mert így soha nem lesz lakásunk.

A nagyobb része amit összespóroltunk az önerőből történt csak a maradék összeg sajnos nem jön össze.

Nálatok ez, hogy volt? Hogyan vágtatok bele a közös életbe?

Volt örökölt lakás?


2011. okt. 26. 16:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem tudom más hogy csinálja, de mi is ebben a helyzetben vagyunk. Én 23 éves vagyok, a párom 29, két és fél éve vagyunk albérletben. Közös jövőt tervezünk, de csak egy helyben toporgunk. Félretett pénzünk nincsen, elég nehéz is lenne az albérlet meg a számlák mellett félretenni, mivel az egyikőnk fizetése elmegy a számlákra, és akkor még egyél, ruházkodjál. Úgyhogy nincs más megoldás, mint a hitel, ha közös lakást akarunk. amit aztán nyöghetünk 20 évig. Csodás.
2011. okt. 26. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
77%
Esküvőre eszembe sem jutna hitelt felvenni, de a házra szerintem nálunk is csak hitelből lesz pénz. Persze egy részét összerakjuk majd mi is, már most is spórolunk, mert tudjuk, hogy nem két fillér egy közös fészek, de ez van. Persze majd a hitelkiválasztásnál nagyon körültekintőek leszünk, ilyen szempontból szerencsés helyzetben vagyunk, mert pénzügyet tanulok, és már dolgoztam és fogok is ilyen területen dolgozni. Én nem titulálnám egyébként a hitelt ördögtől valónak, de tény, hogy nagyon vigyázni kell, és óvatosan kell felmérnie az embernek, hogy mennyit tud fizetni, és nem szabad az ígéretes reklámoknak bedőlni, inkább több időt kell rászánni a hitelkeresésre, de nem szabad az első jónak tűnő hitelszerződést aláírni.
2011. okt. 26. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ha nem örököl az ember akkor nagyon nehéz!Mi is albérlet,félretett pénz nuku!
2011. okt. 26. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

26 vagyok a párom 29 5 é tán úgy döntöttünk hogy összeöklözünk, de felesleges albérletet fizetni mikor kb annyiba jön ki (Debrecen) egy részlet is, és akkor "egy idő után" a milyénk lesz.....és így is sokkal jobban sajátnak tudom tekinteni...Én tanulok jövedelmem nincs, ha testvére is tanuló és úgy gondoltuk nem kis lakást veszünk hanem egy nagyobbat hogy később se legyen gondunk és így ha csak rezsit kell fizetni a családnak "a kicsik" után segíteni is tudunk és nekünk is könnyebb a rezsi kifizetése...

Így lesz itt a 2. karácsonyunk és egyáltalán nem bántam meg, hogy 15 évig fizetjük, és még bőven marad mellette, tudunk félretenni....és élni egy kicsit...

2011. okt. 26. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Mi is ugyanebben a helyzetben vagyunk, a tavaly házasodtunk (lagzira volt félretett pénzünk hála Istennek), de már egy éve albérletbe vagyunk. Saját vállalkozásunk van, igy akkor veszünk ki pénzt amikor van amiből. Én mindig azt mondtam, hogy soha nem fogok hitelbe belemenni, de igy nem tudom mi lesz, mikor fogunk egy lakásravalót összegyűjteni. Félretett pénzünk kb.5000 euronk van, amihez nem szeretnénk hozzányúlni, csak sürgősség esetén.

2011. okt. 26. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Mi jelenleg albérletben vagyunk, és mellette mindkettőnk nevén fut a lakástakarék, jó eséllyel 4 év múlva összegyűlik egy önerőre való, csak ekkor veszünk majd hitelt.

Egyrészt lehet, hogy ennyi idő alatt az ország "kilábal" a hitelválságból, másrészt amíg gyűjtjük a pénzt, a bank nekünk ad kamatot, és nem nekünk kell fizetni, mint a hitelek után.

Addig meg marad az albérlet...

2011. okt. 26. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Én 21, párom 25 éves.

Idén fejeztem be a sulit és emellett is sajnos csak diák munkán voltam. Jelen esetben párom dolgozik csak, szerencsére egy biztos munkahelye van.

Én meg nehezen találok munkahelyet mert legtöbb helyen 5 év munka tapasztalat kell, de kérdem én, hogy legyen ha sehova nem vesznek fel, még csak próba időre sem.

Így jelenleg a szüleinknél lakunk, albérletbe menni nem szeretnénk, mert akkor a megspórolt pénz arra menne el.

Inkább belevágunk egy hitelbe, de legalább a ház a sajátunk.

2011. okt. 26. 16:37
 8/12 anonim ***** válasza:
Hát attól függ, mennyi hitelpénz kell a megspórolt mellé. Az sem mindegy, hogy milyen házban szeretnétek lakni, mert akkor inkább vegyetek fel egy kicsit több pénzt, de ne lakjatok ramatyuliban. Ami még nagyon fontos, hogy gyorsan szerezz munkát. Így "kellemesen" tudjátok fizetni a hitelt, viszont maradni fog pénzetek is. :) Sok sikert!
2011. okt. 26. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"Inkább belevágunk egy hitelbe, de legalább a ház a sajátunk."


Ööö, nem tudom, hogy a "ház" metaforikus volt-e és lakást kell érteni alatta, de elég fiatalkák vagytok még... ház... az igények az egekben. A legtöbben kis lakásból indulnak, és fokozatosan lépegetnek felfelé nagyobb lakásba, házba. Amúgy ha nem örökölsz, valóban ez a helyzet, hitel+20 év röghöz kötés, vagy albérlet és spórolgatás, vagy szülőkkel lakás.

2011. okt. 26. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A ház nem feltétlenül drágább mint egy városi lakás.


Aki teheti, addig spóroljon, amíg a szüleivel lakik, én most bánom, hogy nem tettem.. Havi 50-60ezret félrerakva 8-10 éven át, már megvehettem volna kp-re a házat, amit így 20 évig nyöghetek most már 65-70 ezres részlettel. 6M-ért lehet itt házat kapni a környékemen, város 20km-re van. Persze felújítani azt kell, meg füvet nyírni is.

2011. okt. 26. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!