Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehetne segíteni édesanyá...

Hogy lehetne segíteni édesanyámnak a főzés változásban? Vagy már késő?

Figyelt kérdés

Előre is elnézést, próbálok tömör lenni, de így is hosszú lesz. Édesanyám 45 éves. Borzalmasan főz. Néha egyet kettőt véletlenül eltalál, de azonkívül katasztrófa. Nem volt édasanyja, 18 éves kora óta főz, saját háztartásra. Én már nem lakom otthon, de van egy öcsém és ugye apu otthon.

Amióta az eszem tudom, már már ehetetlen szóval lehet jellemezni a főztjét. Neki minden mindegy, nem alapos, kutyul mindenféle alapanyagot és lelkes az újdonságokban. Ennek végeredményei 99%ban hadd ne mondjam. Szóval elsősorban hozzáállásával vannak gondok.


Mindig is voltak időszakok, amikor próbáltunk neki segíteni, nem beszéltünk össze, de apu is, én is, célozgattunk, néha elvállaltuk a főzést inkább, mondjuk ha vendégek jöttek. nem egyszer éreztem én szégyent a vendégek előtt a főztje miatt. Ha viccesen szóltunk, csak nevetett, ha nyugodtan, őszintén, megsértődőtt. Ha néha betelt a pohát, és vki erélyesebben szólt rá, akkor vagdalkozott mindig és : akkor holnaptól te főzöl...

Szóval aztán az ilyen kudarcok miatt letettünk róla, hogy megváltozzon. És sajnos óriási hibákat követ el.


4 éve nem lakom otthon, néha néha hazamegyünk, előre félek :) És mindig bejön a félelmem.


Ami miatt újra szeretnék neki segíteni, a következő: öcsém a mi településünkre jár iskolába. Kezdetben csak néha néha jött fel hozzánk suli után, de mostanában egyre gyakrabban. Múltkor csináltam vmit, amit anyu borzalmasan csinál, kérdeztem kér-Nem. Megnézte azt mondja ez az? Mondom igen, na és szót szót követett, mondta, hogy azért jár fel, hogy ehessen vmi normálisat nálunk. (nem egóból, de tényleg jól főzök.) Mondta, hopgy nem meri hazavinni barátnőjét, a kaja miatt.

Aztán egy baráti társaságban kérdezték aput, milyen feleség lett a lánya, hogy főz? kiszaladt a száján hogy sokkal jobban mint az anyja...


na most, nagyon bánt hogy megbélyegzik emiatt anyukám. Tudom, hogy ad rá okot, de szeretném vele megértetni, hogy sosem késő változni. De nem akarom megbántani sem. Ha nemsokára unokái lesznek, mi lesz? Nem viszem haza, mert nem lehet nála enni?


2011. okt. 26. 19:48
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
21%
Nem értem. Most apádról vagy anyádról beszélünk?
2011. okt. 26. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
Anyukám, rosszul fogalmaztam?
2011. okt. 26. 19:54
 3/29 anonim ***** válasza:
84%

"Anya képzeld milyen sok új dolgot tanultam nézd csak így sokkal jobb lesz hihetetlen mire jó az internet mi?"

vagy esetleg:

"Anya valljuk be pocsékul főzöl! Mit segítsek, hogy jobban oda tudj figyelni?" Bár ez utóbbi igen jó anya-gyerek kapcsolatot feltételez. :)

2011. okt. 26. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
83%

Húh, elég nehéz eset. Leírnád, h mit csinál rosszul? Az íze rossz? Ugyan olyan aalapanyagot használ, ami le van írva, vagy azt kéne belerakni?Vannak olyan ételek a neten: Hogy ezt a kaját nem lehet elrontani. Ebben nem nagyon hiszek, de adj neki pár ilyen receptet, és menj el kajálni. ( Ha rossz lesz, akkor bcsiii )

Ha válaszoltál a kérdéseimre, akkor még segítek. Sok szerencsét!

2011. okt. 26. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
68%

19:58-as vagyok. Itt egy link:

[link]

De ezek csak omlettek, rántották, nég keresek majd :)

Kolli

2011. okt. 26. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
32%

Te is felnőttél azon a kaján, a tesód sem fog belehalni, és látod, a papád is valahogyan meg van azért.

Persze nem azt mondom, hogy a mamád legalább egy főző-tanfolyamra nem mehetett volna el annak idején, de szerintem az ő korában már erre hiába is próbálnátok rábeszélni.

Megoldás lehet, ha a TV-műsorokból össze-szedne valami kis tudományt, persze, csak ha ő is akar. Ha nem is akar ennél jobban főzni, akkor szerintem nincs mit tenni.


Max. egyvalamit: ha ráálltok arra, hogy hétköznap valamelyik közeli étteremből előfizetéses menüt ételhordóban hazaviszitek, és legalább hétköznap eszik a család elfogadható minőséget. Hétvégén pedig főz a papa.

2011. okt. 26. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
84%

Azt nem tudod kipróbálni, hogy elhívod őket hozzátok családilag, és ott nekiálltok együtt főzni, mondván, hogy találtál egy új receptet, amit ki akarsz próbálni, segítene -e (ő csak kuktáskodik), öcséd, édesapád pedig (visszafogottan) dicséri az ételt, mire te leírod neki a receptet (jó részletesen).

És utána otthon kérhetik tőle, hogy legyen szíves a te-féle x ételt elkészíteni, mert nagyon ízlett nekik, és ha lehet, pont ugyanúgy, mert pont el lett találva a vendégségben.

Ha azt az első ételt sikerül neki jól csinálni, utána jöhet a következő.


Ha máshogy reagált volna az eddigi finom/vicces/komoly kritikákra, nem ilyen tekervényes utat javasolnék, de az világos, hogy beszélni nem tudsz vele normálisan erről.

2011. okt. 26. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
8%

Döntsd el, hogy dicsekszel a saját főztöddel vagy panaszkodsz az anyukádé miatt és azt is, hogy kinek akarod bebizonyítani, hogy jobban főzöl, mint anyukád?


Ha felnőttél a mama állítólagos pocsék főztjén, ha az apád el bírta viselni anyádat a főztével, akkor egy szavad sem lehet. Nem kell szégyenkezni a vendégek miatt, sem a leendő unokák miatt. Ha a mama nem főz jól, akkor vendég esetén hozatsz máshonnan ételt! Ennyi.

Ha szereted az édesanyádat, akkor elfogadod őt a hibáival együtt: jelesül azzal együtt, hogy nem tud jól főzni.

És? Biztosan van olyan terület, ahol ő a jobb, nem te.


Agatha Christie: Gyilkosság a paplakban. A papné nem tud háztartást vezetni, a cselédlány rettenetesen főz, ehetetlenül, de mégis boldogok. Nem minden múlik a főzésen. Csak azoknak, akiknél a kaja az egyetlen lényeg.

Tudom őket sajnálni. Rengeteg szépről maradnak le életük folyamán.

2011. okt. 26. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
81%

SZia! Ez fura dolog, de a főzés tipikusan olyasmi, amihez az kell, hogy legyenek gyermekkori emlékeid, a régi ízek, illatok, a nagymamád süteményei, anya csodálatos vasárnapi húslevese stb..aztán felépül a saját stílusod, ízvilágod- de ezek a régi szép emlékek, kis "kedvcsináló varázs" ott van végig mélyen. Enélkül nem tudom elképzelni, hogy valaki szeresse a főzést. Ahogy olvastam, édesanyádnak pont ez az alap maradt ki, amiről nem tehet- nem tudott tanulni senkitől, ellesni a fortélyokat..szegény, nagyon nehéz és kínkeserves lehetett ezek után valamit összeütni-és ez tényleg összeütés lesz. Szerintem ha főzni csak szenvedéllyel, örömmel, kedvvel lehet-jól legalábbis. Én csak egy egyszerű fiatal anya vagyok, de imádom és várom minden nap a főzést-csak így tudom! Ezért valahogy ezt kéne megpróbálni-megszerettetni vele, és főleg a klasszikusokat. NEm kell thai kreáíciót csinálnia, legyen egy jó ízes pörkölt, de olyan, hogy apukád megnyalja utána az ujjait! Talán ha megkérnéd, hogy jöjjön át hozzátok, vagy te mész hozzá, és zenehallgatás közben közösen főztök valamit, és utána mindenki megdícséri, akkor megérzi, hogy máshogy is lehet.

Ha egy az egyben megmondod neki, biztos megbántódik, és elmarad a siker-amit még valószínű sosem élt át..Nem kell hazavinni hát másokat, de Te ne kerüld el ezért, szeresd őt nagyon-ha szeretettel nem tudsz segíteni neki, máshogy nem fog menni!

2011. okt. 26. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
49%

19:58-as vagyok.

Ezt a receptet próbáljátok ki:

•4 ek liszt

•1 mk sütőpor

•4 ek porcukor

•2 ek kakaópor

•1 tojás

•3 ek tej

•3 ek olaj

A száraz alapanyagokat keverjétek össze, utána a folyékonyt és rakd be a mikróba egy bögrében mindent! Nagyaon finom. a mikróban elvileg 3 percre kell, de úgy túl gumis, inkább 2,5 percre. Pel fog jönni a teteje. Díszíthetitek kókusszal dióval mazsolával.

Ha szépen díszítitek, akkor még vendégségnél is nagyon bejön.

És hitelesen álítom, ha így csinálod, ahogy mondtam, akkor ezt:

NEM LEHET ELRONTANI!

2011. okt. 26. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!