Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek is gáz, hogy...

Szerintetek is gáz, hogy egyre több férfi csinálja otthon a női munkát? (főzés, mosogatás, vasalás, stb)

Figyelt kérdés
Szerintem egy férfinak se kéne akkora papucsnak lenni hogy főzzön mosson takarítson. A férfinak a kertimunka való, mert az megterhelő, meg ha van olyan munka amihez a nő nem elég erős, akkor azt csinálja.
2010. jan. 17. 20:41
1 2 3 4 5 6 7
 1/68 anonim ***** válasza:
84%
egyáltalán nem gáz...főzni a férfiak tudnak nagyon jól pl. a mosás se gáz ha fő a mosogatás az evidens...nem függ össze a papucssággal...énis imádok főzni mégis az van amit én mondok...vasalás inkább női feladat :D
2010. jan. 17. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/68 anonim ***** válasza:
83%
ha főz (kimaradt a z)
2010. jan. 17. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/68 anonim ***** válasza:
96%
Miért lenne az? Svédországban vannak a legháziasabb férjek, csak a példájukat kellene követni a többieknek. A nők /kutatások szerint is/ amúgyis többet dolgoznak, mint a férfiak.
2010. jan. 17. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/68 anonim ***** válasza:
97%

Már látom lelki szemeim elött,hogy ebből rengeteg komment lesz és napokig fut majd a téma.

Az én véleményem az,hogy egyáltalán nem gáz.Ha a feleség is dolgozik,akkor elvárható,hogy a férj otthon besegítsen,mert a nőnek sincs több ideje ezekre,mint a párjának.Füvet nyírni nem kell minden nap,de mosogatni,mosni,elpakolni,teregetni,főzni igen.Ehhez egy férfi is ért,csak akarnia kell.

Anyum a "férfimunkához" is ért.Festés,villanyszerelés,polcfelrakás stb.Szóval ez nem papucskodás,ez egy párkapcsolat,ahol közös érdek,hogy az otthon tiszta legyen,a család jól lakjon stb.

2010. jan. 17. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/68 anonim ***** válasza:
95%

Mutass nekem légyszi olyan fiatal fiút,aki kertben munkálkodik....:)

Amúgy egyáltalán nem gáz, a papucs nem itt kezdődik..EZ szimpla figyelmesség a pároddal szemben...(nálunk pl a barátom porszívózik, mert nekem porallergiám van,és egy szimpla portörlés is nagy kínszenvedés számomra..)

2010. jan. 17. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/68 anonim ***** válasza:
97%

Hát nem tudom hol élsz te talán a sötét középkorban?

Az én férjem igenis főz, mos, takarít, és szívesen csinálja. Ugyanis így többet lehet velem. Mert mire én egyedül befejezném a sok házimunkát, már aludni akarnék legszívesebben!

2010. jan. 17. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/68 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem nem gáz. Ha együtt laknak, akkor alap, hogy nemcsak a nő viszi a házimukát, ha mindketten dolgoznak. Sokan panelban laknak, akkor a pasi nem tud kertészkedni. De például én meg nő vagyok, és kiskorom óta imádok kertészkedni... Akkor én ne csináljam azt, amit szeretek, és a párom ne csinálja azt, amit ő szeret, mert ez egyesek szerint gáz?
2010. jan. 17. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/68 anonim ***** válasza:
97%

Én úgy gondolom, hogy ez a gondolat akkor helytálló, ha a nő nem dolgozik.

De napjainkban egy nő legalább annyit, van hogy többet is dolgozik, mint a férje. Mért kéne neki egyedül végeznie a házimunkát, beleszakadnia?

2010. jan. 17. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/68 anonim ***** válasza:
97%

És akik panelban laknak? Szerintem meg pont az a gáz, hogy sok férfi elvárja, hogy semmi gondja ne legyen a házimunkára, végezzen mindent a nő. Holott adott esetben a nők is dolgoznak akár 2-3 műszakban is, gyereket nevelnek, és mellette el kell látni a komplett háztartást. Nem azt mondom, hogy mindent végezzen el, de ha már rendet tart maga után, és néha-néha bepakol a mosógépbe, felporszívóz, vagy elmosogat, az tök jól tud esni. Nekem például. Az én párom az elejétől kezdve mosogat, elindítja a mosógépet, tereget, leviszi a szemetet... Anélkül, hogy valaha is megkértem volna rá. Nagyon jó érzés, hogy figyel rám, és ha hamarabb végzünk, több időt tölthetünk együtt. Ettől szerintem egyáltalán nem lesz papucs. Sőt...

21/L

2010. jan. 17. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/68 anonim ***** válasza:
93%

Nem gáz sztem.

Ez elavult elgondolás, hogy a házimunka a nő feladata. Régebben, amikor még csak a férfiak dolgoztak, persze, hogy az volt. De ma már a nők is érvényesülni szeretnének, és ehhez kell, hogy a férfiak is besegítsenek néha.

Ettől a férfi nem lesz kevesebb, vagy kevésbé férfias. :) Képzeld el, ahogy szexi kis kötényben mosogat. :P

2010. jan. 17. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!