Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meddig "kötelező" egy nőnek...

Meddig "kötelező" egy nőnek sírni egy férfi után?

Figyelt kérdés

Csak úgy kíváncsiságból érdekel a véleményetek.

Arra gondolok, hogy például van egy barátnőm, aki már 1 éve szakított a barátjával, és azóta nem talált senkit - nem tudom, keres-e. A baráti társaság persze rögtön elkezdte őt sajnálni, mennyire befordult, magányos lehet, miegyéb.

Ugyan akkor ott a másik fele, egyik ismerősöm a napokban hagyta el a férjét (egy régóta haldokló házasság után), és mindenki a szájára vette, mert 4 hónap után talált magának párt.


Akkor most mi van? Miért nem lehet elfogadni, hogy nem vagyunk egyformák? És nincs két egyforma kapcsolat sem?


Ti mit tapasztaltok?


2011. okt. 26. 21:26
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem tíz percig "elvárható".

Utána nem, sőt előtte se kötelező.


Embere válogatja, aki nagyon megszenvedte a szakítását, és még mindig szerelmes, ott érthető, ha sokáig inkább egyedül van, vagy épp azért, mert nem talál hasonlót.

Aki meg alig várta, hogy megszabaduljon egy rossz kapcsolatból, ott természetes, hogy hamar keres egy jobbat.


Inkább azokkal van baj, akik azt nézik, ki mikor kezd új kapcsolatba, és még a végén engedélyt is kell tőlük kérni rá.

2011. okt. 26. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
95%
Hogy lehet, hogy a napokban hagyta el a férjét, ha azóta négy hónap alatt párt is talált? Nálad milyen hosszú egy nap?
2011. okt. 26. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
91%
A szakítás másnapján is joguk lett volna továbblépni. Ha egyszer vége, akkor vége.
2011. okt. 26. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
93%
Úristen, 4 hónapért megszólták? Micsoda rosszindulat. Nem tudom, én speciel szerettem azt éreztetni a pasival, mintha nem is lett volna fontos, hogy sértsem az egóját :)
2011. okt. 26. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
89%

szerintem is senkinek semmi köze hozzá.

jó mondjuk halál esetén akkor oké,tartsuk tiszteletben a gyászidőt,azért nem kéne rögtön más nyakába ugrani.

de szakítás meg rossz házasságból való kilépés után akkor kezd új kapcsolatba az illető amikor ő úgy érzi.ha 2 nap akkor 2 nap,ha 2 év akkor két év.senkinek semmi köze hozzá.

2011. okt. 26. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Pardon, úgy értem, a közeljövőben.

Az egész történet az, hogy június eleje óta nem éltek házaspárként, és augusztus végén költözött el a nő.

2011. okt. 26. 21:37
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem arról van szó, hogy sokan nem értik valaki miért vergődne évekig vagy hónapokig egy rossz kapcsolatban, amiben már érzelem sincs?

Hiszen, ha már nem is szereted a másikat annyira vagy nem működik a dolog, akkor ha kilépsz, még hónapokig tudod gyötörni Magad, mert a másik fontos volt (ha ez amúgy egy elég jó kapcsolat volt előtte).


De ha azt látják, hogy szakítanak és nem viselte meg, akkor sok ember hajlamos azt feltételezni, hogy nem volt mögötte igazi érzelem.


Persze ez elég messze áll a valóságtól és ennyiből nem lehet megítélni. 4 hónap pedig sok idő szerintem ahhoz, hogy felejteni lehessen egy lezárt kapcsolatot.


Akik ennyi idő után rossz néven veszi, az szerintem csak irigykedik :P

2011. okt. 26. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
92%
Úgy érted, a közelmúltban?
2011. okt. 26. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Hát kinek mi. Szerintem inkább az a probléma, hogy ennyire szélsőségesek a társaságban a vélemények!A legjobb az, ha minket kérdez meg egy barátunk/barátnőnk az új párjáról,akkor annyit érdemes mondani, hogy örülönk a boldogságának:-)


Nekem ami szemet szúrt az az volt, mikor egy barátnőm elmesélte, hogy akit előzőeg nemrég bemutatott hatalmas szerelmét 1 napig hanyagolta,nem vette fel a telefont és randevúzott addig mással.Persze kiderült,és szakított vele a srác,a randissal meg nem sokkal rá a baba is becsúszott...


Úgy gondolom,ha valaki tisztességesen szakít,akkor utána már mindegy mikor jön a következő partner,a lényeg, hogy az előző legyen lezárva.

2011. okt. 26. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
85%
Tavaly november 1.-jén - jó időzítés, tudom - szakítottam az exemmel egy 3,5 éves kapcsolat után. November 14.-én már megtaláltam a páromat, aki mára már az élettársam-vőlegényem és jövőre a férjem lesz.
2011. okt. 26. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!