Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy tudnám kimozdítani a...

Hogy tudnám kimozdítani a párom ebből a borzasztó tespedtségből?

Figyelt kérdés

Teljesen össze van zuhanva, elég nehéz az anyagi helyzetünk, de nem kilátástalan. Most kiderült, hogy az örökölt lakáshitelünket (amit azért vállaltunk, mert úgy tudtuk, hogy öt év és lejár) még 12 évig kell fizetni, márciusban lejár a munkaszerződése és emiatt is stresszes, hogy mi lesz utána. De addig még egy csomó idő van új helyet találni, ráadásul az sem kizárt, hogy meghosszabbítják neki.

Tegnap derült ki, hogy még ilyen sok hitel van, és át lesz ütemezve, forintra átváltva. Mondtam, hogy ha már úgyis nézzük, akkor lehetne váltani. Jelenleg egy kis lakásunk van Pesten, és találtam egy házat, ami fél millával több csak, de háromszor akkora, az agglomerációban, nagyon jónak tűnik. De nem is volt hajlandó belegondolni, hogy mennyivel jobb lenne inkább bevállalni plusz egy év hitelt, mint még több mint tíz évig (addigra már gyerekeink is lesznek, ha minden jól megy) 40 m2-en nyomorogni. De végül is értem, nem mer belevágni.

Ma hazajött a családunk egy ismerőse látogatóba, aki amúgy Párizsban lakik és hívott, hogy látogassuk meg. Mondtam a páromnak, hogy jöjjön ő is, mert nagyon kedves emberek, tényleg érdemes velük megismerkedni. No meg nem kizárt, hogy esetleg meghívnak ők is magukhoz, és akkor eljuthatunk Párizsba! Nem gondoltam, hogy van ember, aki nem vágyik erre. És így meg is engedhetnénk magunknak.

Erre teljesen kiborult, hogy ő nem akar új emberekkel megismerkedni, meg a régi barátaival sem tudja tartani a kapcsolatot, Párizsba meg végképp nem akar menni. Meg úgy egyáltalán az országból ki sehova, max. ha kap jó állást.


Most komolyan nem tudom, mit csináljak. Szó nem volt arról, hogy azonnal kerekedjünk fel és utazzunk el, csak annyi lett volna, hogy eljön és egy-két órát beszélgetünk, megismerkedik az ismerősökkel. De még erre sem hajlandó. (megjegyzem a régi barátaival is tarthatná a kapcsolatot, ha akarná, az internet rengeteg lehetőséget kínál erre, még pénzbe sem kerül)

Gyanítom, hogy valami komolyabb állhat a háttérben, de mégis mi, és mit kezdjek ezzel? :(


2011. okt. 27. 13:15
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

tudod mi áll a háttérben hát a bizonytalanság

ő nem úgy gondolkodik ahogy te, hogy majd lesz valami, hanem ő a jövőre is gondol és látja hogy elég siralmas évek várnak rátok

2011. okt. 27. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Depreeszios. Velem is volt. Minden fillert meg akar fogni, mert azt latja, hogy csodbe megy.


Te dolgozol?

2011. okt. 27. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

De a létbizonytalansággal lehetne mit kezdeni, és nem is igaz. Volt olyan javaslatom is, hogy legyen mellékállásban egyéni vállalkozó, aki otthoni pc-k javításával foglalkozik. A munkája mellett ráérne, sok szabadnapja van, járulékokat meg nem kéne fizetni, hiszen be van jelentve, tehát nem kockáztatna. Végzettsége is van hozzá. Ismerősöknek így is javítja a gépeiket, így legfeljebb vállalhatna néha nem ismerősöknek is munkát, és elég jó pénzt lehet elkérni érte. Máris lenne plusz bevétel.

Néhány hónapon belül én is újra teljes munkaidőben tudok dolgozni, akkor megint sok jövedelmünk lesz. Ez hol létbizonytalanság?

Vagy lehet, hogy ő ezt nem látja? Vagy én vagyok túl optimista?

2011. okt. 27. 13:24
 4/20 anonim ***** válasza:
A párod helyében én azonnal mennék Párizsba, annak reményében, hátha ott van valami jó állás, ha van, vissza se jönnék.Mondd meg a párodnak, hogy talán itt a nagy lehetőség.
2011. okt. 27. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

"Néhány hónapon belül én is újra teljes munkaidőben tudok dolgozni, akkor megint sok jövedelmünk lesz. Ez hol létbizonytalanság?

Vagy lehet, hogy ő ezt nem látja? Vagy én vagyok túl optimista?"


Biztos, hogy nem igy latja es te vagy tul optimista.

Mar az elobb is akartam irni, hogy fogdd meg te is lapatot.


Es bocs, de az anyagi hozzajarulasod, es a igyenyeid nincsenek osszhangban.


Hany honap aranytartalekotok van? Tehat ha neki valoban balul sul el a munka, akkor a megtakaritott penzbol hany honapig tudtok megelni?

2011. okt. 27. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Egyetemre járok, eddig dolgoztam mellette, de ez azzal járt, hogy csúsztam sok tárggyal, így ebben a félévben nem tudok dolgozni, max. alkalmi munkákat vállalok. De a következő félévben csak diplomázom, így akkor megint tudok majd dolgozni. Viszont vissza is fogtam a kiadásaim, nem költök semmire, csak kajára, azt meg bőven fedezik az egyetemtől kapott juttatások.

Nem arról van szó, hogy most rögtön utazzunk, hisz még meg se hívtak. Most csak annyi lett volna, hogy eljön velem és beszélgetünk pár órát az ismerősökkel, és ő is megismerkedik velük.

2011. okt. 27. 13:32
 7/20 A kérdező kommentje:
Aranytartalékunk nem sok van, 2-3 hónapra elég. De ha most azonnal megszűnne a munkahelye, akkor is kitartana addig, amíg én is túl leszek az idei vizsgáimon. Munkát utána biztos találnék, hiszen diák vagyok, ha máshova nem, a mekibe csak felvesznek, az is pénz. Ha kell, nem esik le a gyűrű az ujjamról, hogy krumplit sütök nyolc órában.
2011. okt. 27. 13:36
 8/20 anonim ***** válasza:

Nem akarom megbántani a párod, de ezzel a tutyimutyisággal nem állja meg a helyét a mai világban sajnos.

Tudom, mert ebben nőttem fel (Apukám soha nem mert lépni, újítani, változtatni... aztán szép lassan elnyelt mindent a mocsár).

Lehet én már túl szélsőségesen nézem ezt a kérdést, de elgondolkodnék azon, hogy ha ennyire különböztök, van-e jövője a kapcsolatnak.

2011. okt. 27. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
76%

en azt javasolnam, hogy kicsit vedd le a vallarol a felelosseget. Biztositsad, hogy "joban/rosszban" vele maradsz es "tuzz ki egy datumot" amikorra megigered neki, hogy munkaba allsz. Es elore lathatolag ennyi es ennyivel te is be tudsz segiteni.


Figyeld meg, hogy egybol felszabadultabb lesz...

2011. okt. 27. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

ma 13:44


valahol egyetertek. De pont ezert van szukseguk egymasra. A lanyzoban megvan a fektelen szenvedely, a pasiban meg a rideg jozanlatas.


En azt mondanam, hogy a legjovedelmezobb/optimalisabb, a ket velemeny arany kozepe...

2011. okt. 27. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!