Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy tudnám kimozdítani a...

Hogy tudnám kimozdítani a párom ebből a borzasztó tespedtségből?

Figyelt kérdés

Teljesen össze van zuhanva, elég nehéz az anyagi helyzetünk, de nem kilátástalan. Most kiderült, hogy az örökölt lakáshitelünket (amit azért vállaltunk, mert úgy tudtuk, hogy öt év és lejár) még 12 évig kell fizetni, márciusban lejár a munkaszerződése és emiatt is stresszes, hogy mi lesz utána. De addig még egy csomó idő van új helyet találni, ráadásul az sem kizárt, hogy meghosszabbítják neki.

Tegnap derült ki, hogy még ilyen sok hitel van, és át lesz ütemezve, forintra átváltva. Mondtam, hogy ha már úgyis nézzük, akkor lehetne váltani. Jelenleg egy kis lakásunk van Pesten, és találtam egy házat, ami fél millával több csak, de háromszor akkora, az agglomerációban, nagyon jónak tűnik. De nem is volt hajlandó belegondolni, hogy mennyivel jobb lenne inkább bevállalni plusz egy év hitelt, mint még több mint tíz évig (addigra már gyerekeink is lesznek, ha minden jól megy) 40 m2-en nyomorogni. De végül is értem, nem mer belevágni.

Ma hazajött a családunk egy ismerőse látogatóba, aki amúgy Párizsban lakik és hívott, hogy látogassuk meg. Mondtam a páromnak, hogy jöjjön ő is, mert nagyon kedves emberek, tényleg érdemes velük megismerkedni. No meg nem kizárt, hogy esetleg meghívnak ők is magukhoz, és akkor eljuthatunk Párizsba! Nem gondoltam, hogy van ember, aki nem vágyik erre. És így meg is engedhetnénk magunknak.

Erre teljesen kiborult, hogy ő nem akar új emberekkel megismerkedni, meg a régi barátaival sem tudja tartani a kapcsolatot, Párizsba meg végképp nem akar menni. Meg úgy egyáltalán az országból ki sehova, max. ha kap jó állást.


Most komolyan nem tudom, mit csináljak. Szó nem volt arról, hogy azonnal kerekedjünk fel és utazzunk el, csak annyi lett volna, hogy eljön és egy-két órát beszélgetünk, megismerkedik az ismerősökkel. De még erre sem hajlandó. (megjegyzem a régi barátaival is tarthatná a kapcsolatot, ha akarná, az internet rengeteg lehetőséget kínál erre, még pénzbe sem kerül)

Gyanítom, hogy valami komolyabb állhat a háttérben, de mégis mi, és mit kezdjek ezzel? :(


2011. okt. 27. 13:15
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
77%

Ne költsd el azt a pénzt amit még nem kerestél meg.

Látszik h életedben nem dolgoztál még.

Majd ha elmész a mekibe, és hó végén meghapod a 80 000 forintod és abból 30 helyből elmegy kajára 10 bérletre, 30 rezsire, 10 az aktuális ünnepekre vagy fodrászra stb (karácsony/névnap születésnap stb) és marad 10 000 forintod amit félre tusz tenni és rájösz hogy az egy egy hétvége párizsban 120 000 forintba fájnak két személyre. Akkor majd elgondolkodsz, hogy elköltöd e két nap alatt azt a pénzt amit egy éve kuporgatsz. Főleg ilyen baromságra.


Gondolkozzál már! A párod dolgozó ember, tudod mi van egy munkahelyen? Egész nap megaláznak és jó pofizni kell mindenkivel... és tökmind1 h irodában dolgozol, vagy kútfúró munkás vagy akkor is ez van. Erre most azt várod el a párodtól h még a szabadidejében is jópofiznia kelljen. 1 - 2 óra a világot jelenti a dolgozó ember számára, az az 1 - 2 óra amit szabadidőnek nevez a dolgozó ember adja meg a lendületet a következő naphoz, az az 1 - 2 óra ad értelmet az életnek!


Én a párod helyébe nem hogy kiakadtam volna de úgy kivágtalak volna mint macskát szarni. (nem bántásból)

Főleg amikor előálsz azzal hogy vállaljon még fusi munkát, a saját időddel gazdálkodjál ne a másikéval...


Majd kimész párizsba ha megkerested a rávalót.

2011. okt. 27. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
77%
majd kikerülsz a való világba és meglátod hogy a párod látja reálisan a dolgokat. anyagi gondban vagytok de te nagyobb házat akarsz meg külföldre akarsz utazni, ráadásul nem is dolgozol? majd ha meglesz a stabil főállásod és befizettetek mindent akkor majd hó végén eldől mennyi pénz marad utazgatásra.
2011. okt. 27. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
70%

Utolsó kicsit erősen fogalmazott, de igaza van.


Bajban vagytok, hitel, Neked nincs állásod, Te meg házat akarsz meg világot látni. Nem azt mondom, hogy csak a rosszra kell gondolni, de szerintem előbb legyen rendes munkád és akkor látni fogod, mire futja. Párizs azért, mert rokonoknál akhattok kint, nem ingyen van! Tudod milyen drága kijutni és kint élni? Hogy ott is kell ennetek és drágább a megélhetés kint? (kaja, stb.) A repjegy / benzin meg pláne.


A meki meg olyan, mint a többi melóhely. Vagy felvesznek, vagy nem. Mert rohadt sokan jelentkeznek oda, pont azért, mert semmi nem kell hozzá, diákocska megy és krumplit süt.


Én egyébként 8 órás meló mellett szereztem diplomát, a suli nem mentség a munka elől.

2011. okt. 27. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Sehol nem írtam, hogy anyagi gondjaink vannak, csak bizonytalan a helyzetünk - legalábbis szerinte. Azt sem írtam, hogy most azonnal utazzunk és ő fizessen nekem mindent.

Nem is tart el, a saját kiadásaim így is fedezem, igaz, hogy a hitelbe most nem szállok bele, de tekintve hogy a lakás az ő nevén van, ez hadd ne legyen már elítélendő. Szerintem inkább az a pozitív, hogy eddig beleszálltam.


Na mindegy, szuper hogy itt mindenki csak rám száll. A kérdésem arra vonatkozott volna, hogy mit csináljak, hogy ne legyen ilyen magába roskadt, tök jó, hogy ebből az jön le a válaszolók többségének, hogy valami pénzéhes ribi vagyok. :(

2011. okt. 27. 14:22
 15/20 anonim ***** válasza:
70%
Én a véleményemet írtam le, abból amit írtál. A párod nem tespedt, csak realista. Te sem pénzéhes ribi vagy, csak kicsit még gyerek. Arany középút: ne Párizs, hanem egy vacsora kettesben, vagy mozi. Így kimozdultok és ő elfeledkezhet a sötét gondolatairól, Te meg nem kéred, hogy fizessen párizsi utat Neked, és megelégszel a mozival. (mert részmunkaidővel nem lehet egy külföldi utat állni, de még az ittohni kiadásokat sem, ezt aztán be nem meséled senkinek, hogy részmunkaidővel állod a kajád, a rezsid, a ruháid, a ....mindent. Ilyen ma Magyarországon NINCS. )
2011. okt. 27. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Nem felmentésnek gondolom a sulit, eddig én is dolgoztam, de most egyszerűen nem megy. Mégis melyik főnök tolerálja azt, hogy öt napból négyszer gyakorlatra kell mennem, ami miatt 3-5 órát hiányzom a munkából?

Párizs meg nem lenne kifizethetetlen. 50 ezerből meg lehet fordulni, tegyük fel elköltünk még 50-et a belépőkre, szállás, kaja ingyen van. Ha abban maradunk, hogy két év múlva kimegyünk, akkor elég havi 5 ezret félretenni, úgy hogy valószínű azért már én is dolgozni fogok mellette, ez azért nem megoldhatatlan. Nyilván nem úgy gondoltam, hogy holnap induljunk.

2011. okt. 27. 14:29
 17/20 anonim ***** válasza:
Akko viszont szerintem halaszd a párizsi út megbeszélést későbbre, ha még évek múlva szeretnél menni. Ha lesz már rendes melód, meglesz a diplomád, a párod is máshogy fogja gondolni a dolgokat, szerintem ő tényleg realista, a mai világban sajnos egyre több embernek kell ilyennek lennie. De kettesben valóban menjetek néha szórakozni, mert ráfér.
2011. okt. 27. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Persze, de most nem is az útról lett volna szó, hanem csak hogy jöjjön el és ismerje meg őket. Ha most nem jön el, akkor esélye sincs, hogy őt is meghívják, ha egyáltalán...

Egyébként színházba majdnem minden hónapban elmegyünk, mert az olcsó, de oda is csak azért jön, mert megveszem a jegyet, és hogy ne vesszen kárba. Pont az a baj, hogy egyszerűen lehetetlen kimozdítani...

2011. okt. 27. 14:51
 19/20 anonim ***** válasza:
Ha havonta jártok színházba, az azért nem rossz. Sőt. Az kirívóan jó, mert az átlag párok ennél sokkal ritkábban járnak színházba. És relatív, kinek mi az olcsó...
2011. okt. 27. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Szerintem úgy tudnád kimozdítani, hogy miután elmondtad neki, hogy mikor állsz kb. munkába és akkor vélhetően mennyivel lesz több pénzetek, utána egy darabig nem hozod fel az anyagiakat, csak spórolsz, ahol tudsz.

Egy férfi máshogy gondolkodik, mint egy nő (szociobiológiailag ő a családfenntartó), plusz ahogy jellemezted, neki más a személyisége is, mint neked. Illetve nyilván több élettapasztalata is van, ettől realisztikusabb.


Alapvetően szerintem igazad van, mert tényleg magába van zuhanva, ez érthető is, tényleg ki kellene ebből az állapotból mozdulnia. Próbáljatok meg olyan dolgokat csinálni, amiket ő szeret (a színháznál úgy vettem le, az inkább a te kedvtelésed), ha van lehetőség, hívd el mozogni (kocogás, ha szezonja lesz/van, korizni), nézzetek meg valami jó filmet. Vedd körül szeretettel és egy kicsit próbálj meg visszavenni a nagy lendületedből, terveidből, mert azok most számára ijesztőek. Hadd nyugodjon meg a lelke, helyezkedjen el újra, illeszkedjen ott be, aztán majd szép lassan úgyis megfontolja a praktikus ötleteidet (ház, Párizs).



Szerintem nem az ötleteiddel van gond, hanem ez most nem az alkalmas pillanat. Volt már így leeresztve, amióta együtt vagytok? Ha igen, gondold át, akkor mi segített neki. Vagy neked hasonló mélypontodnál.

2011. okt. 27. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!