Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Halottak napján illik-e...

Halottak napján illik-e kivinni a temetőbe a kisbabánkat, aki két hónapos vagy még ahhoz kicsi?

Figyelt kérdés
Azért érdekel nagyon, mert különböző helyeken azt mondják, hogy BABONÁBÓL pici babát még ne vigyünk ki a temetőbe.

2011. okt. 28. 16:42
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
66%

én ki fogom vinni,mivel nem tudom kire bízni


ilyen babonáról még nem hallottam

2011. okt. 28. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
63%

> BABONÁBÓL pici babát még ne vigyünk ki a temetőbe.

Azért ne vidd ki a pici babát a temetőbe, mert az öregasszonyok nem fognak örülni ha a fülükbe visít.

2011. okt. 28. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
70%
Én nem ismerem a babpnát. De azért szerintem ne vidd ki. Igen, igazad van előző. Nem nagyon örülnek neki, ha miközben a pap motyog (nálunk ez a szokás) addig a baba ordít.
2011. okt. 28. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
74%
az a babona a halálfélelemből ered, a gyereknek meg sokkal jobb élete lesz, ha nem nevelsz bele halálfélelmet, hanem tudja, hogy miújság.
2011. okt. 28. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
51%
A második válaszolóval értek egyet. A nagyapám temetésére eljött az egyik ismerősünk, elhozta az újszülöttjét, aki végigbőgte a szertartást, elrontva ezzel a közeli barátok és család megemlékezését. A bátyám nem félt neki megmondani, hogy legyenszíves távozni innen a hisztis gyerekével együtt, mert nem erre van most szükségünk.
2011. okt. 28. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
48%
Én csak azért nem viszem ki, mert a sírok között elég nehéz közlekedni babakocsival, meg ha felsírna akkor ne balhézzanak az öreg banyák akik olyanok amilyenek. Mivel rátudom bízni anyámékra akik később mennek ki így nem viszem ki. A babonákban meg nem hiszek, baromság.
2011. okt. 28. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
70%

Jaj engem ezzel a "gyereket ne vigyünk a temetőbe" szöveggel ki lehet készíteni.


A nővéremnek van 2 gyereke: egy 5 és egy 8 éves. Sem most, sem évekkel ezelőtt nem vitte ki őket magával a temetőbe az apukánk sírjához (aki ugye a nagyapjuk) mert egy gyerek fejlődésének rosszat tesz a temető. Ezzel olyan szinten fel tud húzni...Mégis mi baja lenne? Nem temetésre kellett volna őket kivinni, hanem sírkövek közé, amit semmit sem jelentenek nekik. Nem látnak hullákat, nem látnak semmi olyan dolgot amitől megállnak a fejlődésben. A nagymamám anno kivitte az anyukámat a temetőbe ha arról volt szó, kivettek engem is (8-9 évesen nagy "buli" volt tüzeskedni) és itt vagyok 22 évesen és semmi bajom nem lett, sőt belém nevelték hogy itt van eltemetve a dédim, és bár nem ismertem őt, de mindig kimegyek hozzá, mert ezt láttam a nagyiméktól.


Na bocsi hogy kisregényt írtam, de kijött belőlem.

Szóval nyugodtan kiviheted.

2011. okt. 28. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
68%
Gratulálok a bátyádhoz, elmegy részvétet nyilvánítani az újszülöttjével és ilyen stílusban küldi el. Egy újszülött még nem hisztis, egyébként normálisan is meg lehetett volna kérni. Gondolom nem temetésre, hanem sír látogatásra mentek, úgyhogy nyugodtan viheted.
2011. okt. 28. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
44%
Szerintem teljesen igaza volt, a nő kiabálva próbálta csitítani a gyereket és még be is szólt egy másik ismerősünknek, aki megrázta a fejét. A pap beszélt, mindenki könnyezett, szerettünk volna tisztességesen elbúcsúzni a szeretett nagyapánkról, erre egy nő ilyen tapintatlan módon elrontotta az egészet és nem volt benne annyi, hogy észrevegye magát. Nem osztozott a fájdalmunkban, hanem meggyalázta azt.
2011. okt. 28. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
71%

A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad


teljesen egyetértek veled, én is imádtam gyertyát gyújtogatni a temetőbe, mi mindig nagyon készültünk erre a napra és most 23 évesen mikor a temető mellett megyek el akkor legalább annyi időre megállok hogy megnézzem tatámék sírját



amúgy meg nem kell órákat tölteni a temetőben, mielőtt kimentek lakasd jól a gyereket és nagy valószínűséggel ilyen kis korban még végig alussza

2011. okt. 28. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!